Suudi Arabistan Vizesi

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Suudi Arabistan Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Suudi Arabistan konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vizesi, günümüze kadar herhangi bir şekilde Suudi Arabistan turistik vize başvurusu almayan Suudi Arabistan artık turistik vize almaya başlıyor. Ülkesine gelen turistlerle ek gelir elde etmeyi planlayan Suudi Arabistan böylece ilk defa ülkesine petrol harici ciddi bir gelir kaynağı sağlamış olacak.

Şu ana kadar ülkeye ticari, diplomatik veya hac umre gibi dini sebeplerle gidilebiliyorken artık yapabileceğiniz seyahatler arasına turistik seyahat da eklendi. Prens Selman’dan sonra bir takım yeniliklere ve gelişmelere giden Suudi Arabistan modernleşme adımlarını yavaş yavaş dahi olsa atmaya devam ediyor. Peki Prens Selman’dan önce ve sonrasında neler değişti?

Suudi Arabistan turistik, ticari veya aile ziyaret amacıyla seyahat etmek isteyen T.C. pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu tüm T.C. pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Suudi Arabistan vize başvuruları konsoloslukların ilgili birimi üzerinden yapılmaktadır. Ardından seyahat amacınıza ve mesleki statünüze göre konsolosluk tarafından istenilen evraklarla başvuru yapılması gerekir.

Prens Selman’dan Önce ve Sonra

Kadınların araba kullanmasına izin vermeyen bir ülke iken artık kadınların da tek başlarına dolaşmalarına ve araç kullanmalarına izin veren bir ülke konumuna geldi. Daha önceleri müzik dinlemek bile Suudlar tarafından yasaklanmışken geçen aylarda dünyaca ünlü ve Suudi Arabistan standartlarına göre fazlasıyla açık olan kıyafetleriyle Nicki Minaj konseri planlanmıştı. Ancak son dakikada tepkiler üzerine iptal edildi. Suudi Arabistan’ın LGBTİ+ grubuna yaptığı uygulamalar sebebiyle eleştirildiği bir dönemde Nicki Minaj’ın davet edilmesi fanları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Turistik Vize Ne Katkı Sağlayacak?

Halk olarak dışarıya çok kapalı olan Suudi Arabistan halkı nihayetinde diğer halklarla iletişime geçebilecek. Sadece Mekke ve Medine şehirlerinde misafir ağırlayan ülke şimdi ise son gelişme ile diğer şehirlerde de misafir ağırlayabilecek. Ülke sınırları içerisinde UNESCO tarafından korumaya alınmış tarihi eserler mevcut. Bu eserler ilk defa diğer ülke vatandaşları tarafından turistik amaçlı rahatça ziyaret edilebilecek. Suudi Arabista nın Hac gelirleri ve petrol gelirleri hariç ekonomisini ayakta tutan başka kalemleri yok. 2030 vizyonu olarak adlandırılan program çerçevesinde bir takım reformlar yapan Prens Selman son gelişmelerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Daha önce vize işlemleri için kesinlikle bir davetiye gereken Suudi Arabistan a gitmek için Hac veya umre amacıyla gitmeniz hariç mutlaka orada bir bağlantınız olması gerekmektedir. Ticari vize, aile ziyareti veya diplomatik vize alabileceğiniz Suudi Arabistan şimdi size turistik seyahat kapılarını da açıyor. Suudi Arabistan Vize türleri aşağıdaki gibidir.

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan’da ticari faaliyetlerinde bulunmak isteyen T.C. pasaport sahibi şirket sahipleri veya çalışanların alması gereken vize türüdür. Bu vize ticari vize için mesleki durumunuza göre gerekli evraklar ile ilgili konsolosluk birimlerine başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için web sitemizden ticari vize sayfasına geçiş yaparak randevu, başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp ticari vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Çalışma Vizesi

Suudi Arabistan’da çalışma amaçlı seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Çalışma vizesi için mesleki durumunuza göre gerekli evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için web sitemizden çalışma vizesi sayfasına geçiş yaparak başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp turistik vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Hac Vizesi

Suudi Arabistan’a Hac ziyaretinde bulunmak isteyen T.C. pasaport sahibi vatandaşların alması gereken vize türüdür. Hac vizesi için durumunuza göre gerekli evraklar ile ilgili konsolosluk birimlerine başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için web sitemizden Hac vizesi sayfasına geçiş yaparak randevu, başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp aile/arkadaş ziyaret vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan’a Umre ziyaretinde bulunmak isteyen T.C. pasaport sahibi vatandaşların alması gereken vize türüdür. Umre vizesi için durumunuza göre gerekli evraklar ile ilgili konsolosluk birimlerine başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için web sitemizden Umre vizesi sayfasına geçiş yaparak randevu, başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp aile/arkadaş ziyaret vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Suudi Arabistan'a aile veya arkadaşların daveti üzerine ziyarette bulunmak isteyen bordo pasaport(umuma mahsus) sahibi vatandaşların alması gereken vize türüdür. Aile/arkadaş ziyaret vizesi için mesleki durumunuza göre gerekli evraklar ile ilgili konsolosluk birimlerine başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için web sitemizden aile/arkadaş ziyaret vizesi sayfasına geçiş yaparak randevu, başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp aile/arkadaş ziyaret vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Add comment