Amerika Vize Başvurusu

Amerika Vizesi

Amerika Vize Başvurusu 2

Amerika Vize Başvurusu

Amerika Vize Başvurusu

Amerika vizesi nedir? Amerika vizesi nasıl alınır? Amerika vize başvurusu nasıl yapılır? Günümüzde dünyanın birçok bölgesinden binlerce insan, Amerika’ya eğitim veya çalışma gibi sebeplerden dolayı seyahat etmek istiyor. Amerika vize almadan gidebileceğiniz ülkeler arasında değildir. Bundan dolayı eğer Amerika’ya gitmek istiyorsanız, öncesinde bir vize başvurusu gerçekleştirmelisiniz. Amerika oldukça fazla talep gören bir ülke olduğu için, vize başvuru süreçleri de bu durumla paralel bir şekilde uzun ve zorlu olabilmektedir. Bu bağlamda vizeye başvururken mutlaka bir vize danışmanlık firması ile iş birliği içerisinde olmanız da fayda vardır. Bu yazımızda sizlere Amerika vizesi, Amerika vize türleri ve Amerika vize ücreti konularından bahsedeceğiz. Eğer sizin de bu konular ile ilgili merak ettikleriniz ve öğrenmek istedikleriniz varsa, yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

Amerika Vize Türleri

Amerika’ya gidiş amacınıza göre birçok farklı vize türleri bulunmaktadır. Bu vize türlerini sizin için aşağıda sıraladık. Vizeye başvurmadan önce, seyahat amacınıza en uygun olan vize türünü seçip, gerekli evrakları ona göre hazırlamaya başlamalısınız. Her vize türünün istekleri ve mülakat süreci farklı olabilmektedir. Bundan dolayı seçtiğiniz vize ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Bu sayede vize başvuru süreciniz daha sorunsuz ilerleyip, olumlu bir şekilde sonuçlanabilir.

Amerika Vize Ücreti Ne Kadardır?

Amerika vize ücreti ne kadardır? Amerika’ya vize başvurusu yapmadan önce ödemeniz gereken bir vize ücreti bulunmaktadır. Bu ücret 160 USD’dir. Hemen hemen tüm vize türleri için aynı ücretin ödenmesi gerekmektedir. Bu vize ücretini ödemeden vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bundan dolayı mutlaka 160 USD’lik vize ücretini ödemelisiniz. Ücreti ödedikten sonra, vize başvuru işlemleriniz için gerekli olan evrakları hazırlayıp, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Amerika vize ücretleri ile ilgili bilmeniz gereken şey, fiyat aralıkları yıldan yıla değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişim vize türlerine göre farklılık da gösterebilir. Genel itibari ile vize ücret rakamları 160-265 dolar arası değişiklik göstermektedir. En düşük Amerika vize ücretleri; vizesi, mürettebat vizesi, Akademik Öğrenci vizesi, Değişim Programı vizeleri ve Basın Mensubu veya Gazeteci vizeleri yer almaktadır.

Amerika vize ücreti arasında en pahalı olan vize türü ise ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi olan kişilerin alacağı vize türüdür. Bu vize başvurusu için ödenmesi gereken vize harç bedeli 265 dolardır.

Amerika Vize Başvurusu Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Amerika vizesi alırken bilmeniz gereken birçok şey vardır. Bunları bilmeniz vize sürecinde sizlere kolaylık sağlayacaktır. Amerika vizesi ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi sizler için aşağıda sıraladık.

 • Amerikan konsolosluğunun üç ayrı merkezi vardır. Bu merkezler; İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde bulunmaktadır. Mülakat için çağrıldığınızda bu üç şehirden birinde yüz yüze görüşmeye gitmeniz gereklidir.
 • Başvuru yaptığınız vizenin olumlu veya olumsuz bir şekilde sonuçlanması tamamen Amerikan konsolosluğu yetkililerinin inisiyatifi altındadır. Onların vereceği nihai karara göre vizeniz olumlu veya olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır.
 • Vize kategorilerinde istenen tüm evrak ve belgelerin eksiksiz güncel bir şekilde olması gereklidir.
 • Belirlenen mülakat tarihinde konsoloslukta şahsen bulunmalısınız. Mülakat öncesinde dijital parmak izi bilgileriniz alınacaktır. Mülakat tarihinizi randevu alarak belirleyebilirsiniz.
 • Amerikan konsolosluğu yoğun bir konsolosluktur. Bundan dolayı seyahatinizi planladığınız tarihin en az 1 ay daha öncesinde erken bir şekilde randevu almaya çalışın.
 • Vizeniz eğer olumlu bir şekilde sonuçlanırsa, pasaportunuz ile birlikte en geç üç iş günü içerisinde size en yakın PTT şubesine gönderilmiş olacaktır.
 • Amerikan konsolosluğu yetkilileri belirlenen evraklara ek olarak yeni belgeler de isteyebilir. Bu evrak ve belgelerin de ek olarak bulundurulması gereklidir.
 • Mülakatınız olumsuz sonuçlansa bile, Amerikan konsolosluğunun yeni bir mülakat talep etme hakkı bulunmaktadır.

DataGlobal İle Vize Süreci

DataGlobal bir vize danışmanlık firmasıdır. Vize başvuru sürecinde sizlere yardım olmaktadır. Bildiğiniz gibi vize başvuru süreci uzun ve zorlu olmaktadır. Bu anlamda mutlaka profesyonel ve tecrübeli kişilerden yardım almakta fayda vardır. Bir vize danışmanlık firması olan DataGlobal ’de uzun yıllara dayanan tecrübesi ve profesyonelliği sayesinde, tüm vize almak isteyen kişilere yardımcı olmaktadır. DataGlobal olarak;

 • Amerikan konsolosluğundan sizin adınıza randevu alıyoruz
 • Tüm belge ve evraklarınızın kontrolünü gerçekleştiriyoruz
 • Mülakat ve randevu süreçlerinde de yanınızdayız

Eğer siz de Amerikan vizesi alırken profesyonel ve güvenilir bir ekipten yardım almak istiyorsanız, hemen DataGlobal ile iletişime geçebilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmek ve tüm sorularınızın cevaplanması için iletişim bilgileri üzerinden DataGlobal firması ile iletişime geçebilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] başvuru dosyası alınacak olan vize türüne göre verilir. Bu sebeple, her yolcuya ayrı ayrı Amerika vize başvurusu düzenlenmeli ve istenilen evraklar eksiksiz olarak dosyada yer […]

[…] vize ücretleri vizenin ret cevabı alması halinde geri ödenmez ve devredilemez. Bu nedenle, Amerika vize başvurusu yapılırken diğer evrakların istenildiği gibi olmasına çok dikkat etmek gerekir. Amerika […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x