Mısır Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Mısır Ticari Vize Başvurusu

Mısır’da ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu mesleki durumunuza göre ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Mısır ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 35 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir.Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 45 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Ticari vizeler başvuru sahibinin seyahat sıklığına ve talebine göre çok girişli veya tek girişli olarak verilmektedir.

Mısır ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Mısır Ticari Vize Gerekli Evraklar

  1. Davetiye ve Ticari vize dilekçesi: Mısır ticari vize için davetiye olmaza olmaz denilebilecek düzeyde önemlidir. Davetiye ticari faaliyet yürüteceğiniz Mısır şirketinden alınmış olmalı ve bu şirketin iletişim bilgileri, kaşesi ve imzası bulundurmalıdır.
  2. Vize talep dilekçesi: Mısır ticari vize için bu vizeyi talep ettiğinize ilişkin dilekçe vermeniz gereklidir. Dilekçeniz çalıştığınız şirketin yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Dilekçenizde Mısır’da bulunacağınız tarih aralıkları, seyahatinizin sponsoru ve vize ihlalinde bulunmayacağınız bildirilmeli kaşe ve ıslak imza olmalıdır.
  3. Pasaport: Mısır ticari vize için 10 seneden eski olmayan ve planladığınız Mısır seyahati sonrasında en az 6 aylık geçerliliği olan pasaportunuz olmalıdır. Ayrıca pasaportunuz vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfaya sahip olmalıdır.
  4. Kimlik fotokopisi: Mısır ticari vize için hem nüfus cüzdanınızın fotokopisi hem de pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren bölümünün fotokopisi gerekmektedir.
  5. Fotoğraf: Mısır ticari vize için 2 tane biyometrik fotoğraf getirmelisiniz. Biyometrik fotoğrafınız beyaz arka fonlu olmalı ve sizin güncel durumunuzu temsil etmelidir.
  6. Otel ve uçak rezervasyonu: Mısır ticari vize için otel ve uçak rezervasyonu yaptırdığınıza dair belgeler getirmeniz gerekli olup bu rezervasyon belgeleri Mısır seyahatinizin tarih aralıklarını destekleyen bilgileri içermelidir. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde temsilcilerimiz Mısır otel ve uçak bileti rezervasyonları işlemlerinizi gerçekleştirmenizde yardımcı olmaktadır.
  7. Mısır vize başvuru formu: Mısır ticari vize için eksiksiz olarak doldurulmuş vize başvuru formu gereklidir. Formda seyahatinizin amacı ve süresine ilişkin bilgileriniz, Mısır’da konaklama için bulunacağınız yerin adres bilgileriniz ve ıslak imzanız bulunmalıdır. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde temsilcililerimiz bu evrak konusunda da size yardımcı olmaktadır.

Mısır Ticari Vize Başvuru Formları

Mısır’a ticari amaçlı olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Ticari vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Mısır Vize Başvuru Formu

 Mısır Ticari Vize Dilekçe Örneği

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Add comment