FRANSA VİZE ÜCRETİ 2020

Fransa Vize Ücreti 2020

Fransa Vize Ücreti 2020

Fransa Vize Ücreti 2020

Fransa Vize Ücreti 2020

Fransa vize ücreti 2020 yılı için 20 € artış ile aşağıdaki gibi 80 € olması beklenmektedir.
Vize türü, vize harç bedeli, hizmet bedeli, danışmanlık hizmet bedeliyle toplam vize başvuru ücretleri;

Vize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiHizmet Bedeli
Fransa Turistik Vize80 €30 €40 €
Fransa Ticari Vize80 €30 €40 €
Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi80 €30 €40 €
Fransa Transit Vize80 €30 €40 €
Fransa Şoför Vizesi80 €30 €40 €
Fransa Öğrenci Vizesi80 €30 €40 €
Fransa Kısa Süreli Eğitim Vizesi80 €30 €40 €
Fransa Kültürel Vize80 €30 €40 €

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Ayrıca Başvuru Merkezi tarafından sağlanan VIP Hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler için belirtilen ücretlere ilave ücret talep edilmektedir.

Fransa ülke olarak Schengen Bölgesinde olduğu için Schengen Vizesi vermektedir.  Schengen vizesini Fransa’dan almak için seyahatinize başladığınız ülkenin Fransa olması lazımdır ya da birçok ülkeye seyahat yapacaksanız en fazla konakladığınız ülkenin Fransa olması gerekmektedir. Eğer iki ülkede eşit sürede kalacak iseniz ilk giriş yaptığınız ülkeden vizenizi almanız gerekmektedir. Fransa vize başvurunuzun değerlendirilebilmesi için Fransa vize ücreti 2020 yılı tutarınızı ödemiş olmanız gerekmektedir.

Fransa Vize Ücreti

Fransa Vizesi için Gerekli Olan Evraklar

Fransa vizesi için konsolosluk tarafından gerekli olan evrak listesi kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Vize türünüze göre gerekli olan evrakları 2020 yılı için güncel halini müşteri temsilcilerimizi arayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Konsolosluk tarafından evraklar yıl içerisinde güncellenip ek olarak başka belge ve evrak talep edebilir. Fransa vizesi için 2020 yılı temel olarak talep edilen evrak listesi aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport (Pasaportunuzda en az iki boş vize sayfasının bulunması ve vizenin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.)
  • Biometrik Fotoğraf ( Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan)
  • Vize Başvuru Formu
  • Büyükelçiliğe hitaben yazılmış Vize Talep Dilekçesi
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Gidiş/Geliş Uçak Bileti
  • Seyahat Tarihlerindeki Otel Rezervasyonu
  • Banka Hesap Dökümü
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği
  • Eğer başvuru sahibinin ilk Schengen Vize başvurusu ise VIS (Biometrik Tarama) parmak izi vermek için bizzat randevu saatinde başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizesine başvurularınızda herhangi bir aksilikle karşılaşmamanız için seyahatinize 3 ay kala yapmanızı Dataglobal Vize Başvuru Hizmetleri olarak tavsiye ediyoruz. Başvuru sürenizi etkileyen önemli kriterler; vermiş olduğunuz evrakların güncel ve doğru olmasıdır. Aksi takdirde konsolosluk tarafından ek belge istenerek vizenizin çıkma süresi uzayabilir. Ayrıca Resmi tatiller veya ülkeler arası istisnai durumlarda da vizenizin çıkış süresi uzayabilir. Bütün işlemler normal seyrinde gider ise vize başvuru evraklarınızı teslim ettikten sonra yaklaşık olarak 3 ila 5 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuca ulaşır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment