İngiltere Vizesi PCR Testi Güncellemesi

İngiltere Vizesi Hakkında Herşey

İngiltere Vizesi PCR Testi Güncellemesi

İngiltere Vizesi PCR Testi Güncellemesi

İngiltere Vizesi PCR Testi Güncellemesi

Birleşik Krallık tarafından duyurulan, korona virüs mutasyonunu neticesinde ülke içindeki kısıtlamalarda ve yurt dışından ülkeye seyahat edecek kişiler için ek tedbirler getirileceği duyurulmuştu. Bu doğrultuda İngiltere vizesi PCR testi güncellemesi konsolosluk web sitesi üzerinden 19/01/2021 tarihinde ilan edilmiştir. 22 Eylül 2021 tarihinde yapılan güncelleme ile İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmıştı.  Türkiye’den seyahat edecek yolcuların aşılarını tamamlaması şartıyla, İngiltere’ye uçmadan önceki son 72 saatte yapılmış bir PCR testine de ihtiyacı vardır.

İngiltere ‘de sokağa çıkma yasağı, mutasyon geçirmiş korona virüs yayılımında olumlu yönde etkisini göstermekle birlikte halen devam etmektedir. Aynı doğrultuda yurtdışı seyahat yasağı tedbirleri de bulunmaktadır. Birleşik Krallıkta ikamet eden İngiliz vatandaşlarından yurt dışına seyahat etmek isteyen kişilerin ise acil durumlarını beyan etmeleri halinde İngiltere seyahat izin belgesi verilebilmektedir.

Covid-19 kısıtlamalarına 19 Ocak 2021 tarihinde PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. İngiltere’ye seyahat edecek olan kişiler, İrlanda harici bir ülkeden, seyahatten en fazla 72 saat önce aldıkları PCR negatif test sonucunu ibraz ederek ülkeye giriş yapabilecektir. Test sonuçları ise sadece İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerinde kabul edilmektedir. Dış İşleri Bakanlığı tarafından yurt dışında bulunan İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği temsilciliklerine yeni yönergeler bildirilmiştir.

İngiltere Vizesi İçin PCR Testi Gerekiyor mu?

Ek tedbirler kapsamında getirilen test zorunluluğu sonucunda İngiltere vizesi alacak birçok kişi ‘’İngiltere Vizesi İçin PCR Testi Gerekiyor mu?’’ sorunu yanıt aramaktadırlar. PCR negatif testi sadece ülkeye girişte ibraz edilmesi gereken bir prosedürdür. Testin geçerliliği ise en fazla 72 saat olarak kabul edilmektedir. Bu duruma bağlı olarak İngiltere vize başvuru işlemleri esnasında PCR testi yaptırmak gerekmeyecektir. Vizesi onaylanan veya mevcut vizesi bulunan kişiler seyahat öncesi test yaptıracaklardır. Uçağa biniş sırasında test sonuçları ve geçerlilik süresi ilgili havayolu personelleri tarafından kontrol edilecek olup, geçerli bir PCR negatif testi bulunmayan yolcular ise uçuşa kabul edilmeyeceklerdir.

İngiltere’de Karantina Var Mı?

İngiltere’de karantina var mı? Yurt dışından İngiltere’ye giriş yapacak olan kişiler için 10 günlük zorunlu karantina uygulaması bulunmaktadır. İngiltere’nin ilan ettiği seyahat koridorunda bulunan ülkelerden gelenlere ise karantina zorunluluğu bulunmamaktadır. Güvenli seyahat koridorunu; İrlanda, Channel Adaları ve Man Adası oluşturmaktadır. Bu ülkelerin dışında bulunan ve daha önce güvenli seyahat koridoruna dahil oldukları bildirilen ülkelerin tamamı belirsiz süreliğine askıya alınmıştır. Karantina kurallarına uymayan kişilere ise 10.000 GBP ye kadar para cezası uygulanabilmektedir.

İngiltere’de Karantina Süresi 5 Güne Mi Düştü?

İngiltere’de Karantina Süresi 5 Güne Mi Düştü? 19 Ocak 2021 tarihinde ilan edilen güvenli seyahat koridoru dışından gelen kişiler için zorunlu olan karantina süresi 10 takvim günüdür. Fakat isteyen kişiler en az 5 gün karantina da kaldıktan sonra özel coronavirüs testi yaptırabilirler. 5 günlük karantina sonunda PCR testi sonucu negatif çıkan kişilerin karantina zorunluluğu sona erecektir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x