İngiltere Vize Başvurusu Açılıyor

İngiltere Vize Başvurusu Açılıyor

İngiltere Vize Başvurusu Açılıyor

İngiltere Vize Başvurusu Açılıyor

İngiltere Vize Başvurusu Açılıyor

İngiltere Vize Başvurusu Açılıyor, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri dolayısıyla Birleşik Krallık hükumetinin sınırlarını yabancı ziyaretçilere kapatması sonunca belirsiz süreli kapanan İngiltere Vize Başvuru Merkezi yeniden açılıyor. Kademeli olarak tedbirleri kaldıracağını açıklayan Birleşik Krallık hükumetinin yeniden ziyaretçi kabulü hususunda karar almasıyla birlikte İngiltere Konsolosluğu 23 Haziran 2020 tarihinden itibaren vize başvurularını kabul edeceğini duyurdu.

Kısıtlamaların kademeli olarak halen devam etmesinden dolayı vize başvuruları 23 Haziran’dan itibaren Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 08.30 – 15.00 arası yapılabilecektir. İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin yaş ayrımı gözetmeksizin başvuru esnasında hazır bulunmaları gerekecektir. Başvuru merkezine girerken maske zorunluğu ve sosyal mesafe kurallarına dair tedbirlerin ise uygulanmaya devam edeceğini bilgilerinize sunarız.

Birleşik Krallık hükumetinin korona virüs tedbirleri doğrultusunda 8 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerine girişler esnasında BK sınır polisi tarafından uygulanacak yeni tedbirler bulunmaktadır. Bu doğrultuda seyahat öncesi yeni duyuruları kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir.

Güncel İngiltere Vize Ücretine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere’ye Girerken…

İngiltere’ye girerken sınır polisine iletişim bilgilerinizi ve seyahatinize dair detayları bildirmelisiniz. Bu durumda kalacağınız yerde 14 günlük izolasyon süresini tamamlamanız gerekmektedir. İletişim bilgilerinizi paylaşmayı reddetmeniz durumunda £100 ve izolasyon kurallarına uyumamanız durumunda ise £1000 idari para cezası uygulanacağı bildirilmiştir. İrlanda, Channel adaları ve Man adasından 14 gün kalıp akabinde İngiltere’ye seyahat edecek kişiler izolasyon zorunluluğuna tabi olmayacaklardır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment


The maximum upload file size: 90 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.