ALMANYA VİZE ÜCRETİ 2019

Almanya Vizesi İçin 2019 Yılında Alınan Ücretler

Almanya Vize Ücreti 2019

Almanya Vize Ücreti 2019

Almanya vize ücreti 2019 yılında harç ücreti olarak 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bu harç ücreti yalnızca vize başvurusunun yapılması için gerekli olan ücrettir. Vize başvurusunda diğer istenilen ücretler harca dahil değildir. Örneğin; vize işlemlerini bir danışmanlık merkezi aracılığı ile yaparsanız danışmanlık hizmet ücreti de alınır.

Bu ücret vize danışmanlık merkezlerinin yaptıkları hizmete karşı aldıkları ücrettir. Bu sebeple, harç ücreti ile ilgili değildir. Almanya ülkesine yapılacak seyahatlerde transit, turistik, ticari ya da öğrenci vizesi harç ücretleri 60 Euro’dur. Bu ücreti gerekli merkezlere yatırarak, vize işlemlerinin başlamasını sağlayabilirsiniz.

2019 Almanya Vizesi Fiyatları

Ödeyeceğiniz Almanya vize ücreti 2019 yılı için aşağıdaki gibidir.
Vize türü, vize harç bedeli, hizmet bedeli, danışmanlık hizmet bedeliyle toplam vize başvuru ücretleri;

Almanya turistik vizesi için ödenecek ücretler; 60 Euro, 30 Euro, 30 Euro ve 120 Euro.

Almanya aile arkadaş ziyareti vizesi için ödenek ücretler; 60 Euro, 30 Euro, 30 Euro, 120 Euro.

Almanya ticari vizesi için ödenecek ücretler; 60 Euro, 30 Euro, 30 Euro, 120 Euro.

Almanya transit vizesi için ödenecek ücretler; 60 Euro, 30 Euro, 30 Euro, 120 Euro.

Almanya şoför vizesi için ödenecek ücretler; 60 Euro, 30 Euro, 30 Euro, 120 Euro.

Almanya öğrenci vizesi için ödenecek ücretler; 60 Euro, 30 Euro, 30 Euro, 120 Euro.

Almanya kısa süreli eğitim vizesine ödenecek ücretler; 60 Euro, 30 Euro, 30 Euro, 120 Euro.

Almanya kültürel vizesine ödenecek ücretler; 60 Euro, 30 Euro, 30 Euro, 120 Euro.

Almanya aile birleşimi vize bedeli; 350 Euro

Almanya Blue Kart Çalışma Vizesi bedeli; 350 Euro.

Almanya Çalışma Vizesi bedeli; 350 Euro

 Almanya Vize Ücretleri

Almanya vizesine başvuracak olan Türk vatandaşları öncelikli olarak vize harcını ödemek zorundadır. Vize harçları Almanya Konsolosluğu’nun vize bölümü tarafından belirlenmektedir. Bu harcı yatırmayan kişilerin vize işlemlerine başlanmaz. Almanya Konsolosluğu bazı durumlarda istisnai olarak vize başvurularında harç ücreti almamaktadır. Konsolosluk yalnızca 12 yaş altında olan çocuklardan vize harcı talep etmemektedir. Vize başvurusu yapanların 12 yaşından gün almamış çocukları varsa bu çocuklar için vize ücreti ödemezler.

Vize başvurusu için alınan harç bedeli ne olursa olsun geri ödeme yapılmaz. Yani, vize başvurusunda bulunan kişiler olumsuz sonuç alsa dahi vize harç ücretlerini geri alamazlar. Vize harç ücretlerine kurumların aldığı hizmet bedeli ya da kargo bedelleri dahil değildir. Ayrıca vize başvurusunda biyometri işlemi için de ücret alınır. Bu ücretler harç ücretlerine dahil olarak gösterilemez. Harç ücretleri aynı olsa da vize başvurusunda alınan diğer ücretler vizenin çeşidine göre değişebilir. Özellikle kısa ve uzun süreli vize işlemlerinde alınan ücretler de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunmadan önce vize çeşitlerine göre vize ücretlerine ve hizmet bedellerine bakılmalıdır. Genellikle uzun süreli olarak yapılacak seyahatlerde ücretler de artış göstermektedir. Vize başvuru ücretlerini bir danışmanlık merkezinden ya da konsolosluktan öğrenebilirsiniz.

Almanya vize başvurusunda bulunan kişiler vize ücretini ödemeden önce doğru vize kategorisine başvuru yapmalıdır. Doğru olmayan vize kategorisine başvuru yapıldığı taktirde vize ücreti iade edilmez ve vize olumsuz sonuçlanır. Bu nedenle, doğru vize başvuruları başvuru süresinin de azalmasını sağlayacaktır.

 Vize Ücretleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Almanya vize ücretleri ne olursa olsun iade edilmez. Yanlış vize başvurusunda ya da gecikme durumlarında vize harç bedellerini talep edemezsiniz. Bu husus oldukça önemlidir. Bu nedenle, doğru zamanda doğru belgeler ile vize başvurusu yapılması gerekir. Vize harç bedeli yatıran kişiler vize ücretlerini başkasına devredemez ya da başkasına satılamaz. Yatırılan vize harç bedelleri yalnızca kişiye özeldir. Bu nedenle, kimin adına olursa olsun ikinci bir kişi bu vize ücretlerini kullanamazlar.

Yatırılan vize ücretleri tek vize başvurusu için geçerlidir. Yani 1 kez vize harç bedeli yatırıldığında 1 kez vize başvurusu yapılabilir. Vize başvuru sonucu olumsuz dahi olsa ikinci bir başvuru için yeni vize ücret ödemek zorunda kalınır. Bu nedenle, yapılan başvuruların doğru ve olumlu sonuçlanması için diğer evrakları da zamanında teslim edilmelidir.

Vize başvurusu nereye yapılmışsa o merkeze ait ücretler değişiklik gösterir. Vize başvurusunda hangi ülke gösterilmişse yalnızca ücretler o ülkenin vize işlemlerinde kullanılır. Yatırılan vize ücreti farklı bir ülke vizesi için kullanılamaz. Bu nedenle, vize ücretinin yanmamasını istiyorsanız vize işlemlerine çok dikkat etmek gerekir.

Vize harçları ile tek vize başvurusu yapılır. Hangi birim vize harç ücretini talep ediyorsa mutlaka ücretler o birime yatırılmalıdır. Aksi halde vize başvuruları kişi için geçersiz sayılır ve vize başvurusu bu durumdan olumsuz etkilenir.

Bir AB ülkesi olan Almanya’ya seyahat gerçekleştirmeyi planlayan her Türk vatandaşı öncelikle Almanya vizesi başvuru yapmalıdır. Bunun için Türk Vatandaşlarının Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen vize harcını ödeme zorunluluğu söz konusudur. Ancak istisnai olarak yalnızca 12 yaş altı çocuklardan Almanya vize harcı istenilmemektedir.

Almanya vizesi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde yatırmış olduğunuz harç bedeli geri ödenmez. Ayrıca aracı kurum hizmet bedelleri, biyometri işlemi, kargo masrafları yatırılacak olan vize harcının haricindeki ödemelerdir. Almanya vize ücreti vize türüne ve ülkede kalış süresi ile alakalı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Almanya Vizesi Başvurularında Önemli Hususlar

Başvuru sahiplerinden alınan Almanya vize ücreti, gerçekleştirilen vize işlemleri karşılığında Konsolosluk/Büyükelçilik adına tahsil edilir. Seyahat için ihtiyaç duyduğunuz Almanya vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

  • Almanya vizesi bedelini öderken kendiniz için doğru olan vize türüne başvuru yaptığınızdan emin olmalısınız.
  • Kendinize uygun olmayan vize türüne başvuru yapmanız ve ücreti yatırmanız halinde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Ayrıca ödemiş olduğunuz vize başvuru ücretiniz yanacaktır.
  • Vize başvuru işlemlerinizde vize Merkezlerinde görev yapan Almanya vizesi uzmanlarından yardım almanız yaralı olacaktır.
  • Vize Merkezleri telefonla ve ya e-mail yoluyla yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmez.
  • Vize Merkezinde hizmet sunan uzmanlarıyla destek hattı üzerinden iletişime geçme imkanınız söz konusudur.
  • Seyahat Sağlık Sigortası, gerekli olan ücretin ödenmesi karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır.
  • Seyahat Sağlık Sigortası için ödenecek ücret sigorta süresine göre farklılık göstermektedir.
%d blogcu bunu beğendi: