Polonya Vize Ücreti 2020

Polonya Vizesi Güncel Vize Ücretleri

Polonya Vize Ücreti 2020

Polonya Vize Ücreti 2020

Polonya Vize Ücreti 2020

Vize Harç BedeliBaşvuru
Merkezi Ücreti
Hizmet Bedeli
Polonya Turistik Vize80 Euro30 Euro40 Euro
Polonya Ticari Vize80 Euro30 Euro40 Euro
Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi80 Euro30 Euro40 Euro
Polonya Transit Vizesi80 Euro30 Euro40 Euro
Polonya Şoför Vizesi80 Euro30 Euro40 Euro
Polonya Öğrenci Vizesi80 Euro30 Euro40 Euro
Polonya Çalışma Vizesi 160 Euro

Polonya vize ücreti 2020,  konsolosluğun Şubat 2020 itibariyle yaptığı zam doğrultusunda yazılan bilgileri içermektedir. Polonya vize başvurularınız için muhakkak okumalısınız Polonya, Schengen anlaşmasına taraf olan Orta Avrupa ülkelerden biridir. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Rusya, Litvanya, Beyaz Rusya, Ukrayna ve Baltık Denizi ile komşudur. Sosyal, kültürel ve doğal güzellikleri ile beğenilen Polonya özellikle mayıs, eylül, ekim aylarında çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Bu doğu ve batı kültürünü içinde barındıran güzel şehre gitmek için Polonya vizesi almak gerekiyor. Schengen anlaşmasına taraf bir ülkenin vatandaşı olanlar için Polonya vize ücreti ödemezsiniz sadece pasaport ülkeye giriş için yeterlidir.

Schengen vizesine sahip değilseniz, istenilen başvuru evraklarını teslim etmelisiniz. Polonya vize ücreti yatırmanız halinde Polonya vizesi alarak, Polonya sınırlarına giriş yapabilirsiniz. Alacağınız vize türüne bağlı olarak ödemeniz gereken 2020 yılı Polonya vize ücreti farklılık gösterecektir. Polonya vize müracaatınızda sadece 0-6 yaş arası çocuklar, vize harç ücretinden muaf tutulmaktadır.  Yetişkinler için ise 80 Euro konsolosluk harcı öderler.

Polonya başvuru merkezi ücreti, yaklaşık 35 Euro, koordinasyon bedeli 26 Euro’dur.  Hizmet ve servis ücreti kargo ve kurye bedeli düşünülerek 10 Euro’dur. VIP hizmet ücreti opsiyonel olarak farklılık göstermekle beraber 75 Euro’dur. Her ülkeye göre farklılık gösteren vize sonuçlanma süresi Polonya için de farklılık göstermektedir. Polonya vizesi için evrakların teslimi, Polonya vize ücreti 2020 yılı kapsamındaki ücretlerin ödenmesi akabinde 7-15 iş günü sürmektedir. Polonya Büyükelçiliği, Schengen vizesi alan kişilere 180 günde maksimum 90 gün kalma hakkı sunmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Vize Başvurusu Türleri

Polonya’ya gitmek için Polonya vizesi başvurularınızı; seyahatinizin amacına bağlı olarak Aile/Arkadaş ziyareti vizesi, turistik vize, ticari vize şeklinde yapabilirsiniz. Bu başvurular için genel bilgileri, gerekli evrakları ve doldurulması gerekli başvuru formlarını Polonya Konsolosluğu başta olmak üzere yetkili kurumların veya yetkili vize başvurusu yapabilecek vize merkezlerinin internette yer alan resmi web sitelerinden veya çağrı merkezlerini arayarak müşteri temsilcilerinden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Başvuru türüne bağlı olarak istenilen evraklar değişkenlik gösterebilmektedir.

Vize Sürecine İlişkin Önemli Bilgiler

Alınacak Polonya vizesi ile Polonya’ya gitmeyi düşünenler eğer başka Shengen üyesi ülkelere de seyahat edeceklerse, Schengen vize kuralları uyarınca seyahatlerine önce Polonya’dan başlamaları gerekir. Seyahat Sağlık sigortası, lüzumlu bir ücret ödenmesi akabinde yetkili vize merkezleri tarafından yapılabilmektedir. Bu sigorta seyahat ücreti, sigorta süresine göre değişkenlik arz eder. Schengen bölgesi ülkelerinden birine eylül 2014 yılından sonra yapmış olduğunuz seyahatlerde VIS ifadeli Schengen vizesi almış iseniz parmak izi bilginizin kaydı için bizzat gitmeniz gerekmemektedir.

Polonya turistik vize için; şahsi başvuranlar, şirket sahibi kişiler, öğrenciler, ev hanımları, sigortalı çalışanlar, devlet memurları ve emeklilerden mesleki ve gelir durumlarına bağlı olarak farklı evraklar ya da ek evraklar talep edilmektedir. Sadece Polonya vize ücreti yatırma imkanınızın olması yeterli değildir, evraklarında yetkili birimlere eksiksiz teslim edilmesi geçerli vizenizi alabilmeniz için önemli koşullardır. Polonya vizesi alabilmek için en az iki sayfası boş, geçerlilik süresi yeterli ve bütünlüğü zarar görecek şekilde eskimemiş bir pasaportunuzun bulunması gereklidir. Ayrıca hatırlatmak gerekir ki seyahatiniz süresince diğer schengen ülkelerini de ziyaret etmeyi planlıyorsanız en çok zaman geçireceğiniz ülkenin schengen vizesine başvurmanız gerekir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment