Fransa Vize Ücreti 2021

Güncel Fransa Vize Ücretleri

Fransa Vize Ücreti 2021 5

Fransa Vize Ücreti 2021

Fransa Vize Ücreti 2021

Fransa vize ücreti 2021 yılı ücreti Avrupa Birliğinin almış olduğu karar neticesinde 2020 yılında 20 € artış ile gibi 80 € olmuştu. 2021 yılında da bu ücret ile başvuru alınmaya devam edilmektedir.
Vize türü, vize harç bedeli, hizmet bedeli, danışmanlık hizmet bedeliyle toplam vize başvuru ücretleri;

Vize Harç Bedeli Başvuru Merkezi Ücreti Hizmet Bedeli
Fransa Turistik Vize 80 € 30 € 40 €
Fransa Ticari Vize 80 € 30 € 40 €
Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 € 30 € 40 €
Fransa Transit Vize 80 € 30 € 40 €
Fransa Şoför Vizesi 80 € 30 € 40 €
Fransa Öğrenci Vizesi 80 € 30 € 40 €
Fransa Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 € 30 € 40 €
Fransa Kültürel Vize 80 € 30 € 40 €

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Ayrıca Başvuru Merkezi tarafından sağlanan VIP Hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler için belirtilen ücretlere ilave ücret talep edilmektedir.

Fransa ülke olarak Schengen Bölgesinde olduğu için Schengen Vizesi vermektedir.  Schengen vizesini Fransa’dan almak için seyahatinize başladığınız ülkenin Fransa olması lazımdır ya da birçok ülkeye seyahat yapacaksanız en fazla konakladığınız ülkenin Fransa olması gerekmektedir. Eğer iki ülkede eşit sürede kalacak iseniz ilk giriş yaptığınız ülkeden vizenizi almanız gerekmektedir. Fransa vize başvurunuzun değerlendirilebilmesi için Fransa vize ücreti 2021 yılı tutarınızı ödemiş olmanız gerekmektedir.

Fransa Vizesi 2021 Yılı için Gerekli Olan Evraklar

Fransa vizesi için konsolosluk tarafından gerekli olan evrak listesi kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Vize türünüze göre Fransa vizesi için gerekli evrakları 2021 yılı için güncel halini müşteri temsilcilerimizi arayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Konsolosluk tarafından evraklar yıl içerisinde güncellenip ek olarak başka belge ve evrak talep edebilir. Fransa vizesi 2021 yılı temel olarak talep edilen evrak listesi aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport (Pasaportunuzda en az iki boş vize sayfasının bulunması ve vizenin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.)
  • Biometrik Fotoğraf ( Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan)
  • Vize Başvuru Formu
  • Büyükelçiliğe hitaben yazılmış Vize Talep Dilekçesi
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Gidiş/Geliş Uçak Bileti
  • Seyahat Tarihlerindeki Otel Rezervasyonu
  • Banka Hesap Dökümü
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği
  • Eğer başvuru sahibinin ilk Schengen Vize başvurusu ise VIS (Biometrik Tarama) parmak izi vermek için bizzat randevu saatinde başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir.

Fransa vizesi nasıl alınır? yazımıza göz atarak Fransa vizesi hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizesi başvurularınızda herhangi bir aksilikle karşılaşmamanız için seyahatinize 3 ay kala yapmanızı Dataglobal Vize Başvuru Hizmetleri olarak tavsiye ediyoruz. Başvuru sürenizi etkileyen önemli kriterler; vermiş olduğunuz evrakların güncel ve doğru olmasıdır. Aksi takdirde konsolosluk tarafından ek belge istenerek vizenizin çıkma süresi uzayabilir. Ayrıca Resmi tatiller veya ülkeler arası istisnai durumlarda da vizenizin çıkış süresi uzayabilir. Bütün işlemler normal seyrinde gider ise vize başvuru evraklarınızı teslim ettikten sonra yaklaşık olarak 3 ila 5 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuca ulaşır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
5 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] kendi içerisinde tutarlı olmalı ve seyahat planı ile çelişki göstermemelidir. Güncel Fransa Vize ücretlerine bu yazımızdan […]

[…] Fransa Vize Ücreti […]

[…] Fransa Vize Ücretlerine bu yazımızdan […]

Mehmet T.
1 Mayıs 2020 17:17

Merhaba
Fransa’ya turistik bir seyahat gerçekleştireceğiz eşimle birlikte. Fakat şu virüs olayının geçmesini bekliyoruz. Bu turistik seyahatimizden önce vize masraflarımızın ne kadar mal olacağını soracaktım ben. Vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x