Portekiz Vize Ücreti 2022

This is the default single post custom subtitle

Portekiz Vize Ücreti 2022

Portekiz Vize Ücreti 2022

Portekiz Vize Ücreti 2022

Portekiz Vize Ücreti 2022, Portekiz Konsolosluğu tarafından belirlenerek vize başvurularında alınmaktadır. Avrupa Kıtasının en batısında bulunan ülkelerden olan Portekiz’e gitmek isteyen kişiler vize ücretinin 2022 yılında ne olacağını merak etmektedir.

Portekiz, coğrafi ve kültürel yönden komşu ülkelerine nazaran izole olmayı başarmıştır ve bunun yanı sıra zengin olduğu gibi eşsiz bir kültürü de içinde barındırmaktadır. Portekiz, Avrupa kıtasının en ılıman ülkelerinden birisidir, başkenti Lizbon yılda 3000 saat güneş almaktadır. Özellikle yaz aylarında Portekiz, havası ve ferahlığı ile ön plana çıkmaktadır. Portekiz’in bu güzel havasını doyasıya çıkarmak için herkesin ilk aklına gelen yer tabii ki de plajlardır! Portekiz plaj bakımından hem çok zengin hem de çok ünlüdür. Dünyaca ünlü plajlarda mükemmel manzaranın ve havanın keyfi doyasıya çıkarılabilir. Bu yüzden tatilini Avrupa’da geçirmek isteyen kişiler sıklıkla Portekiz’ gitmeyi tercih etmektedir.

Vize Harç Bedeli Başvuru Merkezi Ücreti Hizmet Bedeli
Portekiz Turistik Vize 80 € 60 € 60 €
Portekiz Ticari Vize 80 € 60 € 60 €
Portekiz Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 € 60 € 60 €
Portekiz Transit Vize 80 € 60 € 60 €
Portekiz Şoför Vizesi 80 € 60 € 60 €
Portekiz Öğrenci Vizesi 80 € 60 € 60 €
Portekiz Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 € 60 € 60 €
Portekiz Kültürel Vize 80 € 60 € 60 €

Portekiz Vize Ücreti 2022

Portekiz vize ücreti her yıl değişiklik gösterebiliyor, bu gayet normal bir durumdur. Bu sebepten ötürü 2022 yılının fiyat bilgisini baz almak en doğru bilgi olacaktır.

  • 6 Yaş Altı: 0 Euro
  • 6-12 Yaş Çocuklar: 40 Euro
  • Yetişkin Bireyler: 40 Euro
  • 1 Yıldan Fazla Kalacaklar: 90 Euro

Portekiz Cumhuriyeti’ne giriş için gerekli olan vize ücretlerini ödeyen her insan Portekiz için vize başvurusu yapabilir ve eğer uygun görülürse vize alabilir.

Portekiz Vize İstiyor Mu?

Bu ülkeye gitmek isteyen Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Bunun yanı sıra, Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 gün vizeden muaf tutulmaktadır.

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hiçbir şahıs veya kurum ne yazık ki vize başvurularının sonuçlanacağını net bir tarihi bilemez. Bu nedenden ötürü internette dolaşan bu boş bilgilere inanmayarak kendinize karşı en büyük iyiliği yapmış olursunuz. Siz değerli okurlarımız için vize başvurularının sonuçlanacağı ortalama bir tarih paylaşmak isteriz. Portekiz vizesi ortalama 7 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Tekrardan belirtmek isteriz, bu bilgi ne yazık ki %100 doğruluk payı içermez, belirtilen süre uzayabilir veya kısalabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x