İsrail Vize Ücreti 2020

Güncel İsrail Vize Ücretleri

İsrail Vize Ücreti 2020

İsrail Vize Ücreti 2020

İsrail Vize Ücreti 2020

İsrail Vize Ücreti 2020, başvuru tipine göre değişkenlik gösterir. Konsoloslukta ilgili bölümler İsrail vize ücreti ödemelerini almaktadırlar. Filistin’e gitmek isteyenlerin İsrail vize ücreti ödeyip, İsrail vizesini almaları gerekmektedir. Filistin için ayrı bir vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize müracaatları, pasaportların teslimi, İsrail vize ücreti hafta içi her gün 10.00-13.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İsrail Vizesi Başvuru Türleri ve Süreci

İsrail vize başvurusu türleri arasında turistik vize, eğitim vizesi, çalışma vizesi, göç vizesi ( ülkelerine dönmek isteyen Yahudiler için), Din adamı vizesi yer almaktadır. Vize başvurusunda bulunan ve İsrail vize ücreti 2020 ödeyen şirket sahipleri, iş yerlerine ilişkin evrakları sunarlar. Bu evraklar arasında: Vergi levhası ( son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi), Sahibi veya ortağı olunan şirketin bağlı bulunduğu oda ve faaliyet belgesi, sahibi veya ortağı olunan şirkete ait şirket müdürünün noter onaylı imza sirkülerinin fotokopisi, Ticaret sicil gazetesinin şirkete ait sayfasının fotokopisi gereklidir.

Turistik İsrail vizesi için gerekli evraklar; seyahatin dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerliliğe haiz, kullanılabilir vize için boş sayfaları mevcut olan pasaport. Eski pasaportunuz bu şartları taşıyorsa yenilemenize gerek kalmaz. Son 6 ay içerinde çekilen 3,5 cm x 4,5 cm ebatlarında biometrik fotoğraf, eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmuş ve başvuru sahibini imzasını taşıyan İsrail vizesi başvuru formu. Son 3 aya ait banka yetkilileri tarafından kaşeli ve imzalı olarak alınan şahsi banka hesap dökümü.

Bu evraklara ilaveten sahip olduğunuz gayrimenkul ve menkullerin tapu ve ruhsatlarının fotokopileri, başvuran emekli ise emekli cüzdanı ve emekli maaşının alındığı bankadan alınan kaşeli ve imzalı son bir yıllık hesap dökümü alınmalıdır. Ayrıca seyahat detaylarını belirten şahsi dilekçe, otel ve konaklamanın nerede gerçekleşeceğini gösteren konaklama rezervasyonuna ait belgeler, uçak, gemi, tren, otobüs ve benzeri araçlarla seyahat edileceğine ilişkin ulaşım rezervasyonu belgeleri, seyahat sağlık sigortası, nüfus cüzdan fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı eklenir.

İsrail Vizesine İlişkin Önemli Bilgiler

İsrail’e gitmek istiyorsanız İsrail vizesi için gerekli evrakları tamamlamanız ve İsrail vize ücreti 2020 ödemeniz dışında bazı önemli hususları da bilmeniz yararınıza olacaktır. Vize işlem süreci, yaklaşık 5 iş günü sürmektedir. Vize için alınan davetiyede İsrail Bakanlığı’nın onayı gerekmektedir. Günümüzde birçok Arap ülkesi, İsrail vizesi bulunan pasaportlara vize vermemektedir. Bu sebeple Arap ülkelerine de gidecek Türk vatandaşları için İsrail Konsolosluğu aranarak bu konuda bilgi verilmesi akabinde pasaporttan ayrı olarak dosya kağıdı üzerine basılı şekilde vize verilmesi talep edilmektedir.

Aile arkadaşı ziyareti maksadı ile alınacak vizelerde, davetiyenin yerel makamlardan onaylı olması ya da konsolosluğun istediği formatı taşıması aranan şartlardan biridir. Ticari amaçla ülkeyi ziyaret etmeniz söz konusu ise davet eden firma tarafından gönderilen davetiyenin fotokopisi, fuar katılımları için ise fuara kayıt yapıldığını gösteren belgelerin başvuru evraklarına seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu belgeleriniz ile birlikte eklenmesi icap etmektedir. Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının teminatı ise en az 30.000 Euro olmalıdır. Kapsamı İsrail ve ya tüm dünyayı içermelidir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment