İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vizesi Hakkında Herşey

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Günümüzde birçok insan, İngiltere vizesine sahip olmak için onlarca yolu denemektedir. İngiltere’ye gitmek veya yerleşmek, gencinden yaşlısına birçok insanın hayallerini süslemektedir. Tabi ki İngiltere’ye gitmek için bazı resmi işleri, kurallara uygun bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Eğer siz de İngiltere’ye gitmek için turistik vize almak istiyorsanız ve vizenin kaç günde çıkacağı ile ilgili aklınızda soru işaretleri varsa, yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

Verilen resmi bilgiler bağlamında değerlendirdiğimizde, İngiltere vizesi başvuruları 15-20 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bahsettiğimiz bu süre, standart başvurular için geçerlidir. Turistik vizelerde süre daha uzun veya daha kısa olarak değişebilir. Bu tamamen başvuru şartlarına ne kadar sahip olduğunuza bağlı bir durumdur. İngiltere hükümeti vize başvuru günleri ile ilgili bazı veri ve istatistiki bilgiler yayınlamıştır. Sizinle paylaşacağımız bu verileri inceleyerek, İngiltere konsolosluğu tarafından, İngiltere vizesini kaç gün içerisinde alabileceğinize dair tutarlı tahminler yürütebilirsiniz.

Güncel İngiltere Vize Ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

ingiltere vizesi kaç günde çıkar

İngiltere vizesi Başvurularının Sonuçlanma Süreleri

İngiltere devletinin, vize sonuçlanma süreleri hakkında resmi web sitesinde yayınlamış olduğu verilere göre; Yapılan İngiltere vizesi başvurularının %99’u, yani nerdeyse tamama yakın bir kısmı, 15 gün içerisinde sonuçlanmıştır.  Başvurunun %90’lık bir kesimi de 12 gün içerisinde sonuçlanmıştır. 5 gün gibi çok kısa bir zaman içerisinde sonuçlanan vize başvuruları ise %5 oranına sahiptir. Sonuç olarak bu verilerden bir fikir yürütmemiz gerekirse, İngiltere  vizesi kaç günde çıkar sorusuna en geç 15-20 gün içerisinde çıkmış olacaktır, diye cevaplayabiliriz. Tabi ki bu esnada,  İngiltere vizesi başvurunuzun, İngiltere konsolosluğu tarafından en geç 15-20 gün içerisinde sonuçlanmasını istiyorsanız, belgelerinizi eksiksiz bir şekilde vermelisiniz ve konsolosluğun belirttiği kurallar çerçevesindeki istekleri yerine getirmiş olmalısınız. Riske girmemek adına vize işlemlerinizi, bu konuda tecrübe edinmiş firmalar eşliğinde gerçekleştirmeniz daha makul olacaktır. Bu sayede herhangi bir sorunla karşılaşma riskini daha az yaşamış olursunuz.

İngiltere Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm şartları ve belgeleri sağladıktan sonra, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, İngiltere vizesinin sonuçları en geç 15-20 gün içerisinde çıkmış olacaktır. Fakat başvuru esnasında veya belgelerinizin içerisinde, uzun bir şekilde incelenmesi gereken evraklar olabilir. Bu tarz evraklara sahipseniz, maalesef turistik vize alma süreniz daha da uzayabilir. İngiltere vizesi başvurunuz ile ilgili işlemleri sonuçlanma süresi, randevu gününden sonra ki zaman diliminde işlemeye başlar. 15-20 günlük zaman dilimi size çok uzun geliyorsa ve aceleniz varsa, turistik vizeyi daha hızlı bir şekilde almak da seçenekler arasındadır.

İngiltere vize başvurunuzun normal şartlardan daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız, ek hizmet diye adlandırılan hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Peki nedir bu ek hizmetler? Hızlı İngiltere vize başvurusunu sağlayan bu hizmetler sayesinde, turistik vizenizi 5 gün gibi kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz. Hızlı İngiltere vizesi almanızı sağlayan bu tarz hizmetlerin hepsi de , belli ücretler karşılığında gerçekleştirilmektedir.

Bilindiğinin aksine turistik vizelerde, daha önceki ülkelere turistik bir şekilde kaç kere gitmiş olduğunuzun, herhangi bir önemi veya ayrıcalığı yoktur. Bunlardan bağımsız bir şekilde turist vizesi onaylanır veye onaylanmaz. Eğer çok hızlı ve kesin bir şekilde İngiltere vizenizi almak istiyorsanız, bu konuda danışmanlık hizmeti veren herhangi bir firma ile iletişime geçip, İngiltere vizesini alma hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment


The maximum upload file size: 90 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.