İngiltere Vize Ücreti

Güncel İngiltere Vize Ücreti

18
İngiltere Vize Ücreti 2021

İngiltere Vize Ücreti 2021

İngiltere 2021 yılı vize ücreti, her yılın Mart’ın son haftası ile Nisan’ın ilk haftası arası yeniden güncellenmektedir. 29 Mart 2020’da düzenlenmiş haliyle, İngiltere vize ücreti 2021 şu şekildedir: 6 aylık vize ücreti 132$ + 28,32£, 2 yıllık vize ücreti 502$ + 28,32£, 5 yıllık vize ücreti 910$ + 28,32£, 10 yıllık vize ücreti 1143$ + 28,32£ bu fiyatlara danışmanlık ücretlerimiz dahil değildir. 2021 yılı Mart ayında ücretlerde değişiklik olması durumunda sayfamızda paylaşım yapılacaktır.

İngiltere
Konsolosluk Ücreti
İngiltere (Biometrik Tarama)
Başvuru Merkezi Ücreti
İngiltere (Priority Service)
VIP Hizmet Bedeli (5 İş Günü)
6 Ayılık Vize Ücreti 132 $ £28,32 £252
2 Yıllık Vize Ücreti 502 $ £28,32 £252
5 Yıllık Vize Ücreti 910 $ £28,32 £252
10 Yıllık Vize Ücreti 1143 $ £28,32 £252

İngiltere vize ücreti 2021, Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları Türkiye’de bulunan 7 İngiltere vize merkezi üzerinden İngiltere vize başvurusu yapabilmektedirler. İngiltere Vize başvurusu yapan vatandaşlar içinde bulundukları durum ve şartlara uygun başvurular yapmaktadır. Her başvuru türü için ingiltere vize ücreti  farklılaşmaktadır. İngiltere’de oturma izni için verilen ücret konsolosluk için ödenirken danışmanlık firması için ödenen vize ücreti farklıdır.

İngiltere vize ücreti 2021, İngiltere,  Birleşik Krallık’ı oluşturan dört ülkeden en büyüğü ve merkezî olanıdır. İngiltere’de okumak, çalışmak ve ziyaret etmek gibi çeşitli faaliyetler için İngiltere vizesi almak gerekmektedir. İngiltere vize başvuruları, başvuran kişinin içinde bulundukları durum ve koşullara göre yapılmalıdır. Başvuru türlerine göre İngiltere vize ücretleri 2021 senesi için farklılık göstermektedir. İngiltere’de oturma izni için verilen ücret konsolosluk için ödenirken, danışmanlık firması için ödenen vize ücreti farklıdır.

Acele çıkarılmak istenen vizeler için 5 iş günü içinde vize çıkarılmaktadır. Vizenizin daha acele çıkması gerektiği durumlarda, Süper Ekspres ile 1 günde sonuçlanmaktadır. Bunun için vize ücretinizin dışında ayrı bir ücret daha talep edilir.

Öte yandan vize türlerine göre ücretleri de farklılaşmaktadır. Bu anlamda 4 çeşit vize başvurusu yapılabilmektedir. İlki kısa süreli vizedir. Diğerleri 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak sıralanabilir.

Ek Hizmetler ve İngiltere Vize Ücretleri

Vizenin süresine göre (uzun ya da kısa süreli olarak), İngiltere vize ücretleri 2021 senesinde de değişmektedir. Bazı durumlarda başvuran kişiler ek hizmetler talep ederler. Bu taleplerin başında vize sürecini hızlandırmak vardır. Hızlandırma işlemiyle birlikte süreç kısalır. Bununla birlikte ek ücretler uygulanmaktadır.

Vize başvurularınız uzun süreli olsa dahi, kısa sürede sonuçlanması için aldığınız hizmetlerin bedelleri geri ödenmemektedir.

Bunun yanı sıra vize başvurunuz reddedilse de ücretin geri ödenmesi söz konusu olmayacaktır. Ayrıcalıklardan faydalanmanız için sunulan tüm vize hizmetlerinin konsolosluk tarafından belirlenmiş bir ücret karşılığı vardır. Randevu alımı, ek hizmet bedeliyle, öncelikli olan ya da süper öncelikli olarak başvurulan vizeler ek ücret gerektirir. Bu hizmet alındığı takdirde, ek hizmet alındığına dair makbuz belgelerin arasına konmalıdır.

İngiltere vize ücreti, Mart’ın son haftası ile Nisan’ın ilk haftası arası yeniden güncellenmektedir. 29 Mart 2019’da düzenlenmiş haliyle, İngiltere vize ücreti 2021 şu şekildedir:

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin vize başvuruları için gereken evraklar, seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. İngiltere Konsolosluğu gerekli görmesi halinde, vize için istenen belgelere ek olarak, başvuran kişinin kişisel durumuna ilişkin ek evraklar talep edebilir. Bunun yanında seyahat bilgilerine ilişkin belgeleri talep edebilir. İngiltere vize ücretleri 2021 için talep edilen ücretlerin ödenmesi gerekmektedir.

Kısa süreli İngiltere vize başvurularında, hazırlanması gereken evrakların asıllarının yanında fotokopilerinin de bulundurulması gerekir. İngiltere’ye yapılan vize başvuruları İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi (UK Border Agency) ’nin vize memurları tarafından değerlendirilmesi sebebiyle, tüm destekleyici belgelerin İngilizce tercümeleriyle birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. Tercüme edilmiş bilgilerde, tercümanın adı iletişim adresi ve aslına uygun uygun tercüme edildiğine dair tasdik şerhi olmalıdır. Her tercüme belgesi üzerinde tarih ve tercümanın imzası bulunması gerekmektedir.

İngiltere vizesi için gereken evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak için destek hattımızı arayınız.

İngiltere Vize Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere için vize almak gerektiğinde konsolosluğa belli bir ücret ödenmek zorundadır. Bu ücretler İngiltere Büyükelçiliği ve Başkonsolosluk tarafından belirlenmektedir. Belirlenen ücret kur hareketlerine göre her yıl farklılaşmaktadır. Bu noktada ingiltere vize ücreti TL cinsinden ya da Amerikan Doları üzerinden ödenmektedir.

İngiltere vize başvuruları online olarak vize başvuru formunun doldurulmasıyla gerçekleşebilir. İnternet üzerinden doldurulup, elektronik imza ile imzalanan form konsolosluğa gönderilir. Bu aşamada vize ücreti ödenmek zorundadır. Aksi halde vize başvurusu değerlendirmeye alınmamaktadır. Ayrıca Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlara da ücretin ödenmesi olası bir durumdur. Kurumlar aracıdır. Ücret alma, konsolosluğa ulaştırma ve dekont gösterme gibi kısımlarla sizin yerinize ilgilenmektedir.

İngiltere vize başvuruları en fazla 28 iş günü içinde değerlendirilmektedir. Değerlendirme olumsuz olsa bile ücret geri ödenmez. Ek hizmet almak adına ödenen ücret de geri ödenmez. Bu sebeple evrakların tam ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.

vize başvuru işlemleri

İngiltere Vizesi Ek Hizmetler ve Ücretleri

Uzun süreli ya da kısa süreli vize almak isteyen vatandaşlar vize türüne göre farklı ödemeler yapmaktadır. Ancak bazı koşullarda vatandaşlar ek hizmetler talep etmektedir. Bu ek hizmetlerden biri de acil İngiltere seyahati talep eden vatandaşlardır. Bu durumda vize işlemleri hızlandırılmaktadır. Hızlandırma ile birlikte bazı esnetmeler de yapılmaktadır. Bu esneklikler ve hızlandırmanın karşılığında ek olarak ücret alınır.

Vize başvuru talebiniz uzun süreli olabilir. Ancak başvuru sonucu kısa süreli olarak değerlendirilmişse ek ücret geri ödenmemektedir.

Bununla birlikte vize başvurusu reddedildiği taktirde ek ücret yine geri ödenmez. Ayrıcalıklı olarak sunulan her hizmetin konsolosluk tarafından belirlenmiş belli bir ücreti vardır. Randevu servisi, ek hizmet bedeli, öncelikli ve süper öncelikli vizeler ek ücret gerektirir. Ek hizmetin alındığına dair makbuz evrakların arasına konulmalıdır.

 İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Seyahat sağlık sigortası ücretleri birçok vatandaşın yurt dışına çıkarken ödediği bedeldir. Vize ücreti ile birlikte ödemesi yapılır. Seyahat sağlık sigortasını yaptıran vatandaşların yurt dışında yapacağı her türlü sağlık hizmeti harcamaları sigorta teminat bedeli tutarına göre sigorta şirketi tarafından karşılanır. Vize ücreti ile birlikte verilen seyahat ve sağlık sigortası ücreti tüm schengen  Avrupa ülkelerinde aynıdır.

Bu noktada ingiltere vize ücreti seyahat ve sağlık sigortası ile birlikte konsolosluğa verilir. İngiltere için yapılan genel ziyaretçi vizesi başvurularında sigorta yaptırmak zorunlu değildir. İsteğe bağlı olarak yaptırmak isteyenler için sigorta süresi minimum 7 gündür. 1 yıla kadar yapılabilmektedir. Seyahat süresi uzarsa sigorta yenilenebilir.

Vize İşlemlerinde Bürokrasiyle Uğraşmayın, Profesyonellere Bırakın

İngiltere konsolosluğu, İngiltere vize başvurularını çok inceleyip, sorguluyor. Belgelerin titizlikle ve detaylı olarak hazırlanmasına dikkat ediyorlar. Tüm vize işlemleriniz için DataGlobal Vize Hizmetleri’ne başvurabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

18 comments

Add comment


The maximum upload file size: 90 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.