Dubai Vizesi Duyuru

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yedi emirlikten biri olan Dubai’ye vize almak Dataglobal ile çok kolay. Dubai vize işlemleri çok fazla evrak ve prosedür gerektirmemektedir. Vizeyi Dataglobal Dubai departmanını telefonla arayarak veya e-mail göndererek evrak listesini e-mail olarak talep ettikten sonra hazırladığınız evrakları online ortamda e-mail ile göndererek alabilirsiniz.

Dubai turistik ve ticari açıdan dünyanın en çok seyahat edilen bölgelerinden biri. Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında her geçen büyüyen ticaret hacmi turizm sektörünü de olumlu yönde etkilemektedir. Seyahat amacınıza uygun şekilde Dubai vizesi 30 gün tek girişli veya çok girişli ve 90 gün tek girişli veya çok girişli olarak talep edilebilmektedir. Vize çıktıktan sonra 2 ay içinde kullanılması gerekmekte olup vizede belirtilen kalış süresi aşılmamalıdır. Vizede belirtilen kalış süresini aşanlar için hukuki işlem yapılmaktadır. Tek girişli vizelerde ülkeden ayrıldıktan sonra yeniden Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler ancak yeni bir vize başvurusu yaparak vizelerini alabilirler. Vize sürenizi uzatmak ve ülkeye giriş sayınızı arttırmak Dubai’de yapabileceğinizi bir işlem değildir. Ayrıca pasaportunuzun süresi de ne Dubai’de ne de bir başka ülke de uzatabilirsiniz. Dubai vize işlemlerinizle ilgili olarak eğer seyahat planınıza dair kafanızı karıştıran sorularınızla ilgili Dataglobal Dubai departmanı temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Dubai vize işlemleri için gerekli evraklar

1 – Kimlik fotokopisi
2 – Pasaport
3 – Dubai Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
4- Renkli Taranmış T.C. oturum izni belgesi (yabancılar için)

Dubai vize işlemleri için gerekli evraklar renkli olarak taranıp e-mail ile gönderilebilir veya taranmış hallerini kargo ile de Dataglobal’e ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızın taranmış versiyonlarının okunaklı olması gerekmektedir. Ayrıca iletişim bilgilerinizi de paylaşmanız gerekecektir. Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir ancak seyahat sırasında pasaportunuzun yanında olması gerekmektedir, ülkeye girişte, giriş damgası pasaportunuza işlenir. Dördüncü maddede yer alan T.C. oturum belgesi sadece Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlardan talep edilmektedir.

Dubai online vize başvurusu

Dubai online vize başvurusu ile 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün tek girişli, 90 gün çok girişli vize seçeneklerinden biri için başvuru yapabilirsiniz. Bu vize sürelerine ait ücret bilgisini Dataglobal’i arayarak talep edeceğiniz bilgi e-postasında görebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz vize türünün ücretini ödediğinize dair dekontu, kimlik ve pasaportunuzun kişisel bilgileri içeren bölümlerinin renkli versiyonlarını e-mail olarak ilgili temsilcimize iletebilirsiniz. Müşteri temsilcimiz size en kısa zaman geri dönüş yaparak vize başvurunuzu işleme alacaktır.
Dubai online vize başvurusunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması çok önemlidir. Pasaporta yer alan kimlik bilgilerinizi ve kimliğinizdeki bilgilerle uyumlu olması gerekir. Evlenme veya boşanmadan dolayı soyisim değişikliği yapılmış ise en yeni belgeyle başvuru yapmanız gerekir. Kimlik bilgilerinde bir tutarsızlık tespit edildiğinde vize başvurunuz ret ile sonuçlanır.
Dubai vize işlemleri randevusuz ve online ortamda yapılabilmektedir. Vize başvuru sahibi vize randevusuna girmeden alabilmektedir. Dubai online vize başvuru işlemlerin sonuçlanma süresi ortalama 2 ila 3 iş günüdür ancak başvuru yoğunluğuna göre bu süre 7 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Vizenizin çıktıktan sonra 2 ay içinde Dubai’ye giriş yapmanız gerekmektedir.

Dubai vize ücreti

Dubai vize ücreti ülkede talep ettiğiniz kalış süresine göre değişmektedir. Güncel ücret bilgilerini online Dataglobal çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Dubai vize ücretleri, vize harç bedeli, işlem ve koordinasyon ücretlerini içermekte olup döneme göre güncellenebilmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: