Dubai Konsolosluğu

Türkiye'de bulunan Dubai Konsolosluk ve Büyükelçilik Bilgileri

Dubai Konsolosluğu

Yedi Emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirliklerinin en bilinen emirliği Dubai’dir. Dubai Konsolosluğu olarak bilinen diplomatik kurum Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu’dur. İstanbul’un 4. Levent semtinde faaliyetlerini sürdüren Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu ülkemizde Birleşik Arap Emirlikleri’nin diplomatik, ticari ve kültürel işlemlerini düzenleyen, aynı zamanda Türkiye’de bulunan BAE’nin vatandaşlarına hizmet veren bir dış temsilcilik olarak görevlerini sürdürmektedir. Konsolosluklar, Büyükelçiliklerden sonra diplomatik alanda en yetkili dış temsilciliklerdir. Büyükelçiliklerin diplomatik sorumluluk ve faaliyetleri iş yükünün en geniş çerçevesini oluşturduğu için vize işlemleri gibi konularda birçok ülke için ağırlıklı çalışma takvimi konsolosluklara aittir. Fakat vize prosedürü olarak BAE elektronik vize işlemlerini benimsediği için, Büyükelçilik ve Konsolosluk bazında Dubai vizesi işlemleri yürütülmemektedir.

dubai konsoloslugu

 

Dubai Konsolosluğu BAE Türkiye’de bulunan veya resmi olarak ikamet etmekte olan BAE vatandaşlarına kimlik ve pasaportlarının yenilenmesi, sağlık ve eğitimle ilgili konularda, ulaşım sağlama, doğum ve ölüm kayıtlarını alma gibi hususlar başta olmak üzere birçok konuda hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de resmi olarak ikamet eden 3.ülke vatandaşlarına da Dubai evrak tasdik işlemleri, ihracat ve ithalat, oturum izni ve benzeri konularda işlem yapılmaktadır. Konsolosluk BAE vatandaşlarının her türlü işlemleri için yetkili kurum olması yanından Türk vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yerleşik yabancı ülke vatandaşlarının Dubai’de çalışma ve yerleşme işlemleri ile ilgili olarak da yetkilendirilmiş kurumdur. Vize işlemlerini ise yürütmemektedir. Dubai vizesi 2020 yılında konsolosluk üzerinden yapılacak başvurular sonucu da temin edilemeyecektir. Vizeler göç idaresi online sistemi üzerinden verilmeye devam edilecektir.

Dubai Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Konaklar Mahallesi, Meşeli Sokak, Numara:11, Posta Kodu: 34330, 4. Levent, İstanbul, Türkiye

Dubai Konsolosluğu Mesai Saatleri: Pazartesi ve Perşembe günleri arası her gün 9.00 – 16.30 saatleri arasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Marmara bölgesindeki şehirlerde ikamet etmekte olan T.C vatandaşları ve BAE vatandaşları Dubai İstanbul Konsolosluğu’nun yetki alanındadırlar ve işlemlerini İstanbul’dan gerçekleştirilirler.

Eğitim, ithalat, ihracat ve benzeri durumlar dolayısıyla Dubai evrak tasdik işlemleri yaptıracak olan kişilerde işlemlerini İstanbul Konsolosluğu’ndan yapabilmektedirler.

Dubai Konsolosluğu Vize Başvurusu

Dubai Konsolosluğu vize başvurusu işlemi yapmamaktadır. Umuma mahsus yani bordo pasaportu bulunan T.C vatandaşları Dubai’ye veya Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer emirliklerine yapacakları seyahatler için Dubai vizesi almalıdırlar. Fakat Dubai’nin vize sistemi göç idaresince yürütüldüğünden Konsolosluk vize işlemi yapmamaktadır.

Göç idaresi vizeleri elektronik sistem üzerinden vermektedir. Bu durumda Online Dubai vizesi başvurusu yapılmalıdır. Başvuru için göç idaresine akredite kurumlar, turizm şirketleri ve havayolu firmaları üzerinden başvurular kabul edilmektedir.

DataGlobal vize hizmetleri, Dubai konsolosluğu ve göç idaresince akredite bir firma olarak hizmet vermektedir. Vize başvuruları için Dubai Servisimize 0212 963 61 15 numaralı telefondan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimiz üzerinden ulaşarak Dubai online vizesi gerekli evraklar talebinde bulunabilirsiniz. Evrakların mail olarak müşteri temsilcilerimize iletilmesi akabinde başvurunuz hızlı bir şekilde işleme alınacaktır.

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, İzmit, Kırklareli, Kütahya Manisa, Sakarya, Tekirdağ.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: Konaklar Mah. Meşeli Sok. No:11 34330 4. Levent İstanbul İstanbul
Telefon: (212) 317 92 57-58
Faks: (212) 278 05 70
Web: http://www.uaeconsulate.com.tr
E Posta: istanbul@uaeconsulate.com.tr