İNGİLTERE TİER 4 ÖĞRENCİ VİZESİ

Tier 4 Öğrenci Vizesi Hakkında Herşey

İngiltere Tier 4 Öğrenci Vizesi 1

İngiltere Tier 4 Öğrenci Vizesi

İngiltere tier 4 öğrenci vizesi

İngiltere’de 6 aydan uzun süreli eğitim almak amacı ile ilköğretim, lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırma programlarına katılmak, yabancı dilini geliştirmek üzere bu ülkede dil kursu eğitimlerine katılmak isteyen kişiler öncelikle bu ülkeden İngiltere Tier 4 öğrenci vizesi alması gerekmektedir.

İngiltere Tier 4 öğrenci vizesi, Tier 4 Genel vize (General Student Visa Tier 4) ve Tier 4 Çocuk vizesi (Child Student Visa Tier 4) olarak yaş gruplarına göre ikiye ayrılmaktadır. Tier 4 çocuk vizesi; 4 ile 17 yaşları arasındaki çocukların ilkokul ve lise eğitimlerini İngiltere’de alabilmeleri için başvurmaları gereken vize türüdür. Tier 4 genel vizesi ise 16 yaş ve üzeri öğrencilerin öğrenim hayatlarını İngiltere de devam etmeleri için bu vize türüne başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru sahibinin 16 yaşından büyük olması durumunda, Dil eğitimi için gidiyorsa haftalık 10 saat çalışma izni, lisans ve üzeri eğitim için gidiyorsa haftalık 20 saat çalışma izni verilebilmektedir. Eğer ki Özel bir Dil Kursu tarafından gidiyorsanız tarafınıza çalışma izni verilmeyecektir. Sadece Devlet Üniversiteleri tarafından programa başvurmanız durumunda bu hakkı elde edeceksiniz.

Puana dayalı başvuru sistemi

Birleşik Krallık, İngiltere Tier 4 Öğrenci Vizesi için her iki kategoride başvuru yapan vatandaşları puanlama sistemine tabi tutarak sistemin daha sağlıklı olmasını hedeflemektedir. Öğrencilerin bu vize için toplam 40 Puan toplaması gerekmektedir. Eğer başvuru sahibi 40 puan topladığı takdir de başvuru evrakları değerlendirme aşamasına alınır.

Bu puanlama sisteminde en fazla puanı veren kısım, İngiltere’de eğitim sponsoru olacak kurumdan alınan Kabul Mektubu (CAS Belgesi – Confirmation of Acceptance for Studies) 30 Puan vermektedir. İngiltere’de geçireceği süre zarfında eğitim ve yaşam masraflarının nasıl karşılaşacağına dair verilen Maddi Teminatın Beyanı 10 puandır. Bu belgeleri konsolosluğu sunan öğrenciler toplam 40 puan toplayarak Tier 4 Vizesine başvuru yapmaya hak kazanır. Beyan edilecek bu belgelerin resmi makamlara orijinal evraklarla kanıtlaması mecburidir.

Eğitim kurumları olarak sponsor olan kurum ve okulların listeleri “gov.uk home office” ve “ uk naric” sitesine ulaşarak kontrol edebilirsiniz.

İngiltere tier 4 öğrenci vizesi randevu işlemleri

Öncelikle Online Formun sistem üzerinden doldurulup tamamlanması gerekmektedir. Sonraki aşamada ise randevu işlemi gerçekleştirilir. Randevu için gün, saat ve başvuru ofisinin seçiminden sonra başvuruyu onaylamak bir çıktısını alarak başvuru evraklarının içerisine konulması gerekmektedir.

İngiltere Tier 4 Vizesi başvuru sahipleri, hazırlamış oldukları evraklarına hakim olmaları gerekmektedir. Olası bir mülakat yapılması durumunda verdiği evraklarla çelişkili söylemler söylememek ve tutarlı cevaplar vermelidir. Mülakat sırasında kişinin sunmuş olduğu evraklar incelenir ve eğer herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık bulunursa kişiye anlık olarak bildirilerek düzeltmesi talep edilecek eğer bu evraklar ile başvuruya devam edilmesini talep ederse vize başvurusundan ret alınması durumunda kurumumuz sorumlu olmayacaktır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Biometrik veri alım işlemi

Kişilerin vize başvurusunun tamamlanabilmesi için kişilerin biyometrik bilgilerinin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) ibraz etmeleri gerekmektedir. Vize Başvuru Merkezinde başvuru sahibinin biyometrik işlemi için parmak izi ve fotoğraf işlemlerinin yapılabilmesi için randevu sırasında kişinin hazır bulunması gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Birleşik Krallıktaki eğitim ve yaşam giderlerini nasıl karşılanacağı başvuru sürecinin kilit noktalardan biridir. Bu masraflar için belirlenmiş tutarın vize başvurusundan en geç 28 gün önce başvuru yapanın kendisi eğer sponsor kullanıyorsa anne veya babası tarafından belirlenen vadesiz hesaba yatırılmış olması ve 28 günlük süre boyunca da paranın hesapta kalması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz ret olur.

İngiltere Tier 4 vize başvurusunda, başvuru sahibinin hesabında olması gereken para miktarı belirlenirken bazı dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Okulun Pound cinsinden senelik ücreti, Londra bölgesinde kalınacaksa aylık en az 1265 Pound, Londra dışında kalınacaksa aylık en az 1015 Pound ’un en fazla 9 ay süre üzerinden hesaplanarak başvuru yapan kişinin hesabında olması gerekir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 • Başvuru dosyasındaki evrakların doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmesi,
 • Ülkeye gidiş amacına uygun vize tipine başvuru yapılıp buna göre evrakların hazırlanması,
 • Sistem üzerinden Online olarak doldurulan formun disiplinli bir şekilde gerçek bilgilerle doldurulması gerekmektedir.
 • Dikkatli bir vize talibi yapılmalıdır.
 • Konsolosluğa yazılı olarak verilen evrakların mülakat esnasında sözlü olarak desteklenmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin Türkiye’ deki ikamet durumunu ve mesleki durumuna uygun gelir evraklarının eksiksiz sunması,

Yanlışlıkla olsa dahi doğru olmayan veya eksik sunulan bilgilerin Konsolosluk tarafından yalan beyan olarak sayılacaktır ve kişinin başvurusunun olumsuz olmasına sebep olur. Ayrıca bir sonraki İngiltere Vize Başvuruları için olumsuz etki edecektir. Yabancı uyruklu kişilerin İngiltere’ ye giriş izni için hazırlamış oldukları başvuru belgeleri dikkatli ve titiz bir şekilde incelenir. Başvuru sahibinin başvurusunun olumlu olmasının yanı sıra olumsuz olma ihtimalini de göz önünde bulundurmaları ve her başvuru için tam, dürüst ve doğru bir başvuru yapmaları beklenmektedir.

İngiltere tier 4 vizesi için gerekli evraklar

Konsolosluk tarafından başvuru sahibinden istenen belgeler aşağıdaki gibidir. Türkçe olarak hazırlanan bütün evrakların İngilizce tercümesi ile birlikse sunulması gerekmektedir. İngilizceye çevirilerde noter onayı gerekmemektedir.

 • Pasaport,
 • Belirtilen şartlara uygun Banka Dökümü,
 • İmza sirküleri,
 • Aile sponsor olacaksa, sponsorluk mektubu ve sponsor olan kişilere ait gerekli belgeler,
 • CAS belgesi (güncel olmalıdır),
 • IELTS (International English Language Testing System) UKVI sertifikanız ( 2 yıldan eski olmamak şartı ile Aslı ve Fotokopisi)
 • Diploma (Aslı ve Fotokopi)
 • Transkript (Aslı ve Fotokopi)
 • Kimlik Fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kaydı

Detaylı bilgi ve başvuru sürecini öğrenmek için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
7 Mayıs 2020 00:47

[…] tespit etmeniz durumunda karara itiraz edebilirsiniz. Bu vize türleri Tier vize ( Tier 2, Tier 4, Tier 5 […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x