Bangladeş Aile Ziyaret Vizesi

Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Bilgileri

Bangladeş Aile/Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu

Bangladeş’te aile/arkadaş ziyaret vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin mesleki durumunuza göre belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında Bangladeş vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Bangladeş vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir.Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Bangladeş ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Bangladeş Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

  1. Pasaport – 10 yıldan eski olmamalı yan yana en az 2 boş sayfası bulunmalı ve en az 3 ay geçerliliği olmalı.
  2. Vize başvuru formu
  3. Vize talep dilekçesi – Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı olmalı.
  4. 2 Adet 3,5×4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf
  5. Seyahat Sigortası
  6. Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği
  7. Davetiye – Bangladeş’e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler bulunmalıdır. Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair bilgileri içermelidir.
  8. Başvuru sahibinin gelir durumuna yönelik evraklar son 3 aylık aktif banka hesap özeti olmalı ve banka hesabında en az 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Hesap dökümleri banka tarafından ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Bangladeş Ziyaret Vizesi Başvuru Formları

Bangladeş’e aile arkadaş ziyareti amacıyla yapılacak seyahatlerde doldurmanız gereken form aşağıdadır. Ziyaret vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Bangladeş Ziyaret Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Add comment