İngiltere Turistik Vize 2020

İngiltere Turistik Vize 2020 Hakkında Her şey

İngiltere Turistik Vize 2020

İngiltere Turistik Vize 2020

İngiltere turistik vize 2020, yurt dışı seyahatlerinizde seyahatinizin amacına ve bireysel statünüze göre vize evrakları hazırlayarak uygun vize türüne başvuru yapmanız gereklidir. Turistik özelliklerdeki ziyaretleriniz için İngiltere turistik vize başvurusu yapılır. Standart vize başvuruları şu vizeleri kapsar:

* Aile ziyareti vizesi

* Turistik Vize

* Akademisyenler, diş hekimleri, doktorlar için dahil olan ticari vize türü

* Sporcu ziyaretçi vizesi

* Sanatçı ziyaretçi vizesi

* Aday Girişimci vizesi

* Özel tıbbi tedavi vizesi

Bu vize türüne başvuru yaparken seyahatlerinizden en fazla 3 ay önce başvuru yapmanız gereklidir. Vize başvurularınıza yanıt 3 hafta içinde belli olmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

 Standart İngiltere Turistik Vize 2020 Özellikleri

Bu vize türü ile İngiltere’de 6 ay kalınabilir. Özel tıbbi tedavi için gidiyorsanız süre 11 aya uzayabiliyor. Ya da bir araştırma için gidiliyor ise İngiltere’de 12 ay kalınabilir. Ziyaretinizin daha uzun bir süre olması gerekiyor ise bu evrakları ile kanıtlamanız gereklidir. Bu şekilde 2,5 veya 10 yıllık vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunların olmadığı durumlarda her gidişinizde İngiltere’de en çok 6 ay kalınabilir.

 İngiltere Turistik Vize 2020 Başvurusu

İngiltere turistik vize 2020 başvurusu yapacak bireyler öncelikle online başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Sonrasında İngiltere turistik vize başvurusu için yetki verilen vize başvuru merkezlerinden randevu alınmalıdır. Yapılacak en küçük tarih karışıklığında bile vize başvurularınızın reddi olabilir. Bu nedenle evrakların tam ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz önemlidir.

 İngiltere Turistik Vize 2020 İçin Ortak Evrak Listesi

Her vize başvurusunda gerekli olan bazı evraklar bulunmaktadır. Bunlar standart her vize başvurusunda talep edilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

* Kimlik fotokopisi

* Seyahat sonrasında en az 6 ay daha geçerli olacak pasaport

* Varsa eski pasaportların orijinalleri

* Aile ve adres bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

* Varsa seyahatlerinizde kullanacağınız araç rezervasyonu

*Seyahatinizde konaklayacağınız otele ait rezervasyon bilgileri

* İngilizce olarak hazırlanan vize talep dilekçesi

Bunların yanında turistik vize başvurularında hangi kategori üzerinden başvuru yapıyor iseniz o kategori ile ilgili evraklar gereklidir. Şirket sahibi, çalışanlar, kamu çalışanlar, emekliler, ev hanımları, SSK’lı çalışanlar, Öğrenciler içinde kendi şahsi durumlarını belgeleyecek şahsi evrakları istenecektir. Ayrıca banka hesaplarında belirli bir miktar para olması da önemlidir.

 İngiltere Turistik Vize 2020 Ücretleri

Birleşik Krallık Göçmenlik ve Vize ofisi tarafından İngiltere vize ücretleri belirlenmektedir. Vize ücretleri vize süresi ve türüne göre değişmektedir. Vize başvurularında vize ücretlerini ödemeniz gereklidir. Online olarak ödeme yaptıktan sonra vize başvurusu için randevu alabilirsiniz.

Uygun vize kategorisini seçerek doğru vize ücreti ödersiniz. Yanlış kategoriler üzerinden yapılan başvurular reddedilebiliyor. 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize süreleri bulunuyor. Her yıl artan kur artışlarına göre bu fiyatlar değişebilmektedir.

 İngiltere Vize Reddi

Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden biri olan İngiltere, merkez konumundadır. Farklı nedenlerden dolayı milyonlarca ziyaretçisi bulunan İngiltere, vize başvurularında hüsrana uğrayan pek çok ziyaretçisi bulunuyor. Bu nedenle İngiltere turistik vize başvurularınızda belgelerinizde tam ve eksiksiz olması vize başvuru sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Schengen vize ile İngiltere vizesi aynı değildir. Bu nedenle karıştırılmaması gereklidir. Pek çok nedenden dolayı vize reddi oluşabilir. Bunlar:

* Finansal nedenlere bağlı redler

* Başvuru formunun eksik ve yanlış doldurulmasından kaynaklı redler

* Yanlış ve eksik bilgilendirme sebebiyle yapılan redler

* Önceden alınan İngiltere vizesinin yanlış kullanımı ile oluşan redler olmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment


The maximum upload file size: 90 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.