İngiltere Vize Fiyatları Ne Kadardır?

İngiltere Vizesi Hakkında Herşey

İngiltere Vize Fiyatları 2022

İngiltere Vize Fiyatları 2022

İngiltere Vize Fiyatları 2022

İngiltere Vize Fiyatları 2022, Shengen’den ülkelerinden farklı olarak İngiltere’de turistler için belirlenmiş olan vize ücretleri, sabit ücretler değildir. Başvurulan sürekli ne kadar uzarsa İngiltere vizesi fiyatı o kadar artmaktadır. 4 farklı vize geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bunlar 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık sürelerdir. İngiltere vize fiyatları 2022 sürelere göre şu şekildedir:

6 aylık vize ücreti 136 dolar

2 yıllık vize ücreti 510 dolar

5 yıllık vize ücreti 950 dolar

10 yıllık vize ücreti 1200 dolar

İngiltere vize ücretleri genellikle her yılın Mart sonu ile Nisan başında güncellenmektedir. Fakat bazı durumlarda yıl içerisinde gerekli gördüğü takdirde de fiyatlarda güncelleme yapılabilmektedir.

İngiltere Vizesi İçin Diğer Ücretler Nelerdir?

Vize ücretlerinin yanı sıra başvuru sürecini hızlandırmak için veya süreçte bazı esneklikler kazanmak için verilen ücretlerdir. Yani bu ücretlendirmeler İngiltere vize fiyatları 2022‘ye dahil değildir. Kişilerin esneklik kazanmak için yapmakta olduğu ödemelerdir.

İngiltere Vize Ücreti Ödemesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak online başvuru yapılmaktadır. Online başvuru İngiltere vizesi için oluşturulan bir formu doldurmayı içermektedir.

İkinci aşamada online olarak İngiltere Vizesi Başvuru sisteminden, vize başvurusu için randevu alımı gerçekleştirilmektedir.

Son aşamada ise talep edilen süre için belirlenen ücret ödemesi kredi kartı ile yapılmaktadır.

Yapılan ödemenin ardından mail yolu ile ödeme dekontu başvuru sahibine ulaşmaktadır. Ödeme dekontunun fotokopisi alınarak vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Onaylanmaz İse Yatırılan Ücrete Ne Oluyor?

Eğer vize başvurusu onaylanmazsa başvuru sürecinden önce yatırılan vize ücreti yanmaktadır. Yani yatırılan ücretin herhangi bir geri ödemesi yoktur. 10 yıllık vize başvurusu yapıp 978 dolar ödeme yapılıp 6 aylık vize çıkması halinde de herhangi bir geri ödeme yoktur. Aradaki ücret farkı başvuru sahibine geri ödenmemektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Yapıldıktan Sonra Vize Kaç Günde Çıkmaktadır?

Online olarak vize başvurusu için form doldurulmak da ardından randevu alınıp kredi kartı ile İngiltere vize fiyatları 2022‘ye göre vize ücreti yatırılmaktadır. İngiltere Vize Başvuru Merkezinde yapılan randevu sonucunda başvuru sahibi pasaportunu bırakmaktadır. Başvuru sonucuna göre vizenin çıkışı ortalama olarak 21 ile 30 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Vizenin çıkış tarihi yaşanan yoğunluğa göre değişmektedir. Yani yoğunluğun olmadığı durumlarda 21 iş gününden daha kısa sürede işlem sonuçlanmaktadır. Ancak yaşanan yoğunluğun fazla olması halinde kesin olarak 1 ay bekleme durumu söz konusudur.

İngiltere Öncelikli Randevu Alımı

Genel Ziyaretçi Vize başvurusunun yapan kişinin çalışma saatleri dışında randevu alma durumunu ifade etmektedir. Bu durumda başvuru yapan kişi Genel Ziyaretçi Vize ücretini öderken ayrıca ek olarak öncelikle randevu ödemesini de yapmaktadır. Randevuya gelmeden önce bahsedilen hizmet bedelinin ödendiğine dair çıktının başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir. Ancak Öncelikle başvurur sisteminden sadece İstanbul Ankara ve İzmir Genel Ziyaretçi Vize başvuru merkezlerinden başvuru yapan kişiler yararlanabilmektedir. Öncelikli randevu sisteminin bedelim 63 pound olarak belirtmektedir. Öncelikli randevu sisteminin İngiltere konsolosluğu üzerinden verilen vizenin üzerinde olumlu ya da olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Yani öncelikli randevu ile sadece başvuru sürecini hızlandırmak mümkündür. Sonuç İngiltere konsolosluğunun vereceği karara bağlıdır.

İngiltere Walk-In Servis Nedir?

Çalışma saatleri olan 08.00 ve 15.30 arasında yapılmakta olan bir uygulamadır. Uygulama bedeli 60 pound olarak ifade edilmektedir. Walk-In servis, başvuru yapan kişinin randevu saatine erken ya da geç gelmek için ek ücret ödeme durumudur.

İngiltere Süper Öncelikli Vize Nedir?

Vize başvuru sonucunu 24 saat içerisinde sonuçlanması işlemi olarak ifade edilebilir. Bu hizmet için 750 pound ödenmektedir. Bu işlem sadece İstanbul Genel Ziyaretçi Vize merkezinden yapılabilmektedir. Tier 2 ve Tier 5 içinde bu uygulama kullanılabilmektedir.

İngiltere Öncelikli Vize Nedir?

Vize başvurusunu İngiltere konsolosluğu tarafından 5 iş günü içerisinde sonuçlanması istemi olarak ifade edilebilir. Bu hizmet için 150 pound ödenmektedir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x