Finlandiya Vize Ücreti 2022

Güncel Finlandiya Vizesi Ücretleri

Finlandiya Vize Ücreti 2022 2

Finlandiya Vize Ücreti 2022

Finlandiya Vize Ücreti 2022

Finlandiya Vize Ücreti 2022, Finlandiya, Schengen üyesi ülkeler arasında yer alır. Bu ülkeye gitmek için seyahat nedeninize ve Schengen vizesi başvuru şartlarına uygun olarak işlemlerinizi yapmanız gerekir. Yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile işlemlerinizi yaptırmanız, vize başvuru sürecinizin şahsi başvuruya göre daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde seyretmesini sağlayacaktır.

Vize Harç Bedeli Başvuru
Merkezi Ücreti
Hizmet Bedeli
Finlandiya Turistik Vize 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Finlandiya Ticari Vize 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Finlandiya Transit Vizesi 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Finlandiya Şoför Vizesi 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Finlandiya Öğrenci Vizesi 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Finlandiya Çalışma Vizesi 250 Euro

Finlandiya Vizesi 2022

Bu güzel Kuzey Avrupa ülkesine gitmeden önce Finlandiya Konsolosluğu‘ndan veya yetkili vize başvuru merkezlerinden Finlandiya vizesi ve Finlandiya vize ücreti 2022 hakkında detaylı bilgi alarak hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

Finlandiya’ya turistik amaçlı gitmeyi düşünüyorsanız 2021 yılı vize harç ücreti 80 Euro’dur. Finlandiya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezi tarafından ek hizmet bedeli de alınmaktadır. Başvuru sahibi Finlandiya vizesi almak için Finlandiya Büyükelçiliği Konsolosluğu’nda çalışma saatleri dahilinde vize randevusu alarak vize başvurusunda bulunabilir. Turistik vize başvuru dosyası sadece Finlandiya vize ücreti 2022 ödenmesi akabinde işleme alınır. Finlandiya turistik vize ücreti, ilgili vize hizmet merkezine kredi kartı ve ya nakit olarak kolaylıkla ödenebilmektedir.

Koordinasyon bedeli 26 Euro, Finlandiya hizmet-servis bedeli 10 Euro ( bu bedele seyahat sağlık sigortası, fotokopi gibi ek ilave masraflar yansıtılabilmektedir.) Erken seyahat nedenleri olanlar için opsiyonel olarak VIP başvuru istenirse yaklaşık 75 Euro. Finlandiya başvuru merkezi Finlandiya vize ücreti 2022 ortalama 35 Euro. Ülkeden ülkeye göre değişkenlik gösteren vize alma süresi, Finlandiya vizesi için gerekli form ve belgelerin teslimi, Finlandiya vize ücreti 2022 ve harç tutarlarının ödenmesi ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

vize başvurusu

Finlandiya Turistik Vizesi Alabilmek İçin Gereken Belgeler

Finlandiya Konsoloslukları tarafından istenilen olan Turistik Finlandiya vizesi için gerekli belgeler şöyle:

1- Finlandiya vize başvuru formu

2- Pasaport : Pasaportların en az iki sayfasının boş olması, pasaportun son on yıl içerisinde düzenlenmiş ve deforme olmamış olması, pasaportların seyahatinizin bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gereklidir.

3- 2 adet Biometrik fotoğraf : fotoğraf ebatları 35×45 mm olmalıdır.

4- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi

5- Kişinin gelir durumunu gösteren belgeler : Vize başvurusu yapan kişiye ait son 3 aylık maaş bordroları, bağlı bulunulan kurum tarafından kaşe atılarak ıslak imzalı bir şekilde hazırlanmış olması gerekir. Son 3 aylık aktif banka hesap özeti belgelere eklenmelidir. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmalıdır. Ayrıca kişi adına kayıtlı tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri vize başvuru belgeleri içinde yer almalıdır.

6- Vize başvurusunda bulunacak kişinin vize talep dilekçesi

7- Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgeler

8- Kişinin çalıştığını gösteren belgeler

9- Finlandiya’ya seyahatin amacını içeren ve gidilecek bu ülkede seyahatin amacını destekleyen bilgilerin gösterimi

10- Finlandiya Schengen turistik vizesi için gerekli acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belgeler

11- Vize başvurusu yapan emekli, memur, öğrenci, çiftçi ise onlar için özel olarak istenilen belgeler vardır. Yaş küçüklüğü ve benzeri özel duruma sahip bazı kişiler için ek belgeler istenmektedir.

Tüm bu belgeleri tamamlayarak ve Finlandiya vize ücreti 2022 ödeyerek turistik Finlandiya vizesi sahibi olabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Finlandiya Vize Ücreti […]

[…] Finlandiya Vize Ücreti […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x