Çek Cumhuriyeti Aile Ziyaret Vizesi

Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Bilgileri

Çek Cumhuriyeti Aile Ziyaret Vize Başvurusu

Çek Cumhuriyetinde aile ziyaret vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında Çek Cumhuriyeti vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Çek Cumhuriyeti aile ziyaret vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Çek Cumhuriyeti aile arkadaş ziyaret vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

 1. Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı)
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 3. Pasaport fotokopisi (Daha önceki seyahatlerin fotokopileri)
 4. Davet eden kişinin pasaport fotokopisi
 5. 2 adet Biyometrik Fotoğraf (Güncel, 35×45 mm ölçülerinde, beyaz fon arkalı)
 6. Davet mektubu orijinal olmalı (Çek Cumhuriyetice veya İngilizce yazılmalı) ve davet eden kişi tarafından yollanmalıdır.
 7. Başvuru sahibinin işvereninden alınan izin mektubuna, izinli olduğuna dair izin yazısı ve ziyaret sonrası çalışmaya devam edeceği bilgileri eklenmelidir.
 8. Çek Cumhuriyeti vizesi için başvuruda bulunan kişi yeterli mali varlığa sahip değilse, Çek Cumhuriyeti’teki polisten onay damgalı ve orijinal “Garanti Formu” sunulmalıdır.
 9. Güncel Tarihli Şirket Evrakları (Oda Sicil Kaydı, Orijinal Faaliyeti Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)
 10. SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
 11. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 12. Eğer başvuru sahibi nişanlısını, erkek veya kız arkadaşını ziyaret etmek istiyorsa birlikte çekilmiş bir fotoğrafları
 13. Aile ve akrabalık bağlarını kanıtlayıcı belge.
 14. Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Çek Cumhuriyeti Ziyaret Vizesi Başvuru Formları

Çek Cumhuriyetinde aile arkadaş ziyareti olarak yapılacak olan seyahatlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Ziyaret vize başvuru  formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

 

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile hangi ülkelere seyahat edebilirim?

Schengen bölgesinde yer alan İsveç, Avusturya, İsviçre, Belçika, İspanya, Danimarka, Fransa, Estonya, Almanya, Finlandiya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Litvanya, Polonya, Slovakya, Hollanda, İzlanda, Malta, , Portekiz, Letonya, Yunanistan, Norveç, Slovenya. Schengen vizeniz çok girişli ise Çek Cumhuriyeti’nden sonra Bulgaristan, Romanya ve Hırvatistan’a da seyahat edebilirsiniz.

Danimarka veya Almanya’ya gitmek için Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapabilir miyim?

En uzun süre kalacağınız Schengen ülkesi hangi ülke ise o ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmanız doğru olacaktır. Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi ile Almanya veya Fransa’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak vizenizi doğru kullanarak sonraki vize başvurunuzda sorun yaşamamanız için ilk girişinizi Çek Cumhuriyeti’nden yapmanızı tavsiye ederiz.

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinde tek girişli vize ile çok girişli vizenin farkı nedir?

Tek girişli Çek Cumhuriyeti vizesi ile Schengen bölgesine tek giriş hakkınız olur ve Schengen sınırlarından ayrıldıktan sonra kalış süreniz yeterli olsa bile vize geçerliliğini kaybeder. Çok girişli vize ile daha fazla giriş yapabilirsiniz ancak kalış sürenizin de yeterli olması gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vize başvurumu benim yerime başkası yapabilir mi?

Çek Cumhuriyeti vize başvurunuzu yetki yazısı verdiğiniz kurum ve şahıslar aracılığı ile yapabilirsiniz. Dataglobal Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinizi sizin adınıza yapma yetkinliğine sahip bir danışmanlık firmasıdır. Dataglobal Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vize başvurunuzu sizin yerinize gerçekleştirebilmektedir.

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vizesi kaç günde çıkar?

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vizesinin çıkış süresi ortalama 7 iş günüdür ancak konsolosluğun ek evrak talebi olabilir. Bu gibi istisnai durumların dikkate alınarak işlemlerin 15 gün önceden başlatılması tavsiye olunur. Başvurudan önce ayrıca Konsolosluğun randevu yoğunluğu da kontrol edilmelidir. Dataglobal Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vize işlemlerinin her aşamasında başvuru sahiplerine destek vermektedir.

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vize ücreti ne kadar?

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve başvuru merkezi hizmet bedelinden oluşmaktadır. Dataglobal çağrı merkezini arayarak güncel vize ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru reddedildi takdirde vize ücretlerinin geri ödemesi yapılmamaktadır.

Add comment