Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa Vizesi Hakkında Herşey

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa’ya yapacağınız seyahat orada yaşayan 1. derece olan veya olmayan akrabalarınıza veya arkadaşlarınıza ziyaret şeklinde ise yapmanız gereken Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Aldığınız vizenin süresi Fransa konsolosluğu tarafından belirlenecek bir durumdur. Yapacağınız başvurunun seyahatinizden en fazla 1 hafta önce yapılması gerekmektedir. Bu başvuruyu internet üzerinden doldurulacak formlar ile siz veya sizin adınıza uzman bir kişi yapabilir. Evrakları ise sistemden yükleyemezsiniz. Yapmanız gereken şey bun belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde vize işlem merkezine teslim etmeniz gerekmektedir. Vize işlem merkezi sizden aldığı belgeleri sizin adınıza konsolosluğa gönderip değerlendirilmesini sağlayacaktır.

Başvurunuzun ret alması durumunda konsolosluk paranızı iade etmeyecektir. Ücret sadece değerlendirme için alınan bir ücrettir. Aile ziyareti vizesi alması en kolay vize türlerinden biridir. Bu vizeyi aldıktan sonra belirtilen süreler içerisinde eğer ülkeyi terk eder ve vizenizin süresini aşmazsanız bir sonraki vizenizi almanız kolaylaşmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Aile ve Arkadaş Ziyareti İçin Yapılması Gerekenler

Bu vize türünde yapılması gereken en önemli şey Fransa’da ikamet eden tanıdığınızdan davetiye almak olacaktır. Davetiyenin nasıl alınacağını öğrenmek ve detayları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz. Davetiye tek yeterli dilekçe değildir. Ek olarak sizin seyahatinizi açıklar bir şahsi dilekçe de yazmanız gerekmektedir. Bu dilekçede özellikle beyan etmeniz gereken durum ise seyahatinizin bitiminde ülkenize geri döneceğinizi taahhüt etmeniz gerekir. Seyahatinizi sponsor olarak karşılayacak birisi var ise onunla ilgili dosyaları ayrıntılı olarak teslim etmeniz gerekmektedir.

Şahsi dilekçeniz, eğer çalışıyor iseniz şirketin antetli kağıdına yazılmış izin dilekçeniz, ve en önemlisi davetiyeniz teslim etmeniz gereken dilekçeler arasında olmalıdır. Seyahat boyunca masraflarınızın karşılanacağı banka hesabını güncel bir şekilde sunmanız gerekmektedir. Başvuracak kişilerin davetiye yollayan kişi ile bağlantısı dokümanlarda açıkça belirtilmelidir. Sunulacak belgelerin tutarlı olması kadar güncel ve doğru olması da önemlidir. Teslim edeceğiniz pasaportun sayfalarının yırtılmamış ve tahrip olmamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde vizenizin ret alması için yeterli sebebi konsolosluğa vermiş olursunuz.

Fransa vizesi için gerekli olan evrak listesini daha önce paylaşmış olduğumuz ( Fransa Vizesi Gerekli Evrakları ) yazımızda detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Aile veya arkadaş vizesi almanın en kolay yolu daha önceden yaptığınız seyahatlerin doğru kullanıldığını konsolosluğa göstermenizdir. Eğer daha önce vize almadıysanız kendi ülkenizde güçlü bağlar göstermeniz gerekmektedir. Bu bağlar sizin ülkenize geri döneceğinizi gösterir bağlar olmalıdır. Aksi takdirde Fransa’ya yerleşeceğiniz konsolosluk tarafından düşünülmektedir.

Yapacağınız başvuru için eğer çalışan iseniz SGK Tescil dökümünüzü teslim etmeniz gerekmektedir. Bu sizin çalışan olduğunuzu ve Türkiye’de bulunmak için yeterli bir sebebiniz olduğunu göstermektedir. İmza sirkülerini, ticaret sicil gazetesini, vergi levhasını, faaliyet belgesini de eklemeniz gerekmektedir. Bunlara SGK Tescil dökümünüzün son 15 gün içerisinde alınmış olması ve barkodlu olması gerekmektedir. Diğer tüm belgelerinizi de almanız gerektiği gibi bu belgenizi de e devletten alabilirsiniz. İstenilen belge adını arama butonuna yazdıktan sonra karşınıza çıkan sayfanın sol üst köşesinde yer alan Barkodlu Belge Oluştur’ bölmesine tıklayarak barkodlu belgenizi oluşturmanız gerekmektedir. E devletten almanız gereken diğer barkodlu belgeler ise vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikamet belgesi, SGK Tescil Hizmet Dökümü alınmalıdır. Bankanızdan aldığınız dökümlerin ise seyahat masraflarını karşılayacağınız banka hesabınızın dökümleri olması gerekmektedir. Seyahat türünüze ve sürenize göre banka hesabınızda olması gereken para miktarı değişkenlik göstermektedir. Ayrıntılarıyla öğrenmek için müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz. Alacağınız banka dökümünün mutlaka güncel ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.

 

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x