Amerika Vize Başvurusu Yeniden Başladı

Amerika Vizesi

Amerika Vize Başvurusu Yeniden Başladı 1

Amerika Vize Başvurusu Yeniden Başladı

Amerika Vize Başvurusu Yeniden Başladı

Amerika Vize Başvurusu Yeniden Başladı, Dünya genelinde oluşan covid-19 salgını dolayısıyla 2019 Mart ayından bu yana askıya alınan Amerika vizesi başvuruları 14.07.2020 tarihinde Amerika Konsolosluğu tarafından yayınlanan belirli koşullar doğrultusunda Amerika vize başvuruları yeniden başlamıştı.

18.11.2021 tarihi itibari ile İstanbul Konsolosluğu 6 Haziran 2022, Ankara Konsolosluğu ise 30.01.2023 tarihine randevu vermektedir. Güncel randevu tarihlerini öğrenmek için info@dataglobal.com.tr mail adresimize ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Yeni başvurular yapıldıkça bu tarihler sürekli değişmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki seyahat mutabakatı doğrultusunda seyahat kısıtlaması bulunmamaktadır. Geçerli ABD vizesi olan kişiler Amerika’ya seyahat edebilmektelerdir. Fakat covid-19 tedbirleri kapsamında ABD Konsolosluğu çalışanlarının ve vize başvurusu yapacak olan kişilerin sağlık tedbirleri açısından Amerika vize randevusu belirsiz süreli askıya alınmıştı. Yeniden açıklanan güncellemeler doğrultusunda bir vize randevusu gerektirmeyen başvurular ve vize yenilemeleri başlamıştır.

Amerika vize başvurusu yeniden başladı. Bilinmelidir ki, Amerika Konsolosluğu vize başvurusu yapan 14-79 yaş arası kişilerden parmak izi almaktadır. Bu yüzden normal şartlarda bu yaş aralığında bulunan kişiler bir vize mülakatına tabidirler. Fakat belirli şartları taşıyanlar için bazı istisnalar bulunmaktadır. Örneğin Amerika B1/B2 vizesi ve Amerika C1/D mürettebat vizesi olarak bilinen ve içeriği aşağıdaki vize tiplerini kapsayan seyahatler için vize randevusu gerektirmeyen durumlarda Amerika vize yenilemesi yapılabilecektir.

Yukarıda belirtilen vize kategorileri için daha önce bir B1/B2 vizesi ya da C1/D vizesi almış olan kişilerin vizeleri bitmiş ise ve bitişi üzerinden 12 aydan fazla bir süre geçmemiş ise, vize süresi henüz bitmemiş fakat aynı kategoride yenilenmek isteniyorsa bu durumda bir Amerika vize randevusu olmadan başvuru yapmak mümkündür. Başvuru evrakları anlaşmalı PTT şubeleri vasıtasıyla konsolosluğa teslim edilmektedir.

Amerika Vize Yenilemesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Amerika vize yenilemesi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Daha önce bir B1/B2 veya C1/D vizesine sahip olsanız da adli ve medeni durumlarınızda bazı değişiklikler meydana gelmiş ise konsolosluk bu gibi durumlarda başvuru sahiplerine yeniden bir mülakat zorunluluğu getirebilir.

Daha önceki vizenizi aldıktan sonra adli bir sürece dahil olduysanız, evlendiyseniz veya boşandıysanız, soy isminizin değişmesi gibi durumlarda vize yenilemesine tabi olsanız bile parmak izinizi yeniden ibraz etmeniz ve gerekçeleri yüz yüze açıklamanız üzere Amerika Konsolosluğu vize randevusu gerekebilir.

Bunlara ek olarak 14 yaş altı bir başvuru sahibinden parmak izi alınmaz. Fakat anne ve babanın geçerli bir ABD vizesi yoksa ebeveynlerden biri konsolosluğa randevuya gelmelidir. evrak teslim etmelidir. Bu durumda ise şuan başvurular askıdadır. Fakat anne ve baba geçerli Amerika vizesi sahibiyse ve 14 yaş altı çocuklarına vize almak istiyorlarsa, vize randevusu olmadan başvurularını online olarak yapabilirler. Amerika Vize Başvurusu Yeniden Başladı.

Amerika vize ücreti 2022 hakkında bilgi almak, vize başvuru sürecini öğrenmek ya da başvuru işlemlerini başlatmak için 0212 963 61 02 numaralı telefon hattımızdan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimiz üzerinden DataGlobal Amerika müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] başvuru yapılabilecek göçmen ve göçmen olmayan vize tiplerine ilişkin bazı kategorilerdeki başvuru alımlarını başlatmıştır. Bu doğrultuda başvuru kabul kriterlerine uyan kişiler vize için müracaatta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x