Hollanda Vize Ücreti 2020

Hollanda Vizesi Güncel Vize Ücretleri

Hollanda Vize Ücreti 2020

Hollanda Vize Ücreti 2020

Hollanda Vize Ücreti 2020

Hollanda Vize Ücreti 2020 başlıklı yazıda, Şubat 2020 senesiyle birlikte zam gelmiş Hollanda Konsolosluğu vize ücretleri yer almaktadır. Hollanda’ya yapılacak kısa süreli turistik, ticari, aile- arkadaş ziyaretleri için Hollanda Schengen vize başvurusu gerekmektedir. Hollanda vize ücretleri Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Hollanda Vize Ücreti 2020 senesinde Şubat ayı itibariyle ücretlere konsolosluk tarafından 20€ zam uygulanmıştır. Hollanda Vize ücretleri 2020 senesi için zamlı ücret listesi aşağıda belirtilmiştir.

Vize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiHizmet Bedeli
Hollanda Turistik Vize80 €30 €40 €
Hollanda Ticari Vize80 €30 €40 €
Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi80 €30 €40 €
Hollanda Transit Vize80 €30 €40 €
Hollanda Şoför Vizesi80 €30 €40 €
Hollanda Öğrenci Vizesi80 €30 €40 €
Hollanda Kısa Süreli Eğitim Vizesi80 €30 €40 €
Hollanda Kültürel Vize80 €30 €40 €

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Hollanda Vize Ücretleri

Başvuru sahibinin mesleki durumuna ve yaşına göre Hollanda Vize Ücretleri farklılık göstermektedir. Vize başvurularında prosedür farklılıkları olabilmektedir.Turistik, aile veya arkadaş ziyareti, ticari, denizciler ve tır şoförü vizesi konsolosluk harcı 80 € ‘dir. Transit ve Hava limanı transit vizesi ve Kültürel, Bilimsel, Araştırma veya Spor etkinlikleri de 80 € olarak belirlenmiştir.

Hollanda Vizesi için Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi için gerekli evraklar Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Evrakların eksiksiz olarak hazırlanması oldukça önemlidir. Bunun yanında güncel durumu yansıtmayan ve geçerliliği bulunmayan evrakların, güncel halleriyle hazırlanması gerekmektedir. Hollanda vizesi için Hollanda vize başvuru formu doldurulması ve vize talep dilekçesinin düzenlenmesi gerekmektedir. Vize talep dilekçesinde seyahat amacı belirtilmeli, masrafların karşılanacağının ifade edilmesi ve geri dönüleceğinin garantilenmesi beklenmektedir. Bununla birlikte, biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği, kimlik ve pasaport kopyalarının da sunulması gerekmektedir. Kişinin finansal durumunu gösteren evraklar arasında banka hesap dökümü, varsa kira gelirlerinin bu evraklarla birlikte sunulması gerekmektedir. Ek olarak istenen evraklar kişinin mesleki durumuna göre belirlenmektedir.

Pasaportlar Hollanda vizesi için son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekir. Pasaportun, dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Başvuru Formu

Hollanda Vizesi Başvuru Formu başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, planlanan seyahate ilişkin bilgileri içeren bir formdur. Hollanda vize başvurularında doldurulması zorunludur ve ilgili alanların eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra çıktısının alınıp, imza kısımlarının imzalandıktan sonra kalan evraklar ile birlikte randevu günü başvuruda sunulması gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

Fotoğraf 2 adet 3,5×4,5 ölçülerinde maksimum 3 ay içerisinde çekilmiş olması Hollanda vizesi için oldukça önemlidir. Fotoğraf yeni dahi olsa, daha önce fotoğraf başka işlemlerde kullanılmışsa geçersiz sayılmaktadır ve Hollanda vize başvurularında daha önceden kullanılmamış yeni fotoğraf istenmektedir.

Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus kayıt örneği güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş olmalıdır. Nüfus cüzdan fotokopisi, ön ve arka yüz bilgilerini gösterir şekilde olmalıdır. E-devletten alınan belgeler kabul edilmektedir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Finansal Durum Bilgileri

Son 3 aylık maaş bordroları, kurumun insan kaynakları tarafından hazırlanmış olmalıdır. Son 3 ayı kapsayan banka hesap dökümü ve banka imza sirküleri de istenen evraklar arasına girmektedir. Adınıza kayıtlı tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri destekleyici evraklar arasına girmektedir.

Dilekçe

Çalıştığınız şirketin veya kurumun şirket yetkilisi tarafından antetli kağıdına yazılmış dilekçedir. Standart bir formatı vardır. Şirketin departmanında halihazırda bulunabilir. İşveren konumunda olan sizseniz kendi adınıza dilekçe hazırlayabilirsiniz.

Kurum Bilgilerini Doğrulayan Bilgiler

Bazı belgelerin dosyada yer alması gerekir. Bunlar vergi levhası, faaliyet belgesi, şirketin imza sirküleri, şirketin ticaret sicil gazetesi bulunması gerekir. Hollanda vizesi müracaatında bulunacak kişilerin SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü çıktısı almaları gerekmektedir.

Rezervasyonlar

Hollanda’da kalınacak yere ait rezervasyon bilgileri ve uçak bileti rezervasyonu yaptırmak gerekmektedir. Eğer davet üzerine gidiliyorsa davet eden kişi tarafından konsolosluğa ya da büyük elçiliğe mektup yazılması gerekir.

Ek Olarak Hazırlanması Gereken Evraklar

Özel durumlara sahip kişilerin Hollanda vizesi için hazırlaması gereken evraklar vardır. Emekliler emekliliğini gösteren belgeyi hazır bulundurmaları gerekir. Memurlar, bağlı bulunulan kurumun resmi izin belgesini, öğrencilerin ise orijinal öğrenci belgesini bulundurmaları gerekir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment