Almanya Vize Reddi

Almanya Vizesi Hakkında Herşey

Almanya Vize Reddi

Almanya Vize Reddi

Almanya Vize Reddi

Almanya Vize Reddi, ülkeler arası uygulanan vizeler, belli şart ve kıstaslar doğrultusunda onaylanır. Ender görülmekle birlikte, bazı başvuruların ret edilmesi sürecin bir sonucu olabilir. Yapılan Almanya Vizesi başvurunuzda bu sebeplere dayanılarak ret edilebilir. Yapılan incelemeler genellikle titizlikle yürütülmektedir. Sizden istenen evraklar, sorunsuz, net ve anlaşılır aynı zamanda doğru bilgiler içermelidir. Bilgilerde çelişkiler olması, istenilen evrakların düzenlenmesinde hataların oluşması, farklı sonuçları getirebilir.

Yaptığınız başvuru sonrası Almanya Vize Reddi aldıysanız, bunun sebepleri size ret belgesinde bildirilir. Bu demektir ki, sizin başvurunuz detaylı şekilde incelenmiş ve bazı nedenlerden dolayı ret edilmiştir.

Güncel Almanya Vize Ücretleri için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Almanya Vize Reddi Nedenleri Ve Çözüm Süreci

İçerik olarak size sunulan ret belgesini incelediğinizde, sebebin ne olduğunu görebilirsiniz. Bununla birlikte Almanya Vizesi neden ret edilir hemen bakalım.

 • Evraklarınız eksik, hatalı ya da yanlış doldurulmuş olabilir
 • Seyahat amacınız ile ilgili çelişen bilgiler vermiş olabilirsiniz.
 • Amacınızı belirten evraklar net olmayabilir.
 • Akraba ziyareti dediğiniz halde, akrabalık bağının kanıtlanamamış olması.
 • İş için başvur yapmışsanız, teyit edilememiş ya da belgeler eksik kalmış olabilir.
 • Belirtilen tarihlerin vize ile uyuşmaması.
 • Otel ya da yaptığınız uçak biletlerinin iptali.
 • Daha önce çıkarttığınız vizenizin Almanya için kullanılmamış olması.

Yukarıda sayılan nedenler Almanya Vize Reddi belgesinde de görülecek ve sizin için ret nedeni işaretlenecektir.

Bunların haricinde sizden bağımsız olarak da başvurunuz ret edilebilir.

 • Davet eden kişinin kredibilitesi düşük ise,
 • Davetiye doğru şekilde düzenlenmemiş ise,
 • Seyahat süresince maddi olanakları karşılayabileceğinize ilişkin olarak belgelerin verilmemesi ya da yetersiz görülmemesi,
 • Bankanızdan alınan son 3 aylık hesap ekstranız yerine, teyit mektubu almanız,
 • Hesap bilgilerinizin son 3 aylık ekstresinin, hareketler olmadan verilmesi,
 • Bu gibi eksiklikler ya da davetiye olan güvensizlik, ret nedenininiz olabilir.

Elbette sınırlamalar, bilgilerin eksik ya da aldatmaya yönelik olması gibi nedenler ret sürecinde dikkate alınır.

Almanya Vize Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Başvuru süresinin sonuçları olumsuz olduğunda iki seçeneğiniz olacaktır. Başvuru reddinizi inceleyerek, ret sebebi detaylı şekilde anlaşılarak, bu sebebin ortadan kaldırılması sağlanabilir. Bu gibi durumlar, eksik evrak, hatalı tarih gibi durumlarda yeniden aynı başvuru üzerinden düzeltme yapılarak Almanya Vizesi için işlemi tekrar edebilirsiniz. Genelde eksik belgeler, hatalı ya da eksik düzenlenmiş belgeler, soruların net şekilde yanıtlanmaması, güncel olmayan pasaport, tarihi doğru şekilde ayarlanmamış seyahat ve sağlık sigortası, düzenlenebilecek durumlardır. Bu gibi konuların affı olmak ile birlikte, Almanya konsolosluğu ya da elçilik sizi bilgilendirerek, yenileyebileceğinizi söyleyecektir. Düzenlemeleri sağlayarak yeniden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dönüşü olmayan, büyük hatalar ya da farklı nedenler varsa, çözüm uzun zaman alacaksa Almanya Vize Reddi için yapılması gereken işlem, başvurunun yeniden tazelenmesi olacaktır. Pasaport tarihinizin geçmesi, iş yerinde çalışmanızın Alman Hükümeti tarafından uygun görülmemesi, akrabalık bağlarının netleştirilememesi gibi süreç alan, zaman içinde yayılacak olan tüm işlemler için yeni bir başvuru yapmanız gerekecektir. Bu süreçte, sigortanız, rezervasyonlarınız ve diğer işlemlerinizi de düzenlemeniz gerekecektir.

Redde itiraz süreci biraz risklidir. Çünkü aynı ya da farklı bir eksiklik, aksaklık olması durumunda konsolosluk, başvurunuzu tamamen iptal edecektir. Bundan sonraki işlemlerde ise sizinle ilgilenmeleri biraz daha sorunlu olabilir. Bu nedenle eksikliklerin görünmesi durumunda, vize bürosundan destek talep edilebilir. Detaylı kontrollerin tam olarak yapılmasının ardından, tüm sorunların giderildiğine emin olduktan sonra başvurunuzu yenilemenizi öneririz. Aksi durumda, benzer hatalar oluşursa, verdiğiniz bütün emekler boşa gider.

Almaya Vize Reddi İtiraz Süreci

Almanya vize işlemleri görüldüğü gibi biraz karışık, çok evraklı ve ciddi bir başvuru sürecini gerektirmektedir. Bu aşamada, uzman bir vize bürosundan destek almanız, süreçte hataların oluşmasının önüne geçecektir. İlgili büro konuya hakim, evrakların doldurulma şekillerinde bilinçli ve eğitimli olduğu için bir nevi ön onay merci gibi çalışmaktadır. Genel olarak bakıldığında bireysel başvurularda ret olayının daha yüksek olduğu, Almanya Vize bürosu tarafından yapılan takipli işlerde sorunların minimum hatta sıfıra yakın olduğu gözlemlenmektedir. Vize büroları ilgili konularda eğitim alarak, deneyimleri ile evraklar konusunda uzmanlaşan personellere sahiptir. Bu anlamda her bir çalışan bir konsolosluk personeli gibi neye dikkat edilmesi gerektiğini bilmektedir. Hızlı ve kesin sonuç odaklı bir işlem için sizlerin de uzman desteği almasını öneririz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x