Kanada Vizesi Parmak İzi Uygulaması

Kanada vizesi parmak izi uygulaması ile ilgili detaylı bilgiler.

Kanada Vizesi Parmak İzi Uygulaması

Kanada Konsolosluğu vize işlemlerinde biyometrik veri kaydı olan parmak izi alma uygulamasıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Buna göre 31 Temmuz 2018 itibariyle Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkesi vatandaşları ve 31 Aralık 2018 itibariyle Asya, Amerika ve Asya Pasifikten gelen başvurularda parmak izi verilmesi zorunlu hale getiriliyor.

Kanada turistik ticari, özel ziyaret vizeleri, çalışma ve eğitim amaçlı vize başvuruları ve oturum izni başvurularında bulunan kişiler Kanada vize başvuru merkezinde parmak izi vermeleri ve fotoğraflarını da biyometrik özellikli sunmaları gerekecek. Geçici oturum izni vizesi, çalışma izni ve eğitim vizesine başvuru yapan kişiler 10 yılda bir kez biyometrik bilgilerini ibraz edecekler ancak kalıcı oturum izni başvurusu yapanlar her başvuru işleminde parmak izi verecekler.

Kanada vize işlemleri randevu ile gerçekleştirilmektedir. Vize başvurusu yapan kişiler randevu sırasında parmak izlerini vermekle birlikte ayrıca vizelerine uygun olarak hazırladıkları gerekli evrakları da ibraz etmelidirler.

Parmak izi uygulamasından muaf olan kişiler:
– Vatandaşlık başvurusunda bulunan kişiler (Kanada pasaport başvuruları dahil).
– Geçerli ETA belgesi (Elektronik Seyahat Belgesi) ile turist olarak Kanada’ya giden ancak vizeden muaf kişiler.
– 14 yaş altı çocuklar ve 79 yaş üstü kişiler.
– Devlet başkanları ve başbakanlar
– ABD’ye Kanada üzerinden seyahat eden kişiler

%d blogcu bunu beğendi: