Amerika Vize Ücreti 2023

Amerika Vize Ücreti 2023

Amerika Vize Ücreti 2023

Amerika Vize Ücreti 2023

Amerika Vize Ücreti 2023 yılı itibariyle birtakım değişiklikler meydana gelmiştir. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafınca Göçmen Olmayan Vize başvurusu işlem ücretlerinde artışa geçilmiştir. 15 yaş ve üzeri Meksika vatandaşları ile göçmen olmayan vize (NIV) başvuru işlem ücretlerini ve Sınır Geçiş Kartı (BCC) ücretlerini arttırmıştır. Amerika Vize Ücreti 2023 için belirlenen ücret artışı 30 Mayıs 2023 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Yeni ücretlendirmeler aşağıda belirtildiği şekilde uygulanacaktır;

  • İş veya turizm amaçlı ziyaretçi vizeleri (B1/B2’ler ve BCC’ler) ve öğrenci ve değişim ziyaretçisi vizeleri gibi diğer dilekçeye dayalı olmayan NIV’ler için başvuru ücreti 160 USD’den 185 USD’ye çıkarılmıştır.
  • Geçici işçiler için (H, L, O, P, Q ve R kategorileri) belirli dilekçeye dayalı göçmen olmayan vizeler için başvuru ücreti 190 USD’den 205 USD’ye çıkarılmıştır.
  • Özel bir meslekte (E kategorisi) anlaşmalı tüccar, anlaşmalı yatırımcı başvuru sahibi için başvuru ücreti 205 USD’den 315 USD’ye çıkarılmıştır.

Bazı değişim ziyaretçileri için gerekli olan iki yıllık ikamet ücretinden muaf olması da dahil olmak üzere, diğer konsolosluk ücretleri aynı kalmıştır. Halihazırda geçerli ve süresi dolmamış bir vize başvuru ücreti ödemiş olan ancak vize görüşmesine henüz gelmemiş veya dosyasının işleme alınmasını bekleyen başvuru sahiplerinden herhangi bir ek ücret alınmayacaktır. Paylaştığımız linke tıklayarak daha fazla bilgiye erişebilirsiniz;

https://www.state.gov/publication-of-final-rule-on-nonimmigrant-visa-fee-increases/.