Mısır Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Bilgileri

Mısır Aile/Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu

Mısır’da aile/arkadaş ziyaret vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin mesleki durumunuza göre belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında Mısır vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 35-45 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 60 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Mısır ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Mısır Aile Ziyaret Vizesi Gerekli Evraklar

  1. Mısır vize başvuru formu: Mısır turist vizesi için eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Mısır vize başvuru formu gerekmektedir. Formda planladığınız seyahatin amacı ve tarihlerini, ve Mısır’da konaklamayı planladığınız yere dair bilgileri vermelisiniz. Forma imza atmanız da gerektiğini unutmamalısınız. Vize Merkezi ile yapılan başvurularda temsilcilerimiz bu formun doldurulmasına ilişkin size yardımcı olmaktadır.
  2. Davetiye: Mısır vize davetiyesi bu tür başvurularda Mısır’da ziyaret edilecek yakınlardan gönderilmektedir. Davetiye Mısır’da konaklanacak yerin belediyesinden onaylı olmalı ve davet eden kişinin kimlik bilgileriyle birlikte sunulmalıdır.
  3. Pasaport: Mısır turistik vize için sone 10 sene içinde çıkarılmış ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzu olmalıdır. Ayrıca, vize basım işlemleri için pasaportunuzda an ez 2 boş sayfa mevcut olmalıdır.
  4. Fotoğraf: Mısır turist vizesi için 2 adet beyaz arka fonlu biyometrik fotoğrafınızı vermelisiniz. Biyometrik fotoğrafınız güncel halinizi temsil etmeli ve fotoğraflarınızın hiçbirinde deforme ve rötuş olamamalıdır.
  5. Vize talep dilekçesi: Mısır turistik vize için vize talebinize ilişkin dilekçe vermelisiniz. Hazırlanması gereken dilekçe vize başvurusu yapacağınız Mısır makamına hitap etmeli; planladığınız Mısır seyahatinin tarihlerini, bu seyahate ilişkin konaklama bilgilerinizi ve vize süresi bitene kadar Mısır’dan ayrılacağınızı belirtmeli; ıslak imzalı olmalıdır.
  6. Otel ve uçak bileti rezervasyonu: Mısır turistik vize için Mısır’da bulunacağınız süre içinde konaklama bilgilerini içeren otel rezervasyonu belgesini vermelisiniz. Ayrıca, bu vize için Mısır’a giriş ve çıkış tarihi bilgilerinizi destekleyen uçak bileti rezervasyonu belgesi vermelisiniz. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde temsilcilerimiz turistik vize başvuruları için gerekli olan Mısır otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi gerçekleştirir.
  7. Kimlik fotokopileri: Mısır turist vizesi için nüfus cüzdanınızın ve pasaportunuzun kimlik bilgilerinizi içerdiği kısmın fotokopisini vermelisiniz.

Mısır Ziyaret Vizesi Başvuru Formları

Mısır’a aile veya arkadaş ziyareti amacıyla yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Mısır Turistik Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Add comment