Çek Cumhuriyeti Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Başvurusu

Çek Cumhuriyetinde ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Çek Cumhuriyeti ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.Çek

Cumhuriyeti vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Çek Cumhuriyeti ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyet Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Dilekçe  (Şirketin antetli kağıdına işveren tarafından, ingilizce ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır)
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az altı ay geçerliliği olan)
 3. İki adet Biometrik fotoğraf (güncel, 35 x 45 mm ölçülerinde )
 4. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliliği içeren, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 5. Kimlik Fotokopisi, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Başvuru Mesleki Durumuna Göre Ek Olarak Hazırlaması Gereken Evraklar

Şirket Sahipleri

 1. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
 2. Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, Sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 3. Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birllikte)

Şirket Çalışanları

 1. SGK Hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi
 2. Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 3. Maaş bordrosu (son üç aylık, ıslak imza ve kaşeli)

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Başvuru Formları

Çek Cumhuriyetinde ticari olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Ticari vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Çek Cumhuriteti Ticari Vize Dilekçesi

 Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

 

Çek Cumhuriyeti ticari vizesi kaç günde çıkar?

Çek Cumhuriyeti vize başvuruları genellikle 7 ila 10 iş günü içinde sonuçlanır. Çek Cumhuriyeti vizesinin çıkış süresi Çek Cumhuriyeti Konsolosluğunun inisiyatifindedir. Vize başvurunuzu en erken seyahatinizden 3 ay önce, en geç seyahatinize 15 gün kala yapabilirsiniz. Başvurudan önce konsolosluğun randevu yoğunluğu ve tatil günleri dikkate alınmalıdır. Dataglobal sizin adınıza Çek Cumhuriyeti ticari vize işlemlerinizin takibini randevu aşamasından itibaren yapmaktadır.

Çek Cumhuriyeti ticari vize davetiyesi nasıl alınır?

Çek Cumhuriyeti ticari vize davetiyesi Çek Cumhuriyeti’nde ticari ilişki içinde olunan firmadan veya konferans, ticari fuar gibi etkinlik katılımı söz konusu ise etkinliği düzenleyen kuruluştan alınmalıdır. Davetiye fotokopi formatında olabilir ancak davetiye aldığınız firmanın ticari faaliyet alanıyla benzer bir alanda faaliyet göstermeniz önemli bir kriterdir.

Çek Cumhuriyeti vizesi ile hangi ülkelere seyahat edebilirim?

Çek Cumhuriyeti ticari vizesi ile 26 Schengen ülkesine seyahat edebilirsiniz. Çok girişli vizeniz varsa bu ülkelerle birlikte Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya’ya da giriş yapabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesi için pasaport süresi ne olmalıdır?

Schengen vize başvurularında T.C. Bordo pasaport süresi seyahatten sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır.

Çek Cumhuriyeti ticari vize başvurumu benim yerime başkası yapabilir mi?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurunuz Dataglobal danışmanlığında yapabilirsiniz. Vereceğinizi yetki yazısı ile Dataglobal vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilmektedir.

Çek Cumhuriyeti vize randevusunda parmak izi ibrazı zorunlu mu?

Tanımlı parmak iziniz olsa dahi Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu her başvuruda, başvuru sahibinin parmak izi vermesini talep etmektedir.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna doğrudan ticari vize başvuru yapabilir miyim?

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna doğrudan vize başvurusu yapılmamaktadır. Vize evraklarının kabulü ve parmak izi verme işlemi vize başvuru merkezinde yapılmaktadır. Çek Cumhuriyeti’de çalışma, oturum izni alma veya eğitim amaçlı uzun süreli kalışlar için Konsolosluğa başvuru yapılabilir.

Çek Cumhuriyeti ticari vizesi ile Almanya’dan giriş yapabilir miyim?

Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerinde giriş yapabilirsiniz ancak ilk girişinizi Çek Cumhuriyeti’ne yapılması vizenin doğru şekilde kullanıldığınız gösterir. Schengen vize başvurularında birden fazla ülke ziyareti yapılacaksa en uzun süre kalınacak olan ülkenin konsolosluğuna başvuru yapılması gerekir.

Çek Cumhuriyeti ticari vize ücreti nedir?

Çek Cumhuriyeti ticari vize ücreti konsolosluk harç bedeli olan 60 Euro ve başvuru merkezinin hizmet ücretlerinden oluşur. Bu ücretler güncellenebildiğinden sağlıklı bilgi için Dataglobal müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Add comment