Kanada Vize Ücretleri 2022

Güncel Kanada Vize Ücretleri

Kanada Vize Ücreti 2022 2

Kanada Vize Ücreti 2022

Kanada Vize Ücreti 2022

Kanada vize ücreti 2022, Kanada vize ücretleri her yıl Kanada Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. 2022 yılı için ücretler henüz belirlenmemiş olup, güncel uygulanan fiyatlar aşağıda listelenmiştir.

Biyometrik Veri Ücreti Konsolosluk Başvuru Ücreti Vize Merkezi Ücreti
Turistik Vize İşlemleri 85 CAD 100 CAD 172,5 TL
Ticari Vize İşlemleri 85 CAD 100 CAD 172,5 TL
Aile Ziyareti Vizesi 85 CAD 100 CAD 172,5 TL
Kısa Süreli Dil Okulu Vize İşlemleri İçin 85 CAD 100 CAD 172,5 TL
Uzun Süreli Eğitim Vize İşlemleri İçin 85 CAD 155 CAD 172,5 TL
Çalışma İzni Başvusu(Work permit) 85 CAD 155 CAD 172,5 TL
Okuma İzni Başvurusu(Study Permit) 85 CAD 150 CAD 172,5 TL

Kanada vize ücretleri 2022 yılında bir önceki seneye oranla büyük oranda aynı vize ücretlerine sahip. Ödemelerde aynı prosedür devam etmektedir. Aldığınız ret sonucu vize başvurusu sırasında yaptığınız ödemenin geri ödenmesini gerektirmez. Ret almanız durumunda gerekli evrakları tekrar hazırlayıp ödemeleri gerçekleştirmeniz ve başvuruyu tamamlamanız gerekmektedir. Yaşla ilgili bir fark gözetilmeyen Kanada işlemlerinde birden fazla başvuru için fiyat farkı bulunmaktadır. Ve her başvuru için 172,50 Türk Lirası vize işlem merkezine yapılan bir ödeme de mevcuttur.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’ya seyahat edecek kişiler için Kanada Vizesi Nasıl Alınır sorusu merak konusudur. Kanada’ya seyahat planlayan kişilerin Kanada vizesinin çıkarılması için önce vize başvuruları alınmaktadır. Bu başvurular için öncelikle kişiye Biyometrik kayıtların alınması adına randevu oluşturulmaktadır. Kanada Vize Ücreti 2022 başlığı altında biyometrik kayıt işlem ücretleri de yer almaktadır. Randevu günü ve saatinde kişinin, Kanada Konsolosluğu tarafından belirlenmiş evraklarla birlikte orada bulunması gerekmektedir.

01/08/2018 itibariyle parmak izi vermiş kişilerin, randevuya şahsen gelmelerine gerek yoktur. 14 yaş altı ve 79 yaş üzeri kişilerden de parmak izi alınmayacağı için, randevuya şahsen gelme gereklilikleri bulunmamaktadır. 01/08/2018 itibariyle parmak izi vermiş kişiler randevuya gelemedikleri takdirde, daha önceden parmak izi verildiğine dair Tarama Belgesini evraklar arasında bulundurmalıdır. Bahsedilen tarihten itibaren Biyometrik verileri işlenmiş kişilerin bu bilgilerinin, 10 sene geçerliliği bulunmaktadır.

Kişiler Kanada vize başvurularının ardından, ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedirler. Kanada Vize Başvurusu 11 – 15 gün gün arasında sonuçlanmaktadır. Başvuran kişinin daha önceden alınmış Amerika vizesi varsa, daha hızlı değerlendirilip 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Yine de Kanada Vize Başvurularının değerlendirilmesi Kanada Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olduğu unutulmamalıdır. Buna bağlı olarak, Kanada Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre işlem süresi de değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra Kanada Konsolosluğu’nun tatil günleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

DataGlobal Vize Hizmetleri aracılığıyla yapılan başvurularda, Kanada vize randevu gününden önce ödemeler adınıza yapılmaktadır. Ödendiğine dair belgelerin çıktısı alınarak, evrakların arasında Kanada Konsolosluğu’na sunulmaktadır. Güncel ücretler için yazının devamında bulunan Kanada Vize Ücreti 2022 başlıklı kısmı okuyunuz.

Planlanan seyahat tarihlerine, vize sonucunuzun yetişmesi için 1 ay öncesinden vize başvuru yapılması uygundur. Başvuruda belirtilen tüm bilgilerin ve evrakların birbiriyle tutarlı olması oldukça önemlidir. Örneğin; belirtilen seyahat tarihleri, yazılan tüm dilekçe vb. yazılarda, otel ve uçak rezervasyonlarında aynı olması gerekmektedir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada Vizesi İçin gerekli evraklar Kanada Konsolosluğu tarafından güncel bir şekilde belirlenmektedir. Evraklar kişinin durumu ve seyahat amacına göre belirlenmektedir. Evrakların güncelliğinin bulunması ve eksiksiz olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Dosyada hazırlanılan belgelerin İngilizce tercümeleri de bulunması gerekmektedir. Kanada Vizesi için gerekli temel evraklar aşağıdaki gibidir: Detaylı evrak listesine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 • Vize Başvuru Formu
 • Kanada Aile Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • İşyeri Evrakları
  (Antetli Kâğıda Vize Talep Dilekçesi, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, Ticari Sicil Gazetesi, İmza sirküleri)
 • Bakiyeli Vadesiz Banka Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • SGK İşe Giriş Bildirisi
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • Seyahatini gösteren belgeler
 • Otel ve Uçak Rezervasyonu
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Kanada Vize Ücretlerine bu yazımızdan […]

[…] online sistemi üzerinden hesap oluşturularak Kanada vize başvuru formu doldurulmalı, akabinde Kanada vize ücreti ödenmeli ve Kanada vize başvurusu için gerekli evraklar PDF formatında taratılarak sisteme […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x