Cezayir Turistik Vize

Turistik Vize Başvuru Bilgileri

Cezayir Turistik Vize Başvurusu

Cezayir turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Cezayir vize başvuruları mesleki durumunuza göre konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Cezayir vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Cezayir turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Cezayir Turistik Vize Gerekli Evraklar

  1. Pasaport: Cezayir turistik vize evrakları, ülkeye kısa süreli gidişlerde toplanması gereken belgelerdir. Bunun için öncelikle pasaport sahibi olunması gerekiyor. Bu pasaport son 10 yıl içerisinde çıkartılmış, işlem yapılabilmesi için en az iki boş sayfaya sahip olması ve altı ay daha geçerliliği olması gerekiyor. Deforme olmuş pasaportlar ise Cezayir vize başvurularında işleme alınmıyor.
  2. Vize Başvuru Formu: Pasaport dışında yapılması gereken en önemli şey bir başvuru formunu doldurmak. Bu evrak ile başvuru sahibi hakkında genel bilgiler verilmiş oluyor. Vize Başvuru Formunun İngilizce olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekiyor. Burada ayrıca seyahat tarihleri, seyahat amacı ve ülkeye giriş tarihleri eksiksiz şekilde belirtilmiş olması gerekiyor. Vize başvuru formunun doldurulması konusunda temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.
  3. Davetiye: Cezayir turistik vizesi almak için davetiye kullanılacaksa, Cezayir vatandaşı veya Cezayir’de oturum izni olan bir kişiden gelen Cezayir’deki Belediye onaylı davetiye veya Cezayir’deki turizm acentesinden satın alınmış tur sözleşmesi temin edilmesi gerekiyor. Tur sözleşmesinde yer alan otel onayı otelin antetli kâğıdına yazılması ve kişi bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmeli. Ayrıca otelin kaşe ve imzası da olmalı. İnternet üzerinden yapılan otel rezervasyonları kabul edilmiyor. Vize talebinde ayrıca iki adet biometrik fotoğraf da hazırlanması gerekiyor.
  4. Dilekçe: Cezayir Konsolosluğuna hitaben İngilizce olarak yazılacak vize talep dilekçesinde seyahat amacı ve seyahat tarihleri net bir şekilde yer almalıdır.

Cezayir Turistik Vize Başvuru Formları

Cezayir’e turistik amaçlı olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize başvuruformunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Cezayir Turistik Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Acrobat Reader İndir

Add comment