Schengen Vizesi Ücretleri 2018

Schengen vizesi ücretleri ile ilgili detaylı bilgiler.

Schengen Vizesi Ücretleri 2018

Vize ücretleri Schengen üye devletlerinin Konsoloslukları tarafından belirlenen ücretlerdir.  Schengen üyesi ülkelerin Konsoloslukları vize işlemleri için akredite başvuru merkezleri ile çalışmaktadır ve doğrudan başvurular bu merkezler tarafından kabul edilmektedir. Bu nedenle Schengen vizesi ücretleri 2018 yılı itibariyle hem konsolosluk harç bedelleri hem de bu başvuru merkezlerinin aldığı hizmet bedellerine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Dataglobal Schengen vize işlemlerinde uzman bir firma olarak vize işlemlerini başvuru sahipleri adına kurumsal yöntemlerle yapmaktadır. Güncel Schengen vize ücretleri ve Dataglobal hizmet bedelleri hakkında detaylı bilgi, hazırlamanız gereken evraklarla ilgili e-posta almak için lütfen müşteri temsilcilerimizi arayınız.

Schengen vizesi ücretleri 2018 yılı itibariyle Konsolosluk harç bedeli 60 Euro olarak belirlenmiştir ancak vize başvuru merkezleri ek hizmet bedelleri almaktadırlar. Biyometrik fotoğraf çekimi, fotokopi, VIP başvuru, erken saat vize randevusu, e-mail çıktısı, başvuru formu doldurma, prime time başvuru, ekspres başvuru, kurye/kargo ücreti, SMS ücreti gibi hizmetler ek hizmetlerdir ve her kalem için ayrı bir ücret talep edilmektedir.

12 yaş altı çocuklarla ilgili vize ücretlerinde ülkeden ülkeye değişen fiyatlar söz konusudur. Bazı ülkelerde belli oranda indirim uygulanırken bazılarında ücret talep edilmemektedir. Bu durum randevu prosedürüne yansımaktadır. Her yaştan kişiden parmak izi talep eden Konsolosluklar olduğu gibi belli yaş aralıklarında parmak izi verme şartı olmayan ülkeler de olabilmektedir. Ülkeye özel vize prosedürü ve vize ücreti hakkında güncel bilgiyi Dataglobal’i arayarak alabilirsiniz.

Schengen vizesinin sonucuna olduğu gibi süresine de karar veren ilgili ülkenin konsolosluğudur. Vize talep dilekçenizde uzun süreli vize talep edebilirsiniz ancak başvuru sırasında 3 aylık, 6 aylık, 2 yıllık veya 5 yıllık vize talep etme gibi bir durum söz konusu değildir. Konsolosluklar geçmiş vize deneyimlerinize, o vizelerin doğru kullanılıp kullanmadığına, hangi ülkeden giriş yaptığınıza, size verilen sürede Schengen bölgesinden ayrılıp ayrılmadığınız gibi kriterlere bakarak vizenizin süresine karar veriler. Bu nedenle size belli bir süre ile vize alacağının garantisini veren kişi ve kurumlara itibar etmeyiniz. Schengen vize işlemlerinde böyle bir durum söz konusu değildir. Dataglobal vize işlemlerini kurumsal olarak yürütmektedir. Size ne süre ile vize alabileceğiniz konusunda durumunuzu değerlendirerek tahminlerde bulunur ve başvurunuzu vize şartlarına en uygun şekilde yapmanızı sağlar.

%d blogcu bunu beğendi: