Macaristan Vize Ücreti 2022

Güncel Macaristan Vize Ücretleri

Macaristan Vize Ücreti 2022 4

Macaristan Vize Ücreti 2022

Macaristan Vize Ücreti 2022

Macaristan Vize Ücreti 2022, Macaristan’a gitmek istiyorsanız Macaristan Konsolosluğu tarafından talep edilen vize ücretlerinin yatırılması gerekir. Bu ücretler, ülkeye giriş için şart koşulan Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenen 2022 yılı için geçerli vize ücretleridir.

Vize Harç Bedeli Başvuru
Merkezi Ücreti
Hizmet Bedeli
Macaristan Turistik Vize 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Macaristan Ticari Vize 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Macaristan Transit Vizesi 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Macaristan Şoför Vizesi 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Macaristan Öğrenci Vizesi 80 Euro 60 Euro 60 Euro
Macaristan Çalışma Vizesi 200 Euro

Hizmet bedeli, ek hizmet bedelleri ile turizm acentesi ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız turizm acente seyahat bedeli gibi aracı kurumlara ödenecek hizmet bedelleri, Macaristan konsolosluk ücreti dışında ödemeniz gereken ücretler arasında yer alır. Bu vize ücretini ödemesi gereken kişiler olduğu gibi Macaristan tarafından bu vize ücretinden muaf tutulanlar gruplarda vardır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Macaristan Vize Ücreti 2022

Avrupa ekonomik alanı içerisinde bulunan ülkelerin vatandaşları ile bu vatandaşların aile fertleri Macaristan vize ücreti ödemekten muaf tutulmuşlardır. 12 yaşından küçük çocuklar pasaportları ile Macaristan’a seyahat ettiklerinde Macaristan vize ücreti 2022 ödememektedir. Ayrıca, vize başvurusu sürecinde VIP hizmetinden yararlanma halinde Macaristan vize ücreti ödeme tutarlarında değişiklik olmaktadır. VIP hizmet bedeli, ilave maliyet olarak vize ücret toplamına yansımaktadır.

Macaristan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Macaristan’a turistik amaçlı seyahat etmeyi düşünüyorsanız Macaristan vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

1- Pasaport: Kullanılacak pasaport, geçerli bir pasaport olmalıdır. Vizenin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olmalıdır. Pasaport verileri okunaklı, pasaportta yer alan fotoğraf net ve tahrip olmamış olmalıdır. Vize etiketinin basılabilmesi için en az iki boş sayfasının bulunması gerekmektedir.

2- Macaristan Vizesi Başvuru Formu: Online Macaristan vizesi başvuru formu Macaristan Konsolosluğu’nun resmi web sitesi üzerinden vize formu indirilir ve çıktısı alınır. Macaristan turistik vizesine ait başvuru formunu gerekli kontroller yapılıp, ilgili yerler eksiksiz doldurularak Macaristan vizesi müracaatı için istenilen diğer gerekli evraklarla beraber dosya ile sunulur.

3- Biometrik Fotoğraf: Vize başvurusunda, Macaristan vizesi başvurusunu yapan kişiye ait 2 adet 3,5 x 4,5 cm ebatlarında olmalıdır. Son 6 ay içinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve her hangi bir vize işleminde kullanılmamış olan fotoğraflar istenmektedir.

4- Finansal Durumu Belgeleyen Resmi Belgeler: Vize müracaatında bulunacak şahsın son 3 aylık maaş bordrosu, bağlı bulunan kurum tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan’a seyahat edecek kişinin masraflarının teminatı olarak bakiyenin kişinin ya da şirketin hesabında olmasını şart koşmaktadır. Bu sebeple son 3 aylık hesap hareketini gösteren banka hesap dökümünü istemektedir. Hesap hareketlerini içeren belgenin altında banka yetkilisinin ıslak imzası ve kaşe bulunmalıdır. Ayrıca bankanın imza sirküleri de ekte sunulmalıdır.

Öğrenci ve Ev Hanımları İçin İstenilen Evraklar

Başvuran kişi öğrenci ise, Macaristan vizesini alabilmesi için seyahatine sponsor olan ebeveyninin seyahate dair tüm masraflarını karşılayacağına dair taahhütnameyi evraklarına eklemelidir. Öğrenciye sponsor olan ebeveynin iş evrakları, ekonomik durumu belgelere eklenmelidir. Öğrenci reşit değil ise 3. şahıs veya okul vasıtası ile Macaristan’a seyahat ediyorsa Macaristan turistik vize talep dilekçesi ile noter tasdikli muvafakatname belgesi, nüfus kayıt örneğini mutlaka teslim etmelidir.

Kişi ev hanımı ise, başvuru sahibine seyahat masrafları için eşi sponsor olursa, seyahat planını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Macaristan turistik vize talep dilekçesine ek olarak sponsor olan kişinin mali ve mesleki durumunu gösteren evrakları, evlenme cüzdan fotokopisini sunmalıdır. Macaristan vizesi için istenilen tüm evrakları eksiksiz tamamlayarak teslim etmeniz ve Macaristan vize ücreti yatırmanız halinde Macaristan’a gitmek için vize almışsınız demektir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
4 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Macaristan Schengen vize başvuru ücreti 2021 yılında herhangi bir artış göstermemiştir. 90 günden kısa süreli Schengen vizesi başvurularında ödenecek ücretler aşağıda belirtildiği şekildedir. […]

Macaristan Schengen Vizesi Başvuruları Açıldı - Dataglobal Vize Başvuru Hizmetleri
11 Mayıs 2021 19:19

[…] Macaristan vize ücreti 2021 yılında herhangi bir artış göstermemiştir. 90 günden kısa süreli Schengen vizesi başvurularında ödenecek ücretler aşağıda belirtildiği şekildedir. […]

[…] Macaristan Vize Ücreti […]

[…] Macaristan Vize Ücretleri için bu yazımıza […]

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x