Rusya Aile Ziyaret Vizesi

Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Bilgileri

Rusya Aile Ziyareti Vize Başvurusu

Rusya aile ziyareti vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Rusya vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Rusya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5-7 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Rusya aile ziyareti vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

1- Pasaport (En az 6 ay geçerli)

2- 2 adet yeni otoğraf

3- Yabancı uyruklu vatandaşlar için TC ikamet izni (Aslı olmalı)

4- Rusya’ya giriş çıkış yapılacak şehrin ismi ve seyahat tarihleriniz.

5- Davetiye (Detaylar hakkında bilgi için Dataglobal çağrı merkezini arayınız)

Önemli Not:

Rusya Konsolosluğunun bu evraklar dışında ek evrak talepleri olabilir. Rusya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda satın alınmış uçak bileti ve otel konfirmasyonu talep edebilmektedir. Rusya vize işlemlerinde vize başvuru sahibinin durumuna özel çözümler üreten Dataglobal müşteri hizmetlerinden durumunuza uygun vize başvurusunu doğru şekilde yapmak için bilgi alabilirsiniz.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

Rusya’ya aile ziyareti amaçlı olarak yapılacak olan seyahatlerde doldurulması gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Rusya Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Add comment