İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgiler.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu İngiltere Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Vize sonucuna karar veren kurum İngiltere Konsolosluğudur ancak evrakların kabulü ve biyometrik veri ibrazı resmi başvuru merkezine yapılmaktadır. İngiltere Konsolosluğuna doğrudan yapılan başvuruların süresi başvuru merkezine yapılan başvuruların sonuçlanma süresinden daha uzun olabilir. İngiltere vize başvurusunun sonuçlanma süresi 21 gündür. 15 iş günü veya 3 haftalık bir sürede değerlendirilen İngiltere vizesi başvurusunun sonuçlanması konsolosluk inisiyatifinde daha kısa veya daha uzun süreleri de kapsayabilir. Normal başvurular 21 günde sonuçlanırken, 5 günde veya 1 günde sonuçlanabilecek vize başvurusu yapmak da mümkündür. Ekspres ve süper ekspres vize başvurusu olarak adlandırılan bu başvuru tipleri İngiltere’ye acil seyahat etmek isteyenler için ideal bir fırsat sunmaktadır. İngiltere vize işlemlerinizi Dataglobal danışmanlığında hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu yapmak için online ortamdaki İngilizce randevu formunun doldurulması ve formun bitiminde ödemenin yapılarak randevunun alınması gerekmektedir. Online başvuru formu teslim edildikten sonra üstünde değişiklik yapmak mümkün değildir. Bu nedenle çok dikkatli bir şekilde bilgilerin girilmesi ve bilgilerin diğer vize evraklarıyla uyumlu olması gerekmektedir. İngiltere vizesine başvurmak için kişinin sosyal durumuna, mesleğine ve seyahatinin amacına uygun evrakları hazırlaması da gerekmektedir. Sadece başvuru formunun doldurulması yeterli değildir. İngiltere vizesi online şekilde alınan bir vize türü değildir.

İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngiltere vizesi almayı amaçlayan kişilerin öncelikle seyahat amaçlarını belirlemeleri gerekecektir. İngiltere’ye turistik, ticari veya aile ve arkadaş ziyareti vizesi türlerinde başvuru yapılabilmektedir. Bu vizeler kısa süreli vizelerdir ve vize sahibine İngiltere en fazla 180 gün kalma hakkı vermektedir. İngiltere vizesi için 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık başvuru yapılabilmektedir. Talep edilen vize süresine göre vize ücretleri değişmektedir. 6 aydan daha uzun süreli vize alınsa dahi ülkede kalış süresi 180 günü aşmamalıdır.
Seyahat amacı belirlendikten sonra kişinin gerekli belgeleri seçilen vize türüne göre hazırlaması gerekecektir. Ticari vize başvurularında ticari davetiye, özel ziyaret başvurularında İngiltere’deki yakınınızdan davetiye alınması gerekecektir. Vize türüne göre evraklar ve evrak detaylarının değiştiği unutulmamalıdır. Online başvuru formu doldurularak randevu alınması gerekmektedir. Online form doldurulması ve randevu alınması Dataglobal’in çalışma sahası içinde bulunmaktadır. Randevu tarihi arzu edildiği taktirde değiştirilebilmektedir ancak bu noktada işlemlerin takibi ve konsolosluğunun yoğunluğu dikkate alınması gerekmektedir. İngiltere vize başvurularında işlemlerin takibi büyük önem arzetmektedir.

İngiltere vize randevu

İngiltere online başvuru formunun doldurulması ile alınır. Vize randevusunda evrakların ibrazı ve parmak izi verme prosedürü devreye girer. Daha önceden İngiltere vizesi almış olsanız dahi yeni başvurunuzda yine parmak izi ibrazında bulunmanız zorunludur. Schengen vizesi için verdiğiniz veya pasaport işlemleri sırasında verdiğiniz parmak izinin İngiltere vize işlemlerinde geçerliliği bulunmamaktadır. 5 yaşından büyük herkesin parmak izi talep edilmektedir. Ancak biyometrik yani parmak izi verme prosedürü döneme göre değişebildiğinden bu durumu başvuru merkezi veya Dataglobal’den başvuru öncesinde teyit edilmesi tavsiye olunur.

İngiltere vize ücreti 2018

İngiltere vize ücreti 2018 yılında talep edilen vize türüne, talep edilen vizenin süresine göre değişmektedir. Başvuru yaptığınız daha uzun süreli 2,5 veya 10 yıllık vize başvurularında vize sonucu bu vize süresinden daha kısa veya daha uzun olabilmektedir. Uzun süreli vize talebinizi destekleyecek geçerli sebeplerinizi vizenizi arzu ettiğiniz süre ile almanıza yardımcı olabilir. İngiltere vize ücreti konsolosluk veya büyükelçilik vize harcı ve başvuru merkezinin hizmet bedellerini içermektedir. Dataglobal’in talep ettiği vize ücreti konsolosluk harç bedellerini ve başvuru merkezi servis bedellerini içermekte olup ayrıca işlem takibi bedellerini içermektedir. Vize ücretleri döneme göre konsolosluk tarafından güncellenebildiğinden güncel bilgi için temsilcilerimize online veya telefonla ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: