Amerika Vize Ücreti 2022

Güncel Amerika Vize Ücretleri

10
Amerika Vize Ücreti 2022

Amerika Vize Ücreti 2022

Amerika Vize Ücreti 2022, Amerika’ya yolculuk edecek kişiler öncelikle vize işlemlerini yerine getirmelidir. Vize işlemleri arasında yer alan vize ücreti de mutlaka başvuru sırasında ödenmesi ve dekontunun evraklar arasına eklenmesi gerekir. Vize ücretleri alınan ve başvurulan vize türüne göre yıldan yıla değişiklik göstermektedir. Amerika Konsolosluğu tarafından Amerika Vize Ücreti için 2022 yılında alınacak ücretler belli olmuştur. Lakin şuan kısıtlama ve yoğunluk nedeni ile randevular ileri bir tarihe vermektedir.

Amerika Vize Türleri Konsolosluk Başvuru Ücreti Vize Danışmanlık Bedeli
B/ Ziyaretçi Vizesi(İş, Turizm, Tıbbi Tedavi) 170 $ 90 $
C/ Transit Geçiş Vizesi 170 $ 90 $
D/ Mürettebat Vizesi 170 $ 90 $
F/ Akademik Öğrenci Vizesi 170 $ 90 $
M/ Mesleki Öğrenci Vizesi 170 $ 90 $
I/ Basın Mensubu veya Gazeteci Vizesi 170 $ 90 $
J/ Değişim Programı Vizesi 170 $ 90 $
H/ Geçici İşçi-Çalışan veya Stajyer Vizesi 200 $ 110 $
O/ Olağan Üstü Yetenekleri Olan Kişi Vizesi 200 $ 110 $
P/ Sporcular, Sanatçılar ve Gösterici Vizesi 200 $ 110 $
Q/Kültürel Değişim Programı Vizesi 200 $ 110 $
R/ Din Görevlileri Vizesi 200 $ 110 $
L/ Şirket içi Transfer Vizesi 200 $ 110 $
E1/ Anlaşmalı Tüccar Vizesi 275 $ 500 $
E2/ Anlaşmalı Yatırımcı Vizesi 275 $ 500 $
K/ ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi Vizesi 275 $ 250 $

Vize işlemlerine tabii tutulan herkes bireysel olarak vize harcını ödemek zorundadır. Ödenen vize ücretleri vizenin ret cevabı alması halinde geri ödenmez ve devredilemez. Bu nedenle, Amerika vize başvurusu yapılırken diğer evrakların istenildiği gibi olmasına çok dikkat etmek gerekir. Amerika vizesi 2022 için başvuru yapan herkesten vize ücreti talep edilir. Bu talebe reşit olmayan çocuklar da dahil edilmiştir.

Amerika Vizesi için Ödenen Ücretler

Amerika vizesi için ödenen vize harç bedelleri yıldan yıla fiyat olarak değişmektedir. Bu değişim ayrıca vize türlerine göre de yapılmaktadır. Dolar bazında alınan vize ücretleri, vizeden vazgeçilmesi ya da vizenin reddedilmesi halinde iadesi talep edilemez.

Amerika vize ücretleri 2022 170 dolar ile 275 dolar arasında değişmektedir. Vize danışmanlık bedelleri için ödenen diğer harçlar bu ücrete tabii tutulmamıştır. En düşük Amerika vize ücretleri arasında Ziyaretçi vizesi, mürettebat vizesi, Akademik Öğrenci vizesi, Değişim Programı vizeleri ve Basın Mensubu veya Gazeteci vizesi yer alır. Bu vize türleri vize harç bedeli olarak 170 Dolar ödeme yapmalıdır.

Amerika vize ücreti 2022 arasında en pahalı olan vize türü ise ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi olan kişilerin alacağı vize türüdür. Bu vize başvurusu için ödenmesi gereken vize harç bedeli 265 dolardır.

Amerika Vize Ücreti Hakkında Detaylar

– ABD Konsolosluğu tarafından alınan vize başvuru ücretleri sebep ne olursa olsun geri iade edilmez.

– Vize Başvuru ücretleri ödendikten sonra bu ödeme başka bir başvuru sahibine kesinlikle devredilemez ya da satılamaz.

– Vize başvuru ücretleri bir tek başvuru dosyası için kullanılmaktadır. Başvuru yapılan vizeye bir ret cevabı alınırsa yeniden aynı dosya için vize ücretinin yatırılması gerekir.

– Vize başvuru harcını ödedikten sonra 1 sene başvuru yapma hakkınız bulunur. 1 sene içerisinde eğer vize başvurusu yapılmazsa vize hakkınızı kaybedersiniz. Yapmadığınız başvurular için ödenen vize ücretini de geri alamazsınız.

– Yatırılan vize ücreti hangi vize için yatırılmışsa yalnızca o vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz. Yatırılan vize ücreti ile farklı bir ülke vizesine başvuru yapamazsınız.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
10 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Evraklar 2022 mevzuatına uygun olarak Amerika Konsolosluğu vize randevusu olmadan alınacaktır. Amerika vize ücreti 2022 ödemesi akabinde vize evraklarının konsolosluğa ulaşması akabinde vize işlem süresi 10 iş […]

[…] Amerika vize ücretlerine bu yazımızdan […]

[…] Amerika vize ücretlerine bu yazımızdan […]

[…] Amerika vize ücretlerine bu yazımızdan […]

[…] Amerika vize ücreti ne kadardır? Amerika’ya vize başvurusu yapmadan önce ödemeniz gereken bir vize ücreti bulunmaktadır. Bu ücret 160 USD’dir. Hemen hemen tüm vize türleri için aynı ücretin ödenmesi gerekmektedir. Bu vize ücretini ödemeden vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bundan dolayı mutlaka 160 USD’lik vize ücretini ödemelisiniz. Ücreti ödedikten sonra, vize başvuru işlemleriniz için gerekli olan evrakları hazırlayıp, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Amerika vize ücretleri ile ilgili bilmeniz gereken şey, fiyat aralıkları yıldan yıla değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişim vize türlerine göre farklılık da gösterebilir. Genel itibari ile vize ücret rakamları 160-265 dolar arası değişiklik göstermektedir. En düşük Amerika vize… Read more »

[…] Evraklar 2020 mevzuatına uygun olarak Amerika Konsolosluğu vize randevusu olmadan alınacaktır. Amerika vize ücreti 2020 ödemesi akabinde vize evraklarının konsolosluğa ulaşması akabinde vize işlem süresi 10 iş […]

[…] Amerika vize ücreti 2020 hakkında bilgi almak, vize başvuru sürecini öğrenmek ya da başvuru işlemlerini başlatmak için 0212 963 61 02 numaralı telefon hattımızdan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimiz üzerinden DataGlobal Amerika müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. […]

[…] belirtilmiş olan göçmen olmayan Amerika vizesi kategorileri hakkında bilgi almak, Amerika vize ücreti 2020 yılı tutarlarını öğrenmek veya Amerika vize başvurusu sürecini başlatmak için 0212 963 61 […]

[…] Amerika vize ücretlerine bu yazımızdan […]

[…] vize ücretlerine bu yazımızdan […]

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x