İspanya Vize Ücreti 2020

İspanya Vizesi Güncel Vize Ücretleri

İspanya Vize Ücreti 2020 1

İspanya Vize Ücreti 2020

İspanya Vize Ücreti 2020

İspanya Vize Ücreti 2020 başlıklı yazı, vize başvurularında İspanya Konsolosluğu tarafından Şubat ayı itibariyle uygulanmaya başlayan zam oranlarını içermektedir. İspanya’ya yapılacak kısa süreli turistik, ticari, aile- arkadaş ziyaretleri için İspanya Schengen vize başvurusu gerekmektedir. İspanya vize ücretleri İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. İspanya Vize Ücreti 2020 senesinde ücretlere konsolosluk tarafından 20€ zam uygulanmıştır. İspanya Vize ücretleri 2020 senesi için zamlı ücret listesi aşağıda belirtilmiştir.

Vize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiHizmet Bedeli
İspanya Turistik Vize80 €30 €40 €
İspanya Ticari Vize80 €30 €40 €
İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi80 €30 €40 €
İspanya Transit Vize80 €30 €40 €
İspanya Şoför Vizesi80 €30 €40 €
İspanya Öğrenci Vizesi80 €30 €40 €
İspanya Kısa Süreli Eğitim Vizesi80 €30 €40 €
İspanya Kültürel Vize80 €30 €40 €

İspanya başvuru merkezi ücreti, ortalama 35 Euro, koordinasyon bedeli 26 Euro, İspanya hizmet ve servis ücreti kargo ve kurye bedeli düşünülerek 10 Euro ( bu bedele seyahat sağlık sigortası, fotokopi gibi ek ilave masraflar yansıtılabilmektedir.) Erken seyahat nedenleri olanlar için opsiyonel olarak VIP başvuru istenirse yaklaşık 75 Euro tutmaktadır. Her ülkeye göre değişkenlik gösteren vize sonuçlanma süresi, İspanya vizesi için evrakların teslimi, İspanya vize ücreti 2020 kapsamındaki ücretlerin ödenmesi akabinde 7 ila 15 gün arasında bir süredir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İspanya Vizesi

İspanya; Avrupa’nın güneybatısında, İber yarımadasında yer alan, Akdeniz ve Atlantik Okyanusu’na kıyıları olan güzel ve turistik ülkeler arasında yer alır. Akdeniz sahilleri, sıcak insanları ve iklimi, kültür ve sanat merkezleri, Barcelona gibi mimari yapıları içinde bulunduran muhteşem şehirleri ile turistlerin sıklıkla gitmeyi tercih ettikleri bir ülkedir. Ülkeye tüm bu seyahatlerin yapılabilmesi için İspanya Vizesi gerekmektedir.

Portekiz, Fransa, Andora ve Cebelitarık ile komşu olan İspanya’ya gitmek için önceden vize başvurularınızı yapmış, ispanya vize ücreti ödemiş ve bu başvurunuzun ilgili makamlar tarafından onaylanması ile geçerli ispanya vizesi almış olmanız gerekir.

İspanya Vizesini Almak İçin Başvuru Prosedürü

İspanya’ya gitmek için İspanya Konsolosluk birimlerine vize müracaatı yapılır. Bu müracaat için evraklarınızı tamamlayarak şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi vize başvurusu yapmaya yetkili merkezlere başvurarak, ilgili evrakları onlara teslim ederek vize başvuru sürecinizin takibini daha sağlıklı bir şekilde bu yetkili firmalar aracılığı ile de yapabilirsiniz. Önemli olan yetkili kişiler tarafından vize müracaatının yapılmış olmasıdır. Seyahat şekliniz ve mesleki durumunuz istenilen başvuru evraklarını belirler. Sonraki aşamada vize randevusu alınır.

İspanya’ya gitme nedeninize bağlı olarak; turistik vize başvurusu, transit vize başvurusu, ticari vize başvurusu, aile ziyareti vizesi başvurusu, öğrenci erasmus vizesi başvurularını yapabilirsiniz. Bu başvurular için genel bilgileri, gerekli evrakları, başvuru formlarını ilgili kurumların veya yetkili vize başvurusu yapabilecek şirketlerin web sitelerinden veya konsolosluklara başvurarak detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Başvuru türüne bağlı olarak istenilen evraklar değişkenlik gösterebilmektedir. Eksik evrak ya da ispanya vize ücreti ve harçların yatırılmaması halinde vize başvurunuz reddedilmektedir.

Evraklarda Dikkat Edilecek Hususlar

İspanya’ya gidecek olanlar için evraklarda dikkat edilecek hususlar söz konusudur. İspanya vizesi için başvurduklarında, mesleki durumları ve gelirlerine bağlı olarak ilgili evrakları teslim etmek durumundadırlar. SGK’ya bağlı çalışanlar, şirket sahipleri, emekliler, öğrenciler, kamu kurumu çalışanları, ev hanımları için istenilen evraklar farklılık arz eder. Kişilerin sosyal durumlarına uygun olarak kendilerinden istenilen evrak listelerini tamamlamaları önemlidir. İspanya vizesi başvurularında bölge ayrımı önem arz eder. Başvuru ikamet edilen bölgeye göre tamamlanmalıdır. Başvuru bölgeleri dikkatlice incelenmelidir.

2020 yılında yapılacak vize başvurularında İspanya Konsolosluğu, seyahat tarihi ile randevu tarihi arasında en az 17 takvim günü olmasını zorunlu tutmaktadır. Söz konusu süreden daha önce yapılacak İspanya vizesi başvurularını ise koyduğu kurala riayet edilmediğinden bahisle kabul etmemektedir. İspanya vize başvurularında istenilen banka hesap dökümlerinin başvuru tarihinden 8 gün önce alınmış olması, yeni açılan banka hesaplarının ise sunulmaması gerekir. Banka hesap dökümü son 3 aylık olmalı, kaşeli, imzalı, orijinal şekliyle banka imza sirküleri ile beyan edilmelidir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

One comment

Add comment