Schengen Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Schengen vizesi alırken nelere dikkat edilmelidir hakkında detaylı bilgiler.

Schengen Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Schengen Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Schengen Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Almanyaİtalya, Hollanda, Fransa, Macaristan, Avusturya, İspanya ve diğer Schengen ülkelerine seyahat planlayan Bordo pasaportlu T.C. vatandaşları Schengen vizesi alırken nelere dikkat etmeli yazımızı dikkatle okuyunuz. Schengen vizesi ile 26 üye devlete seyahat edilebilmektedir.

Güncel Schengen Vize Ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

1. Pasaportunuzun geçerlilik süresi kontrol edin.

Schengen vize başvurusundan önce pasaportunuzun süresini mutlaka kontrol edin. Seyahat edeceğiniz Schengen ülkesinin vize prosedürüne göre pasaportunuzun seyahat sonrasında 3 ila 6 ay arası geçerliliğe sahip olmalıdır. Uzun süreli Schengen vizesine sahip olup, seyahat ettiği Schengen ülkesinde kalmak durumunda kalan kişilerin T.C. pasaport sürelerini uzatmaları veya pasaportlarına dair işlem yapmaları yurtdışında mümkün değildir. Pasaportun geçerlilik süresinin yanında yıpranmamış olması, yeni vize etiketinin basılması için en az 2 boş sayfası olması da Schengen vize başvurularında pasaportunuzun durumuyla ilgili dikkate almanız gereken unsurlardır. Schengen vize başvurularında eski pasaportların fotokopileri de Schengen ülkeleri tarafından talep edilebilmektedir.

2. Vize başvurularınızı en az 1 ay öncesinden gerçekleştirin.

Schengen vize başvurularında seyahatinize en erken 3 ay kala başvuru yapabilirsiniz bu süreden daha önce örneğin 1 yıl önceden başvuru yapamazsınız. Seyahatinize en geç 15 gün kala başvuru yapabilirsiniz ancak vize başvurusu yaptığınız ülkenin randevu yoğunluğunu dikkate alarak başvuru yapmanız tavsiye olunur. Vizenizin arzu ettiğinizi tarihe yetişebilmesi için Dataglobal müşteri hizmetlerinden randevular hakkında bilgi alabilirsiniz.

3. Gelirinizi doğru bir şekilde belgeleyin.

Banka hesap özetlerinizin güncel olması gerekmektedir. Schengen vize başvurularında son 3 aylık banka hesap özeti ve çalışan kişilerden (vize başvuru sahibi veya sponsoru olabilir) son 3 aylık maaş bordrosu talep edilmektedir. Randevu tarihi itibariyle banka hesap bilgisinin en güncel halini sunmanız gerekir.

4.Otel rezervasyonlarına dikkat edin.

Otel rezervasyonlarınızın randevu tarihi itibariyle geçerli olması gerekir, geç randevularda güncellenmesi ve takibinin iyi yapılması gerekir. Düşen otel randevuları kalacak yerinizi belgeleyemediğiniz için vize reddi almanız neden olabilir.

5. En uzun süre kalacağınız Schengen ülkesinin konsolosluğuna başvuru yapın.

Birden fazla ülkeyi seyahat etmeyi planlıyorsanız mutlaka en uzun süre kalacağınız ülkenin konsolosluğuna başvuru yapın ve konaklama bilgilerinizi hem başvuruda ibraz edin hem de yanınızda fotokopilerini bulundurun.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] olarak karşımıza çıkmaktadır. Schengen vizesi alırken nelere dikkat edilmeli konusunda bu yazımızda detaylı bilgilere […]