İrlanda Vize Ücreti 2020

Güncel İrlanda Vize Ücretleri

İrlanda Vize Ücreti 2020

İrlanda Vize Ücreti 2020

İrlanda Vize Ücreti 2020

Vize Bedeli
İrlanda Turistik Vize185 Euro
İrlanda Ticari Vize185 Euro
İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi185 Euro
İrlanda Transit Vizesi185 Euro
İrlanda Şoför Vizesi185 Euro
İrlanda Öğrenci Vizesi185 Euro
İrlanda Çalışma Vizesi200 Euro

İrlanda vize ücreti 2020, Vize başvurusu için randevu almak gerekmektedir. Konsolosluk veya büyükelçiliğe gitmeye gerek kalmadan, yetkili ve anlaşmalı vize merkezleri, acenteler aracılığı ile İrlanda vizesi için randevu almak mümkün. Randevu talebi olmayan kişilerin, vize başvurusu yapması mümkün olamamaktadır. Randevu alındıktan sonra ise başkaca herhangi bir mülakat işlemi yoktur. Tüm işlemler, İrlanda vizesi için belgeler üzerinden yapılmaktadır. Konsolosluklar ancak çok gerekli gördükleri hallerde, vize başvurusu için müracaat eden kişiyi özel olarak mülakat için çağırmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İrlanda Vize Ücreti 2020

Alınmak istenen, ihtiyaç duyulan vize türüne göre İrlanda vize ücreti farklı ücretlendirme tablosuna sahiptir. Döviz dalgalanmaları sebebi ile vize ücretlerinde değişkenlikler görülebilmektedir. 80 Euro irlanda vize ücreti, 35 Euro aracı kurum koordinasyon bedeli, 10 Euro kurye bedeli, 50 Euro  hizmet bedeli şeklindedir. Tek başvuru, İrlanda vize ücreti ödemelerinizde başvurunuzun reddedilmesi halinde yeniden yapacağınız başvurular için ücretleri tekrar ödemeniz gerekmektedir.

0-6 yaş çocuklar hariç başvuru yapan herkesin İrlanda vize ücreti yatırması zorunludur.

İrlanda vizesi almak isteyenler başvuru esnasında belirtilen miktarda İrlanda vize ücreti ve diğer harçları yatırmaları başvurularının dikkate alınması için ön şarttır.

İrlanda Vizesi Başvuru Sürecinde Bilinmesi Gerekenler

Hızlı bir şekilde İrlanda vizesi almak istiyorsanız, en az 3 gün beklemeniz gerekiyor. Bu süre bazen yoğunluğa bağlı olarak 15 güne kadar çıkabilmektedir. En erken çıkan vize, ticari ve turistik vizedir. Erasmus vizesi de kısa sürede verilmektedir. Uzun süreli İrlanda vizesi maksimum 90 gündür. Bu vize türü aile birleşimi, çalışma ve oturum izni için de geçerlilik taşır. Schengen vizesine ve İngiltere vizesine sahip olanların İrlanda’ya girişlerinde İrlanda vizesi almaları zorunluluk arz eder.

İrlanda vizesini almak isteyenler; nüfus cüzdanı fotokopilerini, 2 adet biometrik fotoğraflarını, seyahat sağlık sigortalarını, banka hesap dökümlerini, geçerli pasaportlarını, gelir belgelerini, çalışma durum belgelerini, vize başvurusu yapan kişi 18 yaşından küçük ise aileden alınacak muvafakatnamelerini hazır etmek zorundadırlar. Talep edilen vizenin bitiş tarihinden itibaren olmak üzere 6 ay geçerli pasaport, eğer 6 aydan daha fazla vize talebi varsa vize bitiş tarihinden itibaren 12 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Vize işlemlerine ilişkin her türlü işleminiz için şahsen başvuruda da bulunabilirsiniz.

İrlanda’ya aile ziyaretine gidilecek ise davet eden kişi ile akrabalık ilişkisini kanıtlayan orijinal belge mutlaka sunulmalıdır. Vize reddi halinde yeniden başvuru yapılabileceği gibi verilen vize reddi kararına itiraz edilebilir. Vize başvuru türüne ilişkin genel bilgileri, istenilen evrakları, başvuru formlarını ilgili konsoloslukların veya yetkili vize başvurusu yapabilecek kurumların internette yer alan web sitelerinden veya çağrı merkezlerinden yetkili müşteri temsilcileri aracılığı ile detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Başvuru türüne bağlı olarak istenilen evraklar değişkenlik gösterebilmektedir.

İrlanda Vizesi Almak İsteyen Öğrenciler İçin Gerekli Belgeler

Öğrenci belgesi aslı, 3 aydan eski olmamak üzere ıslak imza ve kaşeli olarak sunulur. Öğrenci için sponsor evrakları da istenmektedir. Anne, babaya ait çalışma belgeleri eklenir. Sponsor olan kişinin masrafları açıkça karşılayacağına dair yazı, imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi, adı ve soyadı açıkça yazılmalıdır. Sunulan bu belgelerde ıslak imza olmasına da dikkat edilmesi gerekir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment