Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi nasıl alınır ile ilgili detaylı bilgiler

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi nasıl alınır? Avusturya Schengen vizesi nedir? gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Eğer Avusturya vizesi nasıl alınır, vize için gerekli belgeler nelerdir, başvuruları hangi kuruluş kabul eder soruları varsa bu duyuruyu dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.
Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Schengen vizesi başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir ve randevu alımları için kişileri bu merkezlere yönlendirmektedir. Schengen C tipi vize başvuruları doğrudan Avusturya diplomatik misyonlarına yapılmamaktadır.

Schengen bölgesinde en sık gidilen ülkelerden biri olan Avusturya başta başkenti Viyana olmak üzere birçok şehriyle büyük bir müze gibidir. Avusturya Cumhuriyeti T.C. Bordo/Umuma Mahsus pasaportlu vatandaşlarına vize rejimine uygulamaktadır. Avusturya vizesi ile Schengen üyesi olan 26 ülkeye ve çok girişli Schengen vizesinin geçerli kabul eden bazı ülkelere (Bulgaristan, Hırvatistan, Romanya) giriş yapabilirsiniz.

Avusturya Schengen Vizesi Nedir?

Avusturya vizesi sahibine 6 aylık (180 gün) süre içinde Schengen bölgesinde en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Vize işlemlerini karara bağlayan tek yetkili kurum Avusturya diplomatik misyonları olan konsolosluklardır. Avusturya vizesi nasıl alınır diyorsanız öncelikle pasaportunuzun son 10 yıl içinde çıkarılmış ve vize etiketinin işlenebileceği en az 2 boş sayfası olmalıdır. Avusturya vize bitiş tarihi itibariyle 3 ay geçerli bir pasaportunuz varsa gerekli evrakları toplamaya vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Vize için gereken evraklar seyahatin tipine, vizenin kategorisine ve iş durumunuza göre değişmektedir. Schengen vizeleri aile ve arkadaş ziyareti amaçlı, turistik amaçlı, ticari amaçlı, kültürel veya bilimsel araştırma amaçlı, kısa süreli eğitim amaçlı, olabilir. Seyahatin amacının vize işlemlerinin ilk aşamasında belirlenmesi hazırlamanız gereken belgeleri de şekillendirmektedir.

Dataglobal Avusturya vizesi işlemlerinde deneyimli bir danışmanlık firması olarak tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza yapan, kurumsal hizmet sunan bir danışmanlık firmasıdır. Dataglobal Avusturya departmanını aradıktan sonra hazırlamanız gereken belgelerin listesi, seyahatinizin amacı ve mesleki/sosyal durumunuz doğrultusunda temsilciler tarafından size gönderilmektedir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra elden veya kargo ile size en yakın Dataglobal şubesine teslim ettikten sonra vize randevunuz size en uygun tarih ve saate alınır ve bildirimi size e-mail ve telefonla yapılır. Avusturya vize işlemlerinde parmak izi kaydı zorunluluğu vardır. Ancak bunu dert etmeyin, Dataglobal asistanları vize randevusunda da size yardımcı olmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri