Kanada Vizesi Covid-19 Kısıtlamaları

Kanada Vizesi Hakkında Herşey

Kanada Vizesi Covid-19 Kısıtlamaları

Kanada Vizesi Covid-19 Kısıtlamaları

 Kanada Vizesi Covid-19 Kısıtlamaları

Kanada vizesi başvurusu ve Kanada vizesi covid-19 seyahat kısıtlamaları hakkında güncel bilgiler… Kanada Ankara Büyükelçiliği, Kanada Dışişleri Bakanlığının yönergeleri doğrultusunda Türkiye’den yapılan Kanada vize başvurusu işlemlerini 23 Mart 2020 tarihinde geçici süreliğine askıya aldığını duyurmuştu. Mart 2020’de dünya genelinde yaşanan pandemi dolayısıyla tüm batı ülkeleri vize başvurularını durdurdu ve covid ile ilgili gelişmelere göre kısıtlamalar ile ilgili yeni güncellemeler yayınladı.

Kanada Konsolosluğu vize başvuru işlemleri 9 Nisan 2020 tarihinde yeniden başlamıştır. Fakat covid-19 kısıtlamaları kapsamında evraklı başvurular 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılamayacaktır. Bu doğrultuda Kanada turist vizesi, Kanada ticari vize, Kanada Transit Vizesi, Kanada öğrenci vizesi gibi geçici ziyaretçi vizelerinde evraklı başvuru kabul edilmemekte olup, tüm başvurular Kanada online vize başvurusu şeklinde yapılacaktır. Kanada Göç İdaresi online sistemi üzerinden hesap oluşturularak Kanada vize başvuru formu doldurulmalı, akabinde Kanada vize ücreti ödenmeli ve Kanada vize başvurusu için gerekli evraklar PDF formatında taratılarak sisteme yüklenmelidir.

Online başvuru işlemini tamamlayan kişilerin başvuruları Kanada Konsolosluğu tarafından incelendikten sonra, başvuru sahibinin mail adresine Kanada BIL (Biyometrik Talimatlar Mektubu) gönderilecektir. Bu mektubun tarafınıza ulaşması akabinde Kanada vize başvuru merkezi telefonla aranarak Kanada vize randevusu alınır. Randevu günü pasaport aslı ve biyometrik veri davet mektubu başvuru merkezine ibraz edilir. Akabinde 14-79 yaş arasında bulunan başvuru sahiplerinden parmak izi alınarak vize başvuru işlemi tamamlanır. Covid-19 kısıtlamaları öncesinde ortalama 11-15 iş günü süren Kanada vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı, covid kısıtlamaları dolayısıyla daha uzun sürmektedir. Kanada CanPlus vizesi programı kapsamında başvuru yapan kişilerin işlemleri ise genele göre daha kısa sürede sonuçlanmaktadır.

Kanada’da Karantina Var Mı?

Kanada’da Karantina Var Mı? Kanada hükümeti pandemi koşulları dolayısıyla Türkiye’den gelen kişilere 14 gün zorunlu karantina uygulaması yapmaktadır. Bu doğrultu da Kanada girişi sonrası 2 haftalık izolasyon süreci vardır. İzolasyonu herhangi bir otelde veya evde tamamlamak mümkün olmaktadır.

Kanada aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapmak ile ilgili 14 günlük karantina kuralının getirdiği ek bir detay bulunmaktadır. Bu detaya göre Kanada’da ikamet edip bir yakınını davet eden kişi, davet mektubunda 14 günlük karantina sürecine ilişkin detay vermelidir. Ayrıca Taahhütte bulunmalıdır. Davet edilen kişi eğer kendisi ile birlikte kalacaksa, davet edenin evinde bulunan herkes temaslı statüsünde bulunacağı için evdeki herkesin karantinaya gireceği taahhüt edilmelidir. Böyle bir durum mümkün değilse, başvuru sahibinin 14 günlük izolasyonunu tek başına farklı bir adreste veya bir otelde tamamlayacağı bilgisi verilmeli ve sürecin tamamlanmasının ardından kendilerine katılacağı beyan edilmelidir. Bu durumda kişi eğer izolasyonunu farklı bir otelde tamamlayacaksa 14 günlük otel rezervasyonu da başvurusu dosyasına eklenmelidir.

DataGlobal vize hizmetleri olarak Kanada vize başvuru işlemleri ve Kanada vize danışmanlığı hususunda hizmet vermekteyiz. Kanada vize başvurusu yapmak için 0212 963 61 35 numaralı telefon hattımızdan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimiz üzerinden müşteri temsilcilerimize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x