Amerika Vize Reddi

Amerika Vize Başvurunuzun Reddedilmesi Durumunda Yapılacaklar

1
Amerika Vize Reddi

Amerika Vize Reddi

Vize başvurularına her zaman olumlu yanıt alınamaz. Böyle durumlarda yaşanan vize reddi birçok kişinin akılını karıştırmaktadır. Amerika, tüm dünya ülkeleri tarafından ziyaretçi alan bir ülkedir. Çeşitli amaçlarla yapılan başvurular Amerika vize reddi ile karşılaşabilir. Bunun yaşanmaması adına bazı önlemler almak mümkündür. Ayrıca vize reddinden sonra başvurulabilecek bazı yöntemler mevcuttur.

  Amerika Vizeleri Neden Reddedilir?

Amerika, dünyanın her yerinden göç alan bir ülkedir. Son yıllarda Amerika’ya göçmen olarak gelmek isteyenlerin sayısında hızlı bir artış yaşanmıştır. Bu durum ülke politikalarında ele alınan bir mesele halini almıştır.

Amerika kontrolsüz göçün engellemesi adına vize taleplerinde sıkı bir prosedür uygulamaktadır. Çünkü ülkeye çeşitli nedenlerle vize alıp da orada kalmak isteyenler hayli fazladır. Bu sebeple vize taleplerinde sizden ziyaret amacınızı kanıtlayan belgeler istenmektedir. Eğer ziyaret amacınız mantıksız ise, sunduğunuz belgeler bu amacı doğrulamaz ise, Amerika vize reddi ile karşılaşmanız sürpriz olmaz.

  Amerika Vize Talebinin Reddedilmemesi İçin Neler Yapılır?

Uygulanan her vizenin farklı bir prosedürü olduğu unutulmamalıdır. Vize başvurusundan önce koşullar dikkatle incelenmelidir. Koşullarını taşımadığınız bir vize türüne asla başvurmamak gerekir. Doğru vize türüne başvurduğunuzdan emin olmak, vize sürecinde önemli bir değer taşır.

Vize sürecinde başka bir önemli detay da belgelerin eksiksiz hazırlanmasıdır. Bunun için yine Amerika vizesi türüne uygun belgelerin hazırlandığından emin olunmalıdır. Özellikle başvuru formunun hatasız doldurulması önemlidir. Eğer formun İngilizce olarak doldurulması istenmişse, bu kurala riayet edilmelidir.

Vize başvurularında maddi durumun belgelenmesi de önem taşımaktadır. Burada maksat, ülkeyi ziyaret ettiğinizde devlete yük olmayacağınızı kanıtlamaktır. Ayrıca burada hali hazırda çalışmakta olduğunuz bir işinizin, gelir kaynaklarınızın olması da elzemdir. Bunlara ilişkin belgeler kusursuz şekilde hazırlanmalıdır. Ret gerekçelerinin büyük çoğunluğu evraklardaki kusurlardan kaynaklanır.

  Amerika Vize Talebi Reddedilirse Tekrar Başvurulabilir Mi?

Amerika konsolosluğundan vize reddi almak, herkesin başına gelebilir. Bu konu hakkında doğru bilinen birçok yanlış vardır. Örneğin Amerika’dan vize reddi alanların bir kez daha başvuru yapamayacağı söylenir. Veya bir vize türünden ret alındıysa, başka bir Amerika vizesi türüne başvurmanın doğru olabileceği savunulur. Ayrıca farklı bir konsolosluktan tekrar başvuru yapılabileceği de söylenmektedir. Bunlar tamamen asılsız bilgilerdir.

Amerika konsolosluğundan bir kez ret cevabı aldıysanız, tekrar başvuru yapma şansınız vardır. Ret cevabı size yazılı bir belge olarak verilmektedir. Bu belgede ret nedeni açıkça söylenmeyebilir. Ancak ret sebebi, başvuru sürecinde bir kusur olmasından kaynaklanmıştır. Evraklarınızı tekrar yenileyerek, ve özellikle finansal konular hakkında sunulacak evraklara dikkat ederek başvurunuzu yenileyebilirsiniz.

  İkinci Başvuruda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amerika vizesine ikinci kez başvuranlar, ilk seferden daha detaylı hazırlanmalıdır. Evraklar eksiksiz hazırlandıktan sonra, konsolosluktan alınacak randevu önemlidir. İkinci randevuda konsolosluk sizin durumunuzda nelerin değiştiğini gözlemleyecektir. Yani evrak eksikliğinden ret aldıysanız evraklarınız bu kez daha özenli olmalıdır.

Finansal konulardan ötürü ret aldıysanız, Amerika seyahatini yapmaya yetecek paranızın olduğunu kanıtlamanız istenir. Böyle bir halde varsa ek gelirleriniz, gayrimenkul ve kira kazançlarınız bunları göstermek size fayda sağlar. Üzerinize kayıtlı araç, herhangi bir mal varsa, bunları da vize dosyasına ekleyebilirsiniz. Mülakat sırasında görevlinin size sorduğu sorulara dürüst cevap vermek de yardımcı olacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Amerika Vize Reddi […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x