Amerika Vize İşlemleri

Amerika vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler.

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Vize İşlemleri

Amerika vize işlemleri , Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenen bir dizi vize prosedüründen oluşmaktadır. Online randevu alımı, online başvuru formu doldurma ve vize randevusu aşamalarından oluşan Amerika vize işlemlerini Dataglobal güvencesiyle yapabilirsiniz. Burada belirtilen vize süreçleriyle ilgili müşteri temsilcilerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika vize işlemlerinde vize randevusu alma işlemi ve form doldurma işlemi birbiriyle bağlantılıdır. Vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe opsiyonları içermekle birlikte yanlış anlaşılmalara yol açabilecek unsurlar da içermektedir. Bu anlamda profesyonel destek almak çok önemlidir. Seyahat amacınızın sunacağınız vize evrakları, rezervasyonlar, konaklama bilgileri ve diğer tüm unsurlar birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Güncel Amerika vize ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Vize başvuru sahibinin Amerikan Konsolosluğunda gerçekleşen vize randevusunda şahsen bulunması gerekmektedir. Amerika vize işlemleri randevusu sırasında biyometrik veri kaydı verilmesi gerekmektedir. Daha önce herhangi bir ülke vizesi veya pasaport alımı sırasında verilen parmak izi Amerika vize randevusunda geçerli değildir. Daha önceden Amerika vizesi almış olanlar yeni başvuruda yine parmak iz ibrazında bulunmalıdırlar. Vize randevusu ayrıca kısa bir mülakatı da içermektedir. Vize mülakatında seyahat amacınız ve seyahat planınız hakkında gerçeğe uygun beyanlarda bulunmalısınız. Online vize başvuru formunda belirtmiş olduğunuz seyahat amacınızın dışında bilgi vermeniz vize reddi almanıza sebep olabilir.

Amerika vizenizin onay alıp almadığı vize randevusuna girdiğiniz tarihten itibaren belli olmaktadır. Vize onayı verildikten sonra online başvuru formunda verdiğiniz PTT adresine 3 iş günü içinde pasaportunuz gönderilmektedir. Başvurunuz reddedilirse pasaportunuz randevu günü verilmektedir. Ancak bazı durumlarda Konsolosluk vize yetkilileri pasaportunuzu iade ederek hakkınızda ek soruşturma yapmak isteyebilir. Böyle durumlarda vize çıkış süresi uzayabilmektedir.

Amerika vize işlemleri ile ilgili önemli hususlardan biri şudur: Amerika vizenizin 10 yıl süreli çıkmış olması 10 yıl boyunca Amerika’da kalabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Amerika’ya vardığınızda Amerika Birleşik Devletleri Homeland Security (Ulusal Güvenlik) Departmanına bağlı sınır polisi vize sahibiyle kısa bir mülakattan sonra ülkede ne kadar süre ile kalacağına karar vermektedir. Ülkeden ayrılacağınız tarih sınır polisi tarafından belirlenmektedir. Bundan sonraki seyahatlerinizde de aynı uygulama devam edecektir.

Dataglobal Amerika vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilmektedir. Online randevu alımı, başvuru formunun doldurulması konularında destek verirken vize randevusunda da asistanımız size eşlik etmektedir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri