İngiltere Vize Türleri

İngiltere Vizesi Hakkında Herşey

İngiltere Vize Türleri

İngiltere Vize Türleri

İngiltere Vize Türleri

İngiltere vize türleri nelerdir? İngiltere vizesine başvuru yaparken, hangi türü seçerek yapmalıyım? Eğer siz de bu soruların cevabını merak ediyorsanız, yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyun! Bugünlerde birçok insan yurtdışına gitmek veya yerleşmek konusunda seçenekler arıyor. O seçeneklerin en başında gelen ülkeden biri de hiç şüphesiz, İngiltere. Sağladığı refah, eğitim ve yaşam kalitesine baktığımızda, birçok insanın neden İngiltere’yi tercih ettiğini anlayabilirsiniz. İngiltere’ye gitmeyi istemek, başvuru ve gereken şartları yerine getirmek kadar kolay değil. Özellikle de, AB vatandaşı biri değilseniz, şartlar sizin için biraz daha zorlaşabiliyor.

Güncel vize ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Türleri Nelerdir?

İngiltereyi ziyaret etmek isteyen her kişi, eğer AB vatandaşı değilse, bu vize türlerinden birini seçmek zorundadır. Kendinize en uygun kategori ve türü seçerek, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. Peki İngiltere vize türleri nelerdir? Ben hangisini seçmeliyim? İşte sizin için İngiltere vize türleriniz, İngiltere konsolosluğunun resmi web sitesi bilgilerinden yararlanarak sıraladık.

İngiltere Vize Türleri

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizeleri

Puana Dayalı Sistem Tier 4 Genel Öğrenci ve Tier 4 Çocuk Öğrenci için İngiltere Vizesi

İngiltere Çalışma Vizeleri

Tier 1 Ender Yetenek Sahipleri, Girişimciler, Yatırımcılar, İngiltere Okullarından Mezun Yatırımcılar

Tier 2 Vasıflı İşçi Genel, Din Adamları, Sporcular, Şirket İçi Transfer

Tier 5 Geçici İşçi, Staj ve Gençlik Değişim Programı, Sanatçı ve Sporcular, Hayır Kurumu Gönüllüleri, Misyonerler, Erasmus Değişim Programı, Uluslararası Sözleşmelere dayalı Programlar

Tier 5 Geçici İşçi Vizesi

Özel Ev Hizmetlileri ve Çalışanlar için İngiltere Vizesi

Merkezi Türkiye’de olan Şirket Çalışanlarının İngiltere’de Çalışacak Temsilcileri için İngiltere Vizesi

Ankara Anlaşması Vizesi

Yerleşim vizeleri

İngiltere Ticari Vizesi

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

Evlilik ya da yasal eş tescili amaçlı İngiltere Vizesi

Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi

Öğrenci ziyaretçi amaçlı İngiltere Vizesi

Yukarıdaki vize türlerini inceleyerek, sizin için en uygun vizeyi seçip en kısa zamanda vize işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Vize almak içi seçtiğiniz kategori önemlidir. Çünkü her birinin farklı belgeleri ve yerine getirilmesi gereken şartları vardır. Ayrıca size İngiltere’de sağladığı ayrıcalıklar ve şartlar, vize türlerine göre de değişiklik göstermektedir. BU yüzden size en uygun veya şartlarından diğelerine göre daha fazla faydalanmak istediğiniz vize türünü seçmeye dikkat etmelisiniz.

İngiltere vizesine başvuruda bulunmak isteyen tüm kişiler eğer aşağıdaki vize türlerinden birini seçecek olursa, İngiltere konsolosluğunun resmi web sitesindeki bilgilerden faydalanarak, ayrıntılı tüm evrak listesine ulaşabilir. Ayrıntılı evrak listelerine İngiltere konsolosluğunun resmi web sitesinden ulaşabileceğiniz, vize türleri de şunlardır:

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

Evlilik ya da yasal eş tescili amaçlı İngiltere Vizesi

Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi

İngiltere Ticari Vizesi

İngiltere Turist Vizesi

Öğrenci ziyaretçi amaçlı İngiltere Vizesi

Yukarıda saydığımız tüm vize türleri için gereken evrak ve bilgilere, konsolosluğun resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu noktada size tavsiye edeceğimiz en önemli şey, vize türünü seçerken oldukça dikkat etmelisiniz.  İngiltere’ye gideyim de, nasıl gidersem gideyim diyerek, yanlış bir algıya kapılmış olacaksınızdır. Çünkü seçmiş olduğunuz vize türü ve şartları, İngiltere’deki tüm hayatınızı etkileyecektir. Bundan dolayı vize türlerinin sağladığı şartları inceleyerek, kendinize en uygun vize türüne başvurmalısınız.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment


The maximum upload file size: 90 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.