Amerika Vize Ücreti 2021

Güncel Amerika Vize Ücretleri

7
Amerika Vize Ücreti 2021

Amerika Vize Ücreti 2021

Amerika Vize Ücreti 2021, Amerika’ya yolculuk edecek kişiler öncelikle vize işlemlerini yerine getirmelidir. Vize işlemleri arasında yer alan vize ücreti de mutlaka başvuru sırasında ödenmesi ve dekontunun evraklar arasına eklenmesi gerekir. Vize ücretleri alınan ve başvurulan vize türüne göre yıldan yıla değişiklik göstermektedir. Amerika Konsolosluğu tarafından Amerika Vize Ücreti için 2021 yılında alınacak ücretler belli olmuştur.

Amerika Vize Türleri Konsolosluk Başvuru Ücreti Vize Danışmanlık Bedeli
B/ Ziyaretçi Vizesi(İş, Turizm, Tıbbi Tedavi) 160 $ 90 $
C/ Transit Geçiş Vizesi 160 $ 90 $
D/ Mürettebat Vizesi 160 $ 90 $
F/ Akademik Öğrenci Vizesi 160 $ 90 $
M/ Mesleki Öğrenci Vizesi 160 $ 90 $
I/ Basın Mensubu veya Gazeteci Vizesi 160 $ 90 $
J/ Değişim Programı Vizesi 160 $ 90 $
H/ Geçici İşçi-Çalışan veya Stajyer Vizesi 190 $ 110 $
O/ Olağan Üstü Yetenekleri Olan Kişi Vizesi 190 $ 110 $
P/ Sporcular, Sanatçılar ve Gösterici Vizesi 190 $ 110 $
Q/Kültürel Değişim Programı Vizesi 190 $ 110 $
R/ Din Görevlileri Vizesi 190 $ 110 $
L/ Şirket içi Transfer Vizesi 190 $ 110 $
E1/ Anlaşmalı Tüccar Vizesi 265 $ 500 $
E2/ Anlaşmalı Yatırımcı Vizesi 265 $ 500 $
K/ ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi Vizesi 265 $ 250 $

Vize işlemlerine tabii tutulan herkes bireysel olarak vize harcını ödemek zorundadır. Ödenen vize ücretleri vizenin ret cevabı alması halinde geri ödenmez ve devredilemez. Bu nedenle, Amerika vize başvurusu yapılırken diğer evrakların istenildiği gibi olmasına çok dikkat etmek gerekir. Amerika vizesi 2021 için başvuru yapan herkesten vize ücreti talep edilir. Bu talebe reşit olmayan çocuklar da dahil edilmiştir.

Amerika Vizesi için Ödenen Ücretler

Amerika vizesi için ödenen vize harç bedelleri yıldan yıla fiyat olarak değişmektedir. Bu değişim ayrıca vize türlerine göre de yapılmaktadır. Dolar bazında alınan vize ücretleri, vizeden vazgeçilmesi ya da vizenin reddedilmesi halinde iadesi talep edilemez.

Amerika vize ücretleri 2021 160 dolar ile 265 dolar arasında değişmektedir. Vize danışmanlık bedelleri için ödenen diğer harçlar bu ücrete tabii tutulmamıştır. En düşük Amerika vize ücretleri arasında Ziyaretçi vizesi, mürettebat vizesi, Akademik Öğrenci vizesi, Değişim Programı vizeleri ve Basın Mensubu veya Gazeteci vizesi yer alır. Bu vize türleri vize harç bedeli olarak 160 Dolar ödeme yapmalıdır.

Amerika vize ücreti 2021 arasında en pahalı olan vize türü ise ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi olan kişilerin alacağı vize türüdür. Bu vize başvurusu için ödenmesi gereken vize harç bedeli 265 dolardır.

Amerika Vize Ücreti Hakkında Detaylar

ABD Konsolosluğu tarafından alınan vize başvuru ücretleri sebep ne olursa olsun geri iade edilmez.

– Vize Başvuru ücretleri ödendikten sonra bu ödeme başka bir başvuru sahibine kesinlikle devredilemez ya da satılamaz.

– Vize başvuru ücretleri bir tek başvuru dosyası için kullanılmaktadır. Başvuru yapılan vizeye bir ret cevabı alınırsa yeniden aynı dosya için vize ücretinin yatırılması gerekir.

– Vize başvuru harcını ödedikten sonra 1 sene başvuru yapma hakkınız bulunur. 1 sene içerisinde eğer vize başvurusu yapılmazsa vize hakkınızı kaybedersiniz. Yapmadığınız başvurular için ödenen vize ücretini de geri alamazsınız.

– Yatırılan vize ücreti hangi vize için yatırılmışsa yalnızca o vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz. Yatırılan vize ücreti ile farklı bir ülke vizesine başvuru yapamazsınız.

Amerika Vize Başvurusu için Ödemeler Nerelere Yapılır ?

 Amerika vizesi için başvuru yapan kişiler vize dosyalarını tamamlamak için vize harç bedellerini de ödemeleri gerekir. Bu harç bedelinin ödenmesinden sonra size verilen ödeme dekontunu da vize evrakları arasına eklemelisiniz. Amerika vizesi için harç bedeli yatıracaksanız, kesinlikle Amerika Konsolosluklarına müracaat etmemeniz gerekir. Çünkü, Amerika Konsolosluğu vize belgelerini kabul etmesine rağmen ödeme ile ilgili herhangi bir işlem yapmamaktadır. Yani bu kurumun bir vezne birimi yoktur.

Amerika vize harç bedelini ödemek isterseniz bankaları tercih edebilirsiniz. Konsolosluk hesabına gönderilen vize harç bedelleri ile havale ya da eft işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca ödeme seçenekleri arasında kredi kartı ile ödeme seçeneği de bulunmaktadır. Bunların haricinde vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile de tüm vize başvuru ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Vize Türlerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

  1. Amerika B1/B2 Turistik Ve Ticari Vizesi
  2. Amerika B-1 Ticari Amaçlı Vize
  3. B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
  4. Amerika B-1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
  5. Amerika Mürettebat Vizesi
  6. Amerika C Transit Vizesi
  7. Amerika Vize Muafiyet Programı
  8. Amerika Vize Reddi
  9. Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

7 comments

Add comment


The maximum upload file size: 90 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.