Cezayir Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Cezayir Ticari Vize Başvurusu

Cezayir’de ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu mesleki durumunuza göre ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Cezayir ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Cezayir vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 3 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 7 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Cezayir ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize Gerekli Evraklar

  1. Pasaport: Cezayir ticari vizesi için başvuru yapılırken kullanılacak olan pasaport 10 yıldan eski olmamalı, bitiş tarihine en az altı ay süre olmalı ve yıpranmamış olmalı. Bu şartlar karşılanmadığında ise başvurular kabul edilmiyor. Ayrıca vize başvuru sahibi, eğer var ise eski Pasaportlarını, eski
  2. Pasaportu bulunmayan kişiler ise Emniyet Şube Müdürlükleri’nden alınmış Pasaport Protokol Belgesini Cezayir Konsolosluğuna ibraz etmek mecburiyetinde.
  3. İngilizce Vize Talep Dilekçesi: Ticari vize başvurusu iş amaçlı yapıldığı için bunu kanıtlamaları isteniyor. Bunun için de Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılacak olan dilekçenin de şirketin antetli kâğıdına hazırlanması gerekiyor. Elbette işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe vurularak ve ıslak imzalı şekilde de olmalı. Bu belgede vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgileri, maaş bilgisi, ülkeye gerçekleşecek olan seyahatin tarih aralıkları ve yolculuğun kim tarafından finanse edileceği de belirtilmeli. Bu belgenin elektronik yoldan iletilmesi kabul edilmiyor.
  4. Cezayir Vize Başvuru Formu: Cezayir vize başvuru formu iki adet hazırlanmalı, eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla doldurulmalıdır.
    2 adet biyometrik fotoğraf. Cezayir Ticari vize başvurusunda ayrıca şahsın en güncel halini gösteren fotoğraflar da bulunmalı. Bunlar talep edilen formatta hazırlanmalı.
  5. Davetiye (Cezayir şirketinin antetli kağıdına, kaşe ve imzalı)
  6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  7. İş sözleşmesi ya da İmza sirküleri (kişi şirket çalışanı ise şirket yetkilisinin ve başvuru sahibinin imzasının bulunduğu İş Sözleşmesi, kişi şirket sahibi ise durumunu gösterir şirketin imza sirküleri.)

Cezayir Ticari Vize Başvuru Formları

Cezayir’e ticari amaçlı olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ticari vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Cezayir Ticari Vize Dilekçe

 Cezayir Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Add comment