İtalya Vize Ücreti 2020

İtalya Güncel Vize Ücretleri

İtalya Vize Ücreti 2020

İtalya Vize Ücreti 2020

İtalya Vize Ücreti 2020

Her yıl yeniden güncellenen, İtalya Konsolosluğu tarafından ve Avrupa Birliği Konseyi kararıyla belirlenen vize bedelidir. İtalya Vize Ücreti 2020 senesinde 60 € olarak belirlenmiş olup, konsolosluk tarafından 80 €’ya çıkarılması onaylanmıştır. Şimdilik 60€ olarak ödenmeye devam ederken, resmi gazetede yayımlandıktan sonra İtalya vize ücreti 2020 senesinde 80€ olarak ödenmeye başlanacaktır.

Vize Harç BedeliBaşvuru
Merkezi Ücreti
Hizmet Bedeli
İtalya Turistik Vize80 €30 €40 €
İtalya Ticari Vize80 €30 €40 €
İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi80 €30 €40 €
İtalya Transit Vize80 €30 €40 €
İtalya Şoför Vizesi80 €30 €40 €
İtalya Öğrenci Vizesi80 €30 €40 €
İtalya Kısa Süreli Eğitim Vizesi80 €30 €40 €
İtalya Kültürel Vize80 €30 €40 €

Resmi adı İtalyan Cumhuriyeti olan İtalya, Güney Avrupa’da bulunan ve büyük ölçüde İtalyan Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Kişiler İtalya’ya çalışmak, aile/arkadaş ziyareti, turistik ya da öğrenim görmek amaçlı ziyaret etmektedir. Yeşil (hizmet), Gri (Hususi), Siyah ya da Kırmızı(Diplomatik) pasaport sahipleri ülkeye vizesiz giriş yapabilmektedirler. Bu pasaportlara sahip kişiler 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerde vizeden muaftırlar. İtalya Vize Ücreti 2020 senesinde belirlenmiş harçları öğrenmek için yazının devamını okuyunuz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İtalya Schengen Vizesi

İtalya’ya çeşitli sebeplerle gitmek isteyen Bordo(Umumi) Pasaport sahibi kişilerin, İtalya Schengen vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. 90 günden az ziyaretlerde bulunacaklar kısa süreli vize, 90 günden fazla kalacak kişiler uzun dönem vizeye başvurmalılardır.

İtalya Schengen Vizesi, Schengen bölgesine ilk girişin İtalya’dan yapılması koşuluyla tüm Schengen ülkelerine seyahat etmeyi sağlayan bir izin belgesidir. Diğer Schengen ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan. şeklindedir.

İtalya Schengen Vizesi Nasıl Alınır

İtalya Schengen vizesine başvuru yapmak için öncelikle randevu alınması daha sonra İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan evrakların hazırlanması gerekmektedir. Evrakların eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Belgeler hazırlandıktan sonra randevu günü ve saatinde, İtalya Vize Ücreti 2020 senesi için belirlenmiş olan tutar ve hazırlanmış olan evraklarla birlikte gidilir.

25.09.2014 tarihinde başlayan VIS uygulamasıyla birlikte, daha önceden parmak izi vermiş olan kişilerin 5 yıl geçerlilik süresi bulunduğundan, kişinin tekrar gelip parmak izi vermesine gerek kalmadan, kişi tarafından yetkilendirilmiş biri randevuda onun yerine bulunabilir.

İtalya Scengen Vize başvurunuz, 5 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vizenizin hızlı bir şekilde işleme alınmasını istiyorsanız, alacağınız bir hizmet ile 48-72 saat arası sonuçlanması mümkündür. Bu servis, İtalyan Ekspress ya da İtalyan VIP vize olarak da bilinir. İtalyan Ekspress vizede, konsolosluğun uygun olma durumuna göre 24 saat içerisinde de sonuçlanabilmektedir. Öte yandan Ekspress vizesi için, italya vize ücretİ 2020 senesinde belirlenen harcın dışında ödeme yapılmaktadır. Olumsuz sonuçlanan başvurularda para iadesi yapılmayacaktır.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020

İtalya Vizesi için gereken evraklar İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. DataGlobal Vize Hizmetleri evrakların istenen şekillerde hazırlanması konusunda size destek olmaktadır. Profesyonel hizmet aldığınızda, güncel olmayan ya da yanlış hazırlanmış evraklar tespit edilip, yenisiyle güncellenir, başvuru formu vb. formlar doldurulur. Zaman kaybı yaşamanız önlenerek ve vizenizin olumsuz sonuçlanmaması adına katkıda bulunmaktadır. Seyahat amacınıza göre İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenen evraklar değişebilir. İtalya Vizesi için gerekli evraklar turistik amaçlı seyahatlerinizde şu şekildedir;

 1. Pasaport
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. Başvuru Formu
 4. Geri Döneceğine Dair Yazı
 5. Biometrik Fotoğraf
 6. Seyahat Sağlık Sigortası
 7. Ulaşım Rezervasyonları
 8. Konaklama Türü
 9. Çalışma İzin Belgesi
 10. İmza Sirküleri
 11. Faaliyet Belgesi
 12. Ticaret Sicil Gazetesi
 13. Vergi Levhası Fotokopisi
 14. İşe Giriş Bildirgesi
 15. SGK Hizmet Dökümü

Çocuklu seyahat edecek kişilerin, noter onaylı muvafakatname vermesi gerekmektedir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment