İsviçre Vize Ücreti 2021

Güncel İsviçre Vizesi Ücretleri

İsviçre Vize Ücreti 2021 1

İsviçre Vize Ücreti 2021

İsviçre Vize Ücreti 2021

İsviçre Vize Ücreti 2021, bugün Avrupa ülkelerinin her yerine turistik seyahat ve farklı bir deneyim için bazı vize işlemleri yerine getirmek gerekir. Avrupa ülkelerine içerisinde belirli bir ücret ve vize işlemleri ile birlikte seyahat etme imkanı vermektedir. Avrupa birliği üye ülkeleri kendi aralarında ki anlaşma çerçevesinde Schengen vizesi ve işlemleri ile daha hızlı seyahat ve farklı kültürleri deneyim etme imkanına sahip olmanız mümkündür. Schengen vizesini Avrupa birliği üye ülkeleri tarafından belirli şartlar ve ücretler karşılığında köşeleri farklı lezzet, tarihler ve kültürleri yerinde görme ve öğrenme imkanı vermektedir.

İsviçre vizesi için bağlı bulunan konsolosluklar üzerinden şahsan ve gerekli evraklar ile birlikte başvurmanız gerekmektedir. Belge ve dokümanlar ile mali açıdan bazı yükümlülükler ile bir güven ve taahhüdü İsviçre vizesi için taşımak gerekmektedir. İsviçre vizesi ile ülke ziyareti esnasında bir yılda en fazla 2 defa ve turistik bir seyahat olarak toplamda 90 günü geçmemesi karşılığında seyahate izin verilmektedir.

Vize Harç Bedeli Başvuru
Merkezi Ücreti
Hizmet Bedeli
İsviçre Turistik Vize 80 Euro 30 Euro 40 Euro
İsviçre Ticari Vize 80 Euro 30 Euro 40 Euro
İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 40 Euro
İsviçre Transit Vizesi 80 Euro 30 Euro 40 Euro
İsviçre Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 40 Euro
İsviçre Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 40 Euro
İsviçre Çalışma Vizesi 200 Euro


dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İsviçre Schengen Vizesi ile Başkonsolosluk Onay Süreci

İsviçre vizesi için bütün evrak ve dokümanların şahsen ülkenin kendi başkonsolosluğunun hizmet binasına doğru, eksiksiz bir şekilde özen ile hazırlanması gerekmektedir. Başvuru süreci ve takibi konusunda İsviçre vizesi ve onay işlemleri için sistem tarafından verilen iletişim numaraları üzerinden mesaj bilgilendirmesi ile takip etmek mümkündür.

Schengen başvuru işlemi ile birlikte İsviçre vizesi sonuçlanması ile birlikte ülkenin başkonsolosluğu tarafından neticelendirilmektedir. Olumlu ya da olumsuz her türlü sonuca itiraz işlemlerinde İsviçre vizesi ve ücretleri hakkında sürecin bütün aşamalarını hizmet binasında yetkililerden yardım almanız mümkündür.

İsviçre vize ücreti 2021 konusunda çift veya birden çok kişiyle başvuru işlemleri ve ödemeleri yapılabilmektedir. Schengen vizesi ile Avrupa birliği üye ülkelerinde yeni tecrübe, insanlar ve farklı kültürleri tanımak mümkün olabilmektedir. Birden fazla kişiyle başvuru süreçlerini ve daha az maliyetle hızlı ve doğru bilgiler ile Avrupa ülkelerinde turistik seyahat yapılmaktadır.

Schengen Vizesi için Gerekli Doküman ve Ücretleri

İsviçre vize ücreti 2021 konusunda her yıl farklı tarife ve dosya işlemlerinden kaynaklı ekstra ödemeler alınmaktadır. Schengen vizesi için gerekli doküman ve ücretleri sadece Avrupa üye ülkelerine turistik seyahat ve ziyaretler için belirli yıllar arasında geçerli olan izin belgesi için ödenen bedeli ifade etmektedir. İsviçre vize ücreti 2021 karşılığında çiftlerin ülkenin başkonsolosluğu tarafından onaylanan belgenin 1 yıl ile en fazla 5 yıl arasında ziyaret etme imkanı vermektedir.

İsviçre vize ücreti 2021 ve başvuru sürecini sizin adınıza ger türlü evrak takibi, kontrolü ve olumlu sonuçlanması adına seyahat acentaları üzerinden gerekli belgeler ile Schengen belgesi almak mümkün olabilmektedir.

Gerekli Belgeler arasında;

– En az 5 yıllık bir pasaporta sahip olması gerekir.

– Schengen vizesi ile turistik seyahat ait bilgilerin forma doğru ve eksiksiz verilmesi gerekir.

– Güncel en son 3 ay veya 6 aylık Biometrik Fotoğraf

– Adlı sicil kaydı olmadığına dair detaylı Vukuat Kağıdı örneği

– Ülke içinde ziyaret süresi içerisinde Seyahat Sağlık sigorta ile hayatını güvence altına alması,

– Schengen vizesi ve onayı için seyahatinin amacı, ne kadar süre ile kalacağı, İletişim bilgileri, referans olan kişilerin bilgileri ve mali açıdan finansal gücü gibi birçok etkeni istemektedirler.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İsviçre Vize Ücreti […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x