İngiltere Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 3

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Çeşitli nedenlerden dolayı İngiltere’ye gitmek isteyenlerin İngiltere vizesi için gerekli olan evrakları ve belirli şartları yerine getirerek ibraz etmeleri halinde İngiltere seyahatleri gerçekleşiyor. Vize işlemleri genel anlamda talep eden kişinin vize almasında herhangi bir sakıncalı durumun olmadığını belgelemesi anlamına geliyor. Bu nedenle İngiltere’ye hangi amaçla gidilmek istenirse istensin bir takım evrak ve belgelerin temin edilmesi gerekiyor. Öncelikle İngiltere vize işlemleri ile ilgili prosedürler İngiltere konsolosluğu ile yerine getiriliyor.

 İngiltere vizesi için İngiltere konsolosluğu yetkili olduğu için başvuru yapmak isteyen kişilerin İngiltere konsolosluğuna bizzat ya da resmi internet sitesine giriş yaparak gerekli prosedürleri öğrenmesi gerekiyor. Bu prosedürlerin öğrenilmesi ile birlikte İngiltere konsolosluğunun çalışma yoğunluğu da göz önüne alınarak randevu talebinde bulunulması gerekiyor. Konsolosluğun belirlemiş olduğu randevu tarihinde başvuru yapmak isteyen kişilerin hazır bir şekilde bulunması bu konuda atılacak ilk adımı teşkil ediyor.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Prosedürler

İngiltere’ye gitmek isteyenlerin öncelikle bir takım prosedürleri yerine getirmesi gerekiyor. Bunun için tespit edilen İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar başvuru sahipleri tarafından titizlikle temin edilmesi gerekiyor. Bu gerekli evrakların en başında başvuru evrakı geliyor. Başvuru evrakında İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilere ait tüm kişisel bilgiler yer alıyor. Bu evrak kişiler tarafından el yazısı ile ve okunaklı olacak şekilde doldurulması gerekiyor. Bu evrakta yanlış ya da eksik bir bilginin olması durumunda başvuru işlemleri bir sonraki aşamaya geçilmeden iptal ediliyor.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İngiltere konsolosluğu İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar konusunda oldukça titiz davranıyor. Bu evraklar arasında seyahat sigortasının da mutlaka olması gerekiyor. Seyahat sigortasındaki genel amaç İngiltere seyahati sırsında herhangi bir sağlık sorunu ya da hastalık gibi durumlarda uygulanacak tedavi hizmetlerinin giderlerinin sağlanmasıdır. İngiltere konsolosluğunun istemiş olduğu seyahat sigortası tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile birlikte sigorta firmalarına yapılacak olan başvuru ile elde edilebiliyor.

Pasaport, İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar arasında en önemli evraklardan birisi olarak görülüyor. Pasaport konusunda da bir takım hususlara dikkat etmek gerekiyor. Pasaport üzerinde yer alan imza ile başvuru evrakı üzerinde bulunan imzanın aynı olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. İmzaların farklı olması her iki evrakın aynı kişiye ait olmadığı izlenimini yarattığından başvurunun geçersiz olmasını sağlıyor. Pasaportun yıpranmamış ve yırtılmamış olmasına da büyük önem verilmesi gerekiyor.

Pasaport içinde en az iki sayfanın boş olması aranan özellikler içerisinde yer alıyor. Bunun ana nedeni bu boş sayfalara vize onayı verilirken hangi tür vize verildiğinin kaşesinin vurulmasıdır. Pasaport üzerinde yer alan fotoğrafın çok eski fotoğraf olmamasına dikkat edilmelidir. Pasaportun son geçerlilik tarihinin İngiltere seyahatinden sonra üç ay daha geçerli olması da aranan bir diğer önemli özellikler arasında yer alıyor.

İngiltere Vize Ücreti ve Belgesi

İngiltere vizesi için gerekli olan koşullardan bir tanesi de hangi amaçla vize alınacaksa o vizeye ait resmi ücretin belirlenen hesaplara yatırılması ve yatırıldığında dair belgenin başvuru belgeleri arasında İngiltere konsolosluğuna ibraz edilmesidir. Vize ücreti yatırılırken dikkat edilecek önemli bir konu da ücretin yatırıldığını gösteren belgenin üzerinde vize ücreti ibaresi ile başvuru sahibinin adı soyadı ve kimlik bilgilerinin de yer almasına dikkat edilmelidir.

Bu hususlar basit gibi görünse de konsolosluk tarafından büyük bir öneme sahip hususlardır. Bu nedenle bu hususların titizlikle yerine getirilmesi ve en son işlemin yapılmasından sonra tüm evrakların kontrol edilerek eksik ya da yanlış bir şey olup olmadığı tespit edilmelidir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] olarak alınan randevular için, daha önce hazırladığınız İngiltere vizesi için gerekli evraklar randevu günü İngiltere vize başvuru merkezi görevlilerine teslim edilir. Bu evraklar; […]

[…] vize başvurusu için ihtiyaç duyulan belgeler, İngiltere vizesi gurubundan grubuna göre farklılık göstermektedir. İngiltere’ye kısa […]

[…] vize başvurusunda gerekli olan bazı evraklar bulunmaktadır. Bunlar standart her vize başvurusunda talep edilir. Bunları şu şekilde […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x