Çin Vize Ücreti 2020

Çin Vize Başvurusu Hakkında Herşey

Çin Vize Ücreti 2020 1

Çin Vize Ücreti 2020

Çin Vize Ücreti 2020

Çin vize ücreti 2020 yılı vize ücretleri Çin’den gelen davetiyenize ve vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. 3 aylık tek girişli Çin Vize Ücreti Konsolosluk ve servis ücreti dahil 150 USD olmaktadır. Ayrıca acil seyahatleriniz için 70 USD daha ödeyerek Ekspres Çin Vizesine başvuru yapabilirsiniz. BU ücretlerimiz standart Çin Vizesi için geçerli olmaktadır.

3 aylık tek girişli Çin vize ücreti – 150 USD

3 aylık çift girişli Çin vize ücreti – 200 USD

Belediye onaylı olup standart davetiyeler dışında kalan vize türüne değişen vizeler için;

6 aylık çok girişli Çin vize ücreti – 220 USD

1 yıl çok girişli Çin vize ücreti – 300 USD

Bu ücretler başvuru merkezleri tarafından başkonsolosluk adına tahsil edilir. Vize başvuru iptali ve Vize reddi durumunda bu ücretlerin iadesi söz konusu değildir.

2017 yılından sonra Çin vize başvurusunda bulunmadıysanız parmak izi için randevu günü şahsen gelip parmak izi vermeniz gerekmektedir. Çin vizesi hakkında diğer güncel bilgiler, ücretler ve gerekli evrak listesi için Dataglobal Uzman ekiplerimize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde suç işlenirse boyutu aşan kendi ülkenizde dahi olmayan cezalara çarptırabilirsiniz. Böyle bir olay olduğu zaman pasaportunuza da el konulabilir ve sınır dışı edilebilirsiniz. Çin’de bir iş anlaşması yapmakta iseniz ve iş yapılan firma ile anlaşmazlık olup iş firması sizi mahkemeye kadar taşırsa Çin dışına çıkmanız da yasaklanmaktadır. Böyle bir sorun olduğu zaman konsolosluk ile bağlantıya geçilmelidir. Vize ücretlerine değinecek olursak Çin vize ücreti 2020 işlemleri 7 ve 15 gün arasında sonuç vermektedir.

çin vize ücreti 2020

 

Çin Halk Cumhuriyeti Hakkında

Yüksek oranda gelişmiş bir ülke olan Çin Halk Cumhuriyeti uzak doğu ülkelerinden bir tanesidir. Yüzölçümünün büyük olması içerisinde birçok inşa barındırdığının bir işaretidir. Asya’nın en büyük ülkesi olan Çin’de konuşulan 292 tane dil vardır. Bu kadar dilin yaygın olması Uzakdoğu olan Çin birçok insan çeşitliliğini de içerisinde barındırmaktadır. Resmi dil olarak Çince kullanılmaktadır. Çin’in tarihi oldukça eski bir tarihe dayanmaktadır. 5.000 yıllık bir geçmişi olan halen geçmişe dair de kalıntıların bulunduğu köklü bir yapıya sahip olan bu ülke dışa kapalı bir ekonomi modeli izlemektedir.

Çok sayıda strateji geliştiren Çinliler ileriki zamanlarda ekonominin tek gücü olarak ayakta kalacaktır. Ülkenin dış pazarında birçok ürün satılmaktadır. Din olarak Budist dinler ve Taocu dinlere yaygın olarak inanılmaktadır. Çok sayıda insan topluluğu ise her hangi bir inanca mensup değildir. Parti olarak ise komünist parti yaygındır. Çin Halk Cumhuriyeti’ne nasıl gidilir? diye çoğu kişi merak etmiştir. Bu sorunun cevabı olarak şunu söyleyebiliriz;

Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmek için ilk önce Çin’in şehirlerinden hangisine gideceğinize karar verin ve daha sonra ne ile gideceğinize karar verin. Uçakla gidilecekse eğer direkt olarak gidişin 10 saat sürdüğünü bilmeniz gerekmektedir. Türkiye’den sadece uçak seferi ile gidiş mevcuttur. Fakat bazı ülkelerden tren ile gidişte vardır.

Bazı ülkelerde de gemi ile gidiş yapılmaktadır. Çin Halk Cumhuriyetine giderken dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de iklim türüdür. Birçok iklim türü ülkede sakıncalı durumlarda kalmamak için kısa bir araştırma yapılması esastır. Çin’e gitmek için vize almak gereklidir. Vize almak için ise süreler kontrol edilmeli, tek giriş veya çift girişlimi olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ülkeye giriş yapıldıktan sonra Çin vizesi geçiş tarihleri unutulmaması gerekenler arasındadır. Eğer bu tür şeylere dikkat edilmez ise pasaportlarına yasak konmakla kalmayıp hapis cezası ile de yargılanabilirler. İhlal yapılması halinde bütün her şey kişi adına büyük açıda sorun yaratır.

Çin Vizesi

Çin vizesi için gerekli olan her şeyi Çin Halk Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosluğundan veya müşteri temsilcilerimizden öğrenebilir, daha detaylı bir görüşme sağlayabilirsiniz. Eğer ki Hong Kong gibi yerlere gidilmek istenirse Çin vizesi çift giriş olması kesinlikle gereklidir. Eğer olmaz ise geçiş olması mümkün olmayacaktır. Transit geçiş yapılmak istenir ise Çin Halk Cumhuriyeti üzerinde diğer ülkelere 1 gün içerisinde sınırdan ayrılmamak şartı ile vize alınmasına gerek yoktur. Pasaport süresinin geçilmesi halinde geçiş bulunmayacaktır. Ve pasaport geçerliliği en az 6 ay olmalıdır. İkamet bildirimi de vize de zorunlu hale gelmiştir.

Kişi ikamet bildirimini adresini Kamu Güvenliği Müdürlüğüne belge ile bildirmesi gerekli kılınmıştır. Herhangi bir sebeple 6 aydan daha uzun kalacak olan vatandaşların sağlık belgesi ibrazı istenmiştir. Daha detaylı bilgiler Başkonsolosluk tarafından verilebilir. 16 yaş üstü gidecek olan vatandaşların ise pasaportlarını sürekli olarak yanında taşımaları şarttır. Çünkü her türlü alanlarda sık sık pasaport kontrolü yapılır.

Yaş sorunundan dolayı herhangi bir problemle karşılaşmamak ve gidilen mekânlarda sorun yaşamamak için pasaport sürekli olmalıdır. Pasaportunu göstermeyen veya yanında bulunmayan kişiler için yaptırım uygulanır. Bu yaptırımlar arasında da hapis cezası ve gözaltı bulunmaktadır. Eğer orijinal pasaport yanlarında yok ise fotokopisi de kabul edilmektedir. Eğer çaldırma kapkaç gibi vaka olur ise Büyükelçiliğe gelip durumunu bildirmelidir. Durumunu bildiren vatandaşlara çıkış vizesi belgesi düzenlenir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Çin Vize Ücretlerine bu yazımızdan […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x